Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végleg kettészakadt az ország...

Végleg kettészakadt az ország a Budapest-Pécs-Szeged háromszög vs. a magyar ugar mentén?

Figyelt kérdés

Most nézegetem a választási térképet, és hát – a fidesz valami hatalmas nagy zakót kapott ebben a három városban. Sok helyen 10 vagy még több százalékpontnyi a különbség. A fővárosban