Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van Megadja Gábornak...

Igaza van Megadja Gábornak ezen választói magatartást illetően?

Figyelt kérdés
[link]
2022. ápr. 5. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt kormányváltó hangulat
2022. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A leghangosabb agitátorok mind vélénybuborékban élnek. Azt hiszik, hogy aki nem szól egyetért velük. Pedig pont ellenkezőleg, csak nincs kedvük a veszekedéshez. Mindkét oldalra igaz.
2022. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"És ezt ti tizenkét éve, a negyedik kétharmad után sem értitek."


Ebben teljesen igaza van. Attól, hogy lebirkázza az ellenzék a Fidesz szavazókat nem fog választást nyerni. Meg kéne próbálni megérteni, hogy mi motiválja őket.

Van vagy 0,5-1millió szavazó, akiket most birkáznak, de 2002-ben és 2006-ban az MSZP-re szavazatok. Akkor okos, tisztességes polgárok voltak, ma meg már birkák.



Az előválasztás 3,5 évvel a 2018-as választás után volt, onnantól jött MZP.

Tessék mondani az ezt megelőző 3,5 évben mit csinált az ellenzék?


Úgy nem lehet választást nyerni, hogy 3 évig nem csinálok semmit, fél évig szervezek egy előválasztást aztán 3 hónap semmi, és az utolsó 3 hónapban kapálózok, mint a bukásra álló diák.


És azon is érdemes elgondolkodni, hogy a jelöltekre 100% Gyurcsány matricákat ragasztottak a fideszes aktivisták, nem pedig azt, hogy 100% MZP-t.

2022. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán Lenin tudna itt kormányt váltani. Sajnos az ellenzéknek szembe kellene nézni a saját hibáival is. Egy teljesen új ellenzék kellene ide. De nem olyanok akik most vannak akik csak annyit tudnak mondani , hogy O1G. Mondom ezt úgy, hogy MZP-re szavaztam
2022. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok fideszpárti, de ennek ellenére mégsem az ellenézkre voksoltam. Oka: Egyszerűen nem értettem, hogy amit műveltek, miért tették. Kampányuk során állandóan ezt a kérdést tettem fel magamnak. " Miért csinálják ezt? Szándékosan mondják a hülyeséget, szándékosan sértegetik, alázzák az embereket? Az a céljuk, hogy ne nyerjenek?" Marki végig sértegetett, alázott mindenkit. Az ellenzék néha próbált finomítani, de kevés sikerrel. Hagyták, hogy azokat az embereket bántsa, akiknek a szavazatuk jól jött volna. Ha sértegetés, pocskondiázás helyett programokat mondtak volna, ha elmondták volna, hogy mi a tervük, ( és nem az, hogy fegyvereket, katonákat küldjünk) ha valami reményt adtak volna, sokan szavaztak volna rájuk. De így nem.

Amúgy most meg azt nem értem, hogy akik szerint a poklok pokla lesz, és inkább elhagyják az országot.. nos tőlük kérdezném

1. Ha elakarják hagyni az országot, miért vártak a választásig? Hiszen 12 éve a Fidesz van hatalmon. Mi változott volna április 4-től?

2. Ha az ellenzék nyert volna, mennyivel lett volna jobb? Hisz akkor is emelkedni fognak az árak ( ahogy az egész világon), akkor sem lesz eurós havi fizetések, akkor is egekben lesznek az ingatlan árak..és persze akkor is meglopják az országot. Mindegy ki kormányoz, sok változás nem történt volna.

Írtam, nem vagyok fideszes. sosem voltam az. De remélem, hogy a fidesz az újabb 4 évben igyekeznek meghálálni az emberek beléjük vetett bizalmát, és letesznek valamit az asztalra. Ők nem mondhatják azt, hogy az előző kormány adósságát, hibáit kellett kijavítani ( ha ellenzék nyert volna, nagy valószínűsséggel a semmittevést ezzel indokolták volna)

Én nem nem hiszem, hogy az ország 2/3-da agyatlan, agymosott lenne. Egyszerűen nem volt senki arra méltó, hogy leváltsa a kisebbik rosszat.

