Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek jelentős része...

A budapestiek jelentős része milyen alapon hiszi magát felsőbbrendűnek és nyomja az állandó vidékizést, analfabétázást?

Figyelt kérdés

Vidékről "kapaszkodtam fel" a fővárosba, ott éltem 6 évig. A külkerületek (Csepel, Kőbánya, Erzsébet) összemérhetetlenek a vidékkel gettósodás tekintetében, és itt találkozol a kifejezetten erre a régióra jellemző embertípussal, a csöves prolival: az alkoholista, segélyből élő, okosbamegoldjuk, trolin utazó, alacsony szókincsű és parasztul beszélő, igénytelenül öltöző, zsíroshajú emberekkel.

Pécs, Szeged, Sopron, Debrecen, Eger de kb. az összes "vidéki" megyeszékhely össze sem mérhető utcaképben, élhetőségben ezekkel a kerületekkel és nem Budapest javára.

De beljebb is lehet menni, a nyóckert talán említenem sem kell, egyszerűen az utcakép részei a hajléktalanok meg az imént vázolt emberek. Ami átlagmeber számára még elérhető és "elitnek" számít az az I-V.-ik kerület, ami meg is látszik a négyzetméterárakon.

Ez már több mint 10 éves kép, de szerintem ma is elég sokat elmond:

[link]


Az érdekes az, hogy akik velem együtt költöztek fel, azokon is egy idő után elkezdtem látni a flegmázás jeleit meg a balliberális "értékeket" megjelenni, minha el is felejtették volna a gyökereiket.

Mi lehet ennek az oka?



2022. ápr. 8. 13:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Nívós budapesti egyetem pl...

Szofisztikált kifejezések, választékos beszéd, átfogó széles látókör a filozófia és a modern természettudományok terén.


hmmm...

2022. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%
Az állandó Bp-i lakcímük alapján.
2022. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyeneket csak a saját egójuk érdekli. A balliberális eszméket is csak divatból majmolják.
2022. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
#1 attól, hogy ismerek pár latin kifejezést, meg bemagoltam pár lexikont az ne jelentse már azt, hogy jogom van lenézni azt, akinek köze is van az élethez és nem csak könyvekből ismeri azt.
2022. ápr. 8. 13:22
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Tehát a pestieket prolizó, csövesező kérdéseddel kéred számon, hogy a pestiek prolizzák a vidékieket. Gratula, jár a taps.
2022. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%
Jelentve.
2022. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Vidéki nagyvárosból (60 km) költöztem Pestre. Sajnos én is tapasztalom időnként, hogy emiatt kinéznek a közösségből. Volt egy nő (nem vitatom el, hogy kedves akart lenni), aki mintha a dzsungelből jöttem volna - úgy próbálta elmesélni, milyen a nagyvárosi élet. "Tudod, itt az emberek mások mint vidéken, ahol ugye ismeritek egymást a településen, itt Pesten sokkal távolságtartóbbak." Nem akartam mondani, hogy ja, én vagyok Superman, és mint a 60 ezer emberrel haverok vagyunk a városban :D
2022. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
Nektek ez a mániátok. Mit nem értetek azon, hogy a "vidékieken" nem a városi embereket értik, hanem azokat a falusi embereket, akik körzetenként a szavazók többségét adják? Nézz meg róluk pár videót. Tényleg brilliáns elmék 🙄
2022. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#7 Jaja, egyébként tényleg fungjuk nincs, hogy a mindenki ismer mindnekit dolog már vagy 20 nem játszik, én is falun éltem, a szomszédokat leszámítva senkit nem ismertem soha :). De nem is jártunk össze senkivel, sőt öregaaszonyok sincsenek, akik kiülnek a ház elé és pletykálkodnak - azok is az internet előtt ülnek és kommentelnek a DK-s posztok alá.

Persze aki Bödőcs elképzelt történeteiből ismeri a vidéket, annak tényleg ez lehet a valóság...

2022. ápr. 8. 13:33
 10/28 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező már nem azért, de te írtál most kifejezetten sértő stílusban a pesti emberekről, a térkép pedig amit bemásoltál undorító. Jelentettelek.
2022. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!