Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annyi a politika, hogy 4...

Annyi a politika, hogy 4 évente behúzzuk az ikszet valahova, vagy napi szinten kellene politizálnunk?

Figyelt kérdés
De az emberek nyilván le vannak terhelve és 8, vagy 12 óra munka után nem biztos, hogy marad idejük politizálni.

2022. ápr. 8. 00:51
A kérdező szavazást indított:
A politika arról szól, hogy 4 évente behúzzuk az ikszet.
Napi szinten kellene politizálnunk.
Egyik sem, mindkettő egy szélsőség.
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a kettő között van az igazság. Napi szinten csak azoknak kell foglalkozniuk a politikával, akiknek ez a munkájuk. De az egyszeri választónak is több beleszólása van a politikába mint a 4 évente történő szavazás, és ezt ki is kell használnia.

Budapesten például most azt csinálják Karácsonyék, hogy minden évben BÁRKI adhat be pályázatokat egy pénzkereten belül, amit aztán elbírálnak, és ha megvalósítható, megvalósítják. Ilyen kezdeményezésekben, amikkel alakíthatjuk a városunkat, vagy a közvetlen politikai környezetünket szerintem érdemes részt venni. Kimenni évente egy fórumra, havonta kitölteni egy kérdőívet (Székesfehérváron például az új buszmenetrendről is voltak fórumok, visszajelzési lehetőségek, majd szavazás a bevezetésével kapcsolatban) nem olyan nagy dolog, ilyen szinten szerintem igenis követni kell a politikát, hiszen mégiscsak meghatározza az életünket.

2022. ápr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én például szeretném, ha gyakrabban lennének népszavazások értelmes kérdésekről, ugyanígy szavazatszámláló biztosokkal. Fontos és értelmes kérdésekről hangsúlyozom.
2022. ápr. 8. 01:02
 3/14 A kérdező kommentje:

Én valahogy azt érzem, hogy az ikszen kívül egyáltalán nem veszek részt a politikában és ez picit frusztráló érzés. Tudom erről csak én tehetek.


Például amit a Partizán csinál tök előremutató dolog, de Pottyondi Edina, Zshowtime és Noár is gyakran foglal állást politikai kérdésekben. Vagy akik számlálták a szavazatokat, akik kinn állnak a standoknál aláírást gyűjteni. Demokráciához márpedig demokraták kellenek.

2022. ápr. 8. 01:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy felteszem másképp a kérdést. Aki életében mondjuk 10 percet, vagy még annyit sem foglalkozik politikával, attól elvárható az, hogy 4 évente a szavazóurnákhoz járuljon?
2022. ápr. 8. 01:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Én annak örülnék amúgy, ha a politika alsó és középszinteken szerveződne és nem holmi öltönyös politikus "urak" hoznának meg minden törvényt a fejem felett.
2022. ápr. 8. 01:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Itt most nem arra gondolok, hogy akkor beülök a parlamentbe, hanem mondjuk normális népszavazások lennének ellenőrzött körülmények között biztosokkal, ahol gyakrabban foglalhatok állást. Ez most csak egy példa.
2022. ápr. 8. 01:22
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

"Én annak örülnék amúgy, ha a politika alsó és középszinteken szerveződne és nem holmi öltönyös politikus "urak" hoznának meg minden törvényt a fejem felett."

A parlamentáris demokrácia erről szólna. Szavazhatnál képviselőkre, pártokra, akik aztán a parlamentben értelmes érvekkel megvitatnk a különböző törvénytervezeteket az alapján, hogy melyik politikus vagy párt éppen melyik társadalmi csoportot képviseli. Például lenne bent olyan párt, aki a megújuló energiákat részesíti előnyben, meg lenne olyan, aki szénerőműveket akar, mert az hatékonyabb. És erről lehetne vitatkozni, tanulmányokat készíteni és a végén megegyeznének egy olyan döntésben, ami mindenkinek jó, például atomerőműbővítésben, ami egyszerre klímasemleges és hatékony is.

A rendszer önmagában tehát jó, a probléma a magyar politikával van. Jelenleg ugyanis nincs vita sem a parlamentben, sem azon kívül. Márki-Zay Péterrel sem állt ki vitára sem Orbán Viktor, sem Lázár János. Így valóban nehéz képviselni azoknak az érekeit, akik nem a fidesszel szimpatizálnak, de ez a választók hibája, nem a rendszeré. Ha nem szavaznának meg rendre kétharmadot a fidesznek, akkor a fidesz rá lenne kényszerítve a párbeszédre és sokat javulna a politikai színvonal. De ehhez az kellene, hogy az emberek erre rájöjjenek, és egyáltalán legyen igányük arra, amire neked vagy nekem. Mert jelen állás szerint a szavazók többségének teljesen megfelelő, hogy Orbán kitalál valamit, és azt bármiféle kérdés, vita vagy kontroll néllkül bevezetheti. Az embereknek egyszerűen nincs igényük a vitákra, nincs igényük arra, hogy legyen bármilyen szinten is beleszólásuk az ország működésébe. Pontosabban vannak, akiknek van igényük, csak ők nincsenek elegen :D

Ha ezen tudunk változtatni, akkor a többi már jönne magától. Csak az ellenzék még ezt az egyszerű üzenetet sem tudja eljuttatni a választókhoz, és így azért elég nehéz bármit is elérni.

2022. ápr. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg a 2/3 is túlzás. Minek? Nem elég a sima többség? Oké vannak nemzeti konzultációk, de egy népszavazás hitelesebb, ahol szavazatszámlálók vannak fideszes és ellenzéki. Na nem ilyen idióta hülye kérdések, mint ez a nemátalakításos baromság....
2022. ápr. 8. 01:29
 9/14 A kérdező kommentje:
A legközelebbi nagyobb horderejű választások 2024-ben lesznek. (önkormányzati, európai parlamenti)
2022. ápr. 8. 01:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A politika Mo.-n arról szól, hogy a Vezír kinevez mindig egy ügyeletes gonoszt, bajforrást, ő a harcos, megvédő személyt eljátssza, a nép ezt elhiszi neki (mind képzett, mind képzetlen egyaránt), és jön a sikeres újramegválasztás az idők végeztéig...
2022. ápr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!