Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem népszerűsítik...

Miért nem népszerűsítik jobban itthon a házi kiskertek, vetenényesek jelentőségét ilyen élelmiszerárak mellett?

Figyelt kérdés

Nyilván az lenne a legjobb, ha mindenki leválasztana egy 100 nm-es vetenényest a kertjében, de megvannak a kifogások, oké, akkor nézzünk egyszerűbb példát:


Egy 3X3 méteres terület nem nagy, de elfér rajta 4 tő folytontermő paradicsom, 4 tő paprika, 2 tő cukkini, a növények közé egy-egy sor zeller és kapor. A vetevetenényestményes szélére két karó közé ki lehet feszíteni egy hálót, és 4-5 tő uborkát felfuttatni rajta.


Ennyi, ez 9 nm, kb. heti 2-3X10 perc elegendő a gondozásához, és olyan növények vannak benne, amit a többség szeret, és ami júniustól kb. október végéig folyamatosan terem, bőven, ellátva egy 4 fős családot. A levágott gyeppel mulcsolni lehet a földet, hogy kevésbé gazosodjon és ritkábban kelljen locsolni.


Ez pénzösszegben is minimális, piacon 250-300 forintért lehet venni egy paradicsompalántát, annyira szerintem idén nyáron már fél kiló paradicsomot nem fog megvenni az ember. Cukkini, ubokát helyben is lehet vetni, 400 forintos vetőmag csomag kitart 3-4 évig.


Ha mindenki, de tényleg minden kertes házas csak ennyit megtermelne otthon magának, már le lehetne nyomni ennek a pár terméknek az árát, vagy eladni külföldi exportra, lehetne a felszabadult területeken más termelni...


Miért nem ezt népszerűsíti a kormány? Az emberek vajon még ilyen minimális erőfeszítésre is képtelenek a sírás mellett?



2022. ápr. 7. 09:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%
19. Akkor indíts egy tanfolyamot, amiben megtanítasz minket tudatlanokat, hogyan termeljük meg a terményeinket nagyon olcsón, kevés munkával egy 4 fős család számára 9nm-en, lehetőleg vegyszermentesen.
2022. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Látom 21-es, most már direkt forgatod ki a kérdésem, mert megsértődtél. Pedig nem kell. Termelj, veteményezz, ahogy akarsz, csak ne akard már azokat meggyőzni, akik próbálták és akiknek bevált anyagilag.
2022. ápr. 7. 13:11
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem forgatom ki és nem sértődöm meg, csak kíváncsian várom a tanításod. Indíts egy blogot amiben lépésről-lépésre elmagyarázod te hogy csinálod, fényképekkel. És az összes anyagi ráfordítást vezeted részletesen ill. megméred súlyra az összes terményt/év. Kérlek, linkeld a blog címét.
2022. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Miért kéne ezt a kormánynak népszerűsíteni? Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ilyen ruhaárak mellett miért nem népszerűsíti a kormány a házi szabás-varrást.
2022. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nem kell blogot indítanom, megtették már mások helyettem, sok videócsatorna, könyv és csoport is létezik a téma kapcsán annak, akit érdekel.
2022. ápr. 7. 14:31
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

#23 De igen, vérig vagy sértve, sárba tiporva érzed a tudásodat, mert mások merészkednek otthon kertészkedni "nulla tudással", "szakmaiatlanul", amihez egyébként kvra nincs a másiknak semmi köze, ki hogyan, mit és miért csinál. Ha megosztja és a másiknak tetszik, bejön neki, egye fene nem? De persze jössz majd te és lehurrogod, hogy mert ilyen szakmaiatlan botorságokat megosztani, szétkürtölni, istenkáromlás amit végez. A céhes rendszer már megszűnt, már nincs "kontár" üldözés.


Bocs, én se vagyok kíváncsi a te véleményedre, de én is megtartom magamnak, és csinálom ahogyan jónak látom. Lesz annyi terményem, amennyi.


Egyébként meg, életviteli tanácsadásból elég volt a kormány részéről Cili néni is szerintem, inkább tartsák meg maguknak ők is a véleményüket, ezzel kapcsolatban is...

2022. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
26. Te a kérdező vagy csak másik reggel? Most önmagadnak bizonygatod hogy a kertészkedés egy olcsó hobby és pár órácska munkával és zéró kezdeti befektetéssel egy családot el lehet látni pár négyzetméteren? Akinek valóban van kertje és valóban ért a kertészethez, pontosan tudja hogy legjobb esetben is nullára jössz ki, és elég sok munkaóra elmegy vele plusz a kártevők időjárás az egész évi munkádat gallyra vághatja pillanatok alatt. Ültethetsz pár tő paradicsomot és paprikát és megnézhetsz pár youtube videót(ami a valóságban sokszor működésképtelen) még nem leszel kertész. xD
2022. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
#27 nem, én külsős vagyok, én is csak válaszoltam... de látom fáj az igazság
2022. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem itt a hozzászólókat.


Az én drága nagymamám 84 éves, egyedül műveli a konyhakertet. Olyan sok borsót, babot, paradicsomot, hagymát, tököt, uborkát termeszt minden évben, hogy ő látja el az egész családot. Nem csak paradicsommal és hagymával, hanem rengeteg üveg lecsóval, paradicsomlével, gyalult tökkel, házi csemegeuborkával, lekvárokkal. Minden unokának tele a mélyhűtője.


Ő pénzt biztosan nem fordít rá, csak minimálisat, mivel nincs is neki. Persze sokat tollászkodik a kerttel, nyugdíjas, van ideje. De hogy nem éri meg? Ne haragudjatok, kicsit kevesebb netflix, és akkor belefér a kertecske is.


Aki pedig abban kételkedik, hogy egy családot ellát a kérdező által említett méret: kit érdekel? Ha csak feleannyit kell boltban venni, akkor nem megéri?


Hagyjuk már. Jelenleg 1200 ft a paradicsom, meg 3000 ft az eper, és sorolhatnám.


Én nekem ez itt a tűréshatárom teteje, úgyhogy én most életemben először lelkesen bevetettem a kertet. Nagy munka volt, ástam rendesen.


El van vetve már a dughagyma, a répa, a petrezselyemgyökér, a borsó, retek. Lassan következik a többi is.


Rengeteg féle vetőmagot vettem, pont azért mert tesztelni szeretném hogy mire is jó az én földem, de a rengeteg vetőmagra fizettem 8000 forintot, egy kis talajjavítóra pedig még kb 2ezer forintot.


Van sok műanyag hordóm, ezek már várják a hasukba a csapadékot, igyekszem esővízzel locsolni amennyit lehet.


Szóval mondjuk úgy, hogy időben 5 szép szeles tavaszi napnál tartok (a talajmunka miatt), pénzben meg kb 10ezernél. Ebből lassan semmi zöldséget nem veszek, szóval ha csak a negyede hoz termést, már nyertem is.


És nem, a kertet nem egyedül kell gondozni, a gyerek is néha kihúzhatja a fejét a tabletből, meg a reggeli kávét is meg lehet inni miközben sétálgatsz a paradicsomtövek között.

2022. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!