Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek jelentős része...

A budapestiek jelentős része milyen alapon hiszi magát felsőbbrendűnek és nyomja az állandó vidékizést, analfabétázást?

Figyelt kérdés

Vidékről "kapaszkodtam fel" a fővárosba, ott éltem 6 évig. A külkerületek (Csepel, Kőbánya, Erzsébet) összemérhetetlenek a vidékkel gettósodás tekintetében, és itt találkozol a kifejezetten erre a régióra jellemző embertípussal, a csöves prolival: az alkoholista, segélyből élő, okosbamegoldjuk, trolin utazó, alacsony szókincsű és parasztul beszélő, igénytelenül öltöző, zsíroshajú emberekkel.

Pécs, Szeged, Sopron, Debrecen, Eger de kb. az összes "vidéki" megyeszékhely össze sem mérhető utcaképben, élhetőségben ezekkel a kerületekkel és nem Budapest javára.

De beljebb is lehet menni, a nyóckert talán említenem sem kell, egyszerűen az utcakép részei a hajléktalanok meg az imént vázolt emberek. Ami átlagmeber számára még elérhető és "elitnek" számít az az I-V.-ik kerület, ami meg is látszik a négyzetméterárakon.

Ez már több mint 10 éves kép, de szerintem ma is elég sokat elmond:

[link]


Az érdekes az, hogy akik velem együtt költöztek fel, azokon is egy idő után elkezdtem látni a flegmázás jeleit meg a balliberális "értékeket" megjelenni, minha el is felejtették volna a gyökereiket.

Mi lehet ennek az oka?



2022. ápr. 8. 13:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
30%
#13 A pestiek b.sztatják egyfolytában a vidékieket, a választások után is rögtön rakták ki a pestiek bőszen a "kérdéseket" itt, topicot redditen, mindenhol, hogy a hülye fogatlan alkoholista putrilakó vidékiek szavazták meg a Fideszt. Persze amikor a vidékiek megelégelik ezt, és szembesítik a pestieket a valósággal, akkor megy a sírás-rívás, hogy "báncsák Pestet!"
2022. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
31%
#19 Ordító a különbség, általában a vidék javára.
2022. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%
Leszakadt, proli kinézetű és mentalitású emberek ugyanúgy megtalálhatóak Bp bizonyos kerületeiben, mint egy megyeszékhely hasonló helyzetben lévő városrészében. Ugyanakkor, egy nógrádi kistelepülés semmilyen tekintetben nem hasonlítható össze sem a XII.kerülettel,sem pedig Győr vagy Szeged belvárosával. A problémát abban látom, hogy egyeseknél a vidék= nógrádi kistelepülés, holott Győr, Székesfehérvár, Sopron ugyanúgy a vidék....
2022. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy a Kérdező pont azt kritizálja, amit saját maga csinál. Fuck logic.. 😆😆😆
2022. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
90%

#22! Úgy látszik, tévedtem, nincs különbség, ha annyit se sikerült értelmezned, hogy a példában nem Budapestet hasonlítottam össze "vidékiekkel", hanem városi, embereket nem Budapesten élőket), a falvakban élőkkel.

#16

2022. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
76%

#25 "...sose jártam vidéken?...de rengetegszer, városban is, falun is"

Te használod összevissza a vidék szót. Még saját magaddal sem vagy következetes.

2022. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
73%

Mint már írtam, a lenézés a falvak lakóinak szól,akik a vidéki körzetek fidesz szavazóinak zömét adják.

De, biztos Budapesten is 91-97%közötti a legfeljebb 8 általánossal rendelkezők aránya 🙄

2022. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
82%

Link az előző kommenthez:

[link]

#27

2022. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!