Nerm vagyok politikus, de abban biztos vagyok. 4 év múlva az ellenzéknek csak akkor lesz esélye ha olyan politikusai lesznek akik nem ocsárolnak, szitkozódnak, hanem terveik vannak, ha Gyurcsány, Dobrev ( attól a nőtől a hideg rázott ki) Marky, Jakab és a többiek inkább visszavonulnak, vagy megváltoznak. Ha ugyanez marad a poltikájuk, akkor a fidesz fog megint nyerni.

2022. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ők nem mondhatják azt, hogy az előző kormány adósságát, hibáit kellett kijavítani"


Ebbe ne nagyon bízz. Soros, Brüsszel, Gyurcsány lesz az oka mindennek a következő 4 évben is.

Megmondták 1 hónapja, hogy a bal oldal miatt szállt el a forint árfolyam. 12 év kormányzás után képesek ezt mondani.


Ha mégse így lesz, akkor mondhatod majd nekem, hogy "na megmondtam". :)

2022. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért tombol az ellenzék a vidéki, főként falusi szavazók miatt. Mit ne írjak, van rá okuk, bár nem fogják fel, hogy maguknak csinálják.

Itt a legvadabb kampányidőszakban sem ment a nyilvános politizálás. Mit írjak? Nem tudom, hogy a velem közös házban élő fiam és a menyem kire szavaztak.

Nem kapálózunk, nem kapunk idegrohamot, ha sértegetnek; legfeljebb nyugodtan azt gondolja magában az ember: ez se százas, magabiztosan festi le az állapotokat, miközben fogalma sincs arról, mi van itt tényleg. Ilyenre egy bolhát se bíznánk.

Hiszti helyett nyugodtan elballagunk a szavazókörbe, szívélyesen köszönünk az asztalnál ülő jó ismerősöknek, és mosolyogva jelölünk a szavazólapon.

Türelmesen, szépen, okosan kéne velünk sokat beszélniük, és főként hitelesnek lenniük. Itt, mindenki köszön mindenkinek, ha nem ismeri is. Nyugodtan nézünk egymás szemébe. A szinte mindenütt jelenlévő háziállatok hozzászoktatnak a testbeszéd jelentőségéhez. Kitartóan, sokat kell bizonyítani ahhoz, hogy higgyünk valakinek. Ráadásul, tetszenie is kéne annak, amit csinálni akar.

Nem igaz, hogy begyepesedettek, buták a falusi emberek. Nagyon jó példa nálunk, hogy évtizedeken át a legnagyobb rokonsággal bíró lett a polgármester, meg ilyenekből állt össze a képviselőtestület is. Nem is volt semmi jó. Aztán a „gyüttmentek” szerettek volna minél jobb környezetben élni, minél jobbat tenni a gyerekeiknek. Türelmesen kedveltették meg magukat az ötleteikkel, közben senkit sem bántottak, senkire semmi rosszat nem mondtak. Csak világossá vált, hogy jobb lenne rájuk bízni sok mindent. Két ciklussal korábban csendes forradalom lett a választás. Agilis, nagytudású fiatal polgármestert választottunk és teljesen új képviselőket. A szavazatszámból kiderült, hogy például még a szűk rokonsága sem szavazott a régi polgármesterre; úgy megorrolt, hogy el is költözött. Össze nem lehet hasonlítani, csak csodálkozunk, hogy mi mindent kaptunk, amit nem is reméltünk. Hát persze. Két képzett és gyakorlott pályázatíró van a testületben, az egyikük a polgármester. Van két mérnök, és egy országos nagyvállalat regionális területi gazdasági igazgatója. Még költséget sem jelentenek, mindenkinek van jövedelme, társadalmi munkában tevékenykednek, nem veszik fel az illetményeket. Úgyhogy lehet itt változás, csak rátermetten, okosan, szépen kell csinálni. Ha csak tolakszik valaki, akkor meghallgatjuk, bólogatunk, aztán mást csinálunk, mint amit mondott.

2022. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6-nak igaza van , hogy 12 év kormányzás után sokszor annyit tud mondani a kormány, hogy Gyurcsány. Amíg ő él addig azt is fogják mondani. Mindegy , hogy mit csinál , ha kifogszállni akkor az lesz a program Gyurcsány.
2022. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!