Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem népszerűsítik...

Miért nem népszerűsítik jobban itthon a házi kiskertek, vetenényesek jelentőségét ilyen élelmiszerárak mellett?

Figyelt kérdés

Nyilván az lenne a legjobb, ha mindenki leválasztana egy 100 nm-es vetenényest a kertjében, de megvannak a kifogások, oké, akkor nézzünk egyszerűbb példát:


Egy 3X3 méteres terület nem nagy, de elfér rajta 4 tő folytontermő paradicsom, 4 tő paprika, 2 tő cukkini, a növények közé egy-egy sor zeller és kapor. A vetevetenényestményes szélére két karó közé ki lehet feszíteni egy hálót, és 4-5 tő uborkát felfuttatni rajta.


Ennyi, ez 9 nm, kb. heti 2-3X10 perc elegendő a gondozásához, és olyan növények vannak benne, amit a többség szeret, és ami júniustól kb. október végéig folyamatosan terem, bőven, ellátva egy 4 fős családot. A levágott gyeppel mulcsolni lehet a földet, hogy kevésbé gazosodjon és ritkábban kelljen locsolni.


Ez pénzösszegben is minimális, piacon 250-300 forintért lehet venni egy paradicsompalántát, annyira szerintem idén nyáron már fél kiló paradicsomot nem fog megvenni az ember. Cukkini, ubokát helyben is lehet vetni, 400 forintos vetőmag csomag kitart 3-4 évig.


Ha mindenki, de tényleg minden kertes házas csak ennyit megtermelne otthon magának, már le lehetne nyomni ennek a pár terméknek az árát, vagy eladni külföldi exportra, lehetne a felszabadult területeken más termelni...


Miért nem ezt népszerűsíti a kormány? Az emberek vajon még ilyen minimális erőfeszítésre is képtelenek a sírás mellett?



2022. ápr. 7. 09:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
20%
Mert például a panellakók nem tudnak az erkélyen termeszteni. Amúgy meg nem sokkal olcsóbb mint ha megveszed. Egész évben gondozni, öntözni, tápozni kell, inkább fizetsz pár ezer forinttal többet mint szenvedj vele.
2022. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Sok kertesházban inkább a füvet vágják, minthogy veteményeznének.
2022. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Boltban dolgozok.


Pont nem rég voltam szemtanúja egy ilyen jelenetnek a pali nézegette a pár darabos gyümölcstőt, megnézte az árát, "ennyiért veszek egy kilóval", majd otthagyta.


Talán ezért.

2022. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1-es, nem sikerült értelmezni, hogy nem panellakóknak szól a kérdés?


Amúgy túlgondolod, egy ekkora területet nem nagyon kell gondozni. Tápozni pláne nem, csinálsz egy 1X1 m-es kis kerti komposztot a veteményes közé, ráhordod az otthoni zöldséghéjakat,satöbbit és ősszel széthordod, ingyen van. Én sosem tápoztam még az évek alatt.


Egy 9 nm-es kert locsolása meg mennyi idő, most őszintén, még a legnagyobb aszályban is 2-3 naponta pár perc. Egy héten kétszer nem raksz a gyerek fürdővizébe semmit, aztán másnap kilocsolod.


Akinek szenvedés heti fél órát a kertben lenni, az minek megy kertes házba?

2022. ápr. 7. 09:25
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
9nm bőven, ellát egy 4 fős családot. :-) Figyi, nekem 1200nm kertem van, az valóban ellát egy családot de 9nm semmire nem elég. És nagyon sok idő ill. pénz művelni. Annyi az előnye hogy vegyszermentes.
2022. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"pali nézegette a pár darabos gyümölcstőt, megnézte az árát, "ennyiért veszek egy kilóval", majd otthagyta."


Pedig azt is csak egyszer kell megvenni, aztán évekig évente főbb kiló lesz rajta.

2022. ápr. 7. 09:26
 7/29 A kérdező kommentje:

5-ös, nyilván csak az adott terményekre gondoltam, és mint írtam, júniustól októberig, nyilván nem márciusban fog paradicsomot szedni onnan az ember.


Amúgy nem tudom, te mit csinálsz, nekem 120 nm-es van veteményesem, na az durván ellát minket egész nyáron, kb. ingyen. Oké, burgonyát nem termelünk rajta.

2022. ápr. 7. 09:27
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

"Pedig azt is csak egyszer kell megvenni, aztán évekig évente főbb kiló lesz rajta."


Jó, hát ezt neki magyarázd el. :D

2022. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

#5 Nem szabadföldbe kell ültetni, hanem kicsit emelt, magaságyásba, esetleg még meg lehet spékelni az egész történetet fóliával, és akkor kora tavasztól késő őszig lesz terményed, és gazolni kapálgatni se kell annyit, sőt...


Mi 5 db 80x120-as magaságyásban nem győztük leszedni a paradicsomot meg paprikát, uborkát a növényről, annyi volt... mit csináltam csak? Hónaljhajtásokat mindig azonnal leszedtem, kapott esővizet, levéltrágyát (lé) bőven, felkötöztem szépen, levéltetű megtámadta, lemostam, kapott rá irtót 2x nem használt, úgy hagytam, megint lemostam, eltűntek. Őszre még mindig csak hozta meg hozta volna a termést a paradicsom, csak már nem ért volna be. Gaz? 1-2 szál volt alatta, azokat kihúzkodtam. Eleve oda fel se ment a magja, meg ha meg is telepedett, a növények elnyomták.


Ezt szabadföldben? Meg is vesztem volna vele...

2022. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Kertesházban élek, a karantén alatt úgy döntöttem, palántázok. Raktam le paradicsomot, salátát, paprikát, uborkát, zöldbabot, karalábét és kelbimbót. Ebből a bab, a paradicsom és a paprika érte meg, de ezek is csak 2 hónapig voltak "elérhetőek". A paradicsom tök jól termett (bár ellocsoltam volna a gatyámat is, ha nem fúrattunk volna kutat pár éve), aztán egyszercsak megszállták a poloskák és berohadt az egész. A paprika étkezéshez elég volt, a babból is tudtam eltenni, a többi viszont... Kiderült, a salátához ez a talaj nem jó, meg se nőtt. A karalábét kinyírták a vakondok, 1 db satnya akármit tudtam felhasználni. A kelbimbót megették a tetvek, semmivel se tudtam kinyírni őket. Az uborka egy darabig jól ment, aztán besárgult és annyi volt neki. Reggel este masszív locsolás kellett, gazolás 2 naponta, felkapálás meg ilyesmi. Nyárról beszélünk ugye. Azóta nem ültettem semmit, nem éri még.
2022. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!