Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek,elégedettek vagytok...

Fideszesek,elégedettek vagytok a választás eredményével?

Figyelt kérdés
Én Fideszes vagyok,de ez a végeredmény nekem kicsit sok volt.
2022. ápr. 8. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen elégedett vagyok.
2022. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Szintén fideszre szavaztam, de nem örülök a 2/3-nak. Nagyon meglepett, hogy ilyen kevesen szavaztak az ellenzékre.
2022. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
A vártnál is jobb. A moslék ilyen arányú veresége külföldön is arra kell hogy kényszerítsen mindenkit, hogy a törvényes magyar kormánnyal tárgyaljon.
2022. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Én sem gondoltam volna ekkora fölényt....
2022. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Elégedett vagyok, bár a 2/3-ban nem mertem reménykedni, leginkább az itteni magabiztos ellenzéki kommentek alapján. Ez hiba volt részemről és köszönöm MZP-nek és vele együtt az Összefogásnak (összefogás? Kac-kac) a kellemes csalódást!:)
2022. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
#5: inkább összef.sás, mint összefogás... :-D
2022. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Így van, kellemes meglepetés volt, de soha rosszabbat!
2022. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is elégedett vagyok hiszen győztünk,de ez a kétharmad nagyon meglepett és bevallom nem is igazán vágytam már rá.Eddig igen ,most viszont már nem hat túl egészségesen.
2022. ápr. 8. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8

Minden kormánynak szüksége van 2/3-ra, különben nem bír kormányozni. Antall József is emiatt állt össze az SZDSZ-el.

Boross Péter visszaemlékezése szerint:

"A közjogi alapok, illetve a demokratikus intézményrendszer megte­remtését tartotta a leg­nagyobb kihívásnak. Tudta, hogy a ke­rekasztal eredményeként létrehozott alkotmány csak két­harma­dos többséggel működőképes, amihez viszont nagykoalíció kellett vol­na. Ezt mindenképpen el akarta kerülni. Tisztában volt ugyanis az elvek, a világnézet jelentőségével, azzal a kerek, stabil nézetrendszerrel, amivel, ha mások nem is, de ő rendelkezett, és nem akarta kilátástalan polémiák világába terelni az országot. Elvi ala­pokon nyugvó ko­alíciót, stabil kormányzati munkát és működő­képes or­szágot akart. Ezért kötötte meg a paktumot a szabad de­mokra­tákkal, nem engedve, hogy a tudatlanság vagy félismeretek ezt le­hetet­lenné tegyék. Úgy gondolom, ennek a lépésének a he­lyessé­gét is igazolta az idő."

2022. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

#9#

Kormányozni egyszerű többséggel is lehetséges, kétharmados többség a törvények, az Alkotmány módosításához szükséges.

Arról se feledkezzünk meg, hogy nem a Fidesznek van egyedül kétharmados többsége, azt a KDNP-vel közösen érte el, ami egy olyan régen fenn álló együttműködés, hogy a választók többsége már át is siklik fölötte, sokan azt sem tudnák megmondani, kik is a KDNP politikusai.

A KDNP egyedül indulva valószínűleg az öt százalékos küszöböt sem érné el, de a Fidesztől venne el szavazatokat, együtt viszont mindkét félnek előnyös volt eddig az együttműködés.

Az ellenzéki oldalon létrejött összefogás már a választás előtt elbukott, nem működött.

Nem is működhetett, mert a hat párt mindegyikének, azok vezetőinek különböző érdekei voltak, a csúcsra meg oda tették MZP-t, aki mögött volt egy társadalmi támogatottság, de a pártok közül egyetlen párt sem állt valóban mögötte, és MZP is a pártoktól távolságot tartva kampányolgatott, rengeteg hibával.

A Fidesz kétharmados többsége most sem annak köszönhető, hogy annyira népszerűek, sőt sok Fideszes is kritikus velük szemben, de a választók többsége az ellenzéki oldalon nem nagyon talált jobb lehetőséget, ezt mutatja, hogy még a Kutyapártra is sok szavazat ment, olyan komolysággal szavaztak, amennyire komolynak gondolják a politikai elitet.

Beigazolódott az a sejtés is, hogy a Jobbik régi szavazóbázisa szétoszlik, Jakab mögött nincs olyan tömeg, mint azt ő propagálja, sok régi jobbikos szavazónak sem Jakab, sem az összefogás nem eladható.

Egy részük valószínűleg a Fideszre szavazott, egy másik részük az esélytelennek tartott Mi Hazánkra, annak így lett is hat százaléka, a Jobbiknak se sokkal több.

Az összefogás semmi olyat nem tudott mutatni a választók felé, hogy miért is lennének ők jobbak, mint a Fidesz, ellenben rengeteg jelét mutatták, hogy nem is működik az összefogás, MZP pedig hibát hibára halmozva kampányolgatott, ezzel a bizonytalan szavazók tömegét lökték át a Fideszhez, abból lett az újabb kétharmad.

Az, hogy az összefogás mennyire nem működött, már a válaszát utáni éjszakán nyilvánvalóvá is tették MZP, Jakab, és Gyurcsány nyilatkozatai

Gyurcsány nyilatkozata azért is érdekes, mert azt olvasva rögtön a magyar közmondás jutott eszembe: bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű

"„Kapitány nem attól lesz valaki, hogy megválasztják. Kapitány attól lesz valaki, hogy biztonsággal, biztonságos úton, biztonságos kikötő felé vezeti a hajót. Aki a hajót viharba vezeti, aki nem éri el a kikötőt, aki nem ér oda a kívánt célhoz, az lehet, hogy ott állt a kormánynál, lehet, hogy döntött, de végül azok, akik rábízták a hajó sorsát, végül azt gondolják, hogy talán nem ez a legjobb kapitány. És azt hiszem, hogy igazuk van”

Mondja ezt, aki miniszterelnökként vezette Magyarországot viharba, és fogalma sem volt, merre van a kikötő

2022. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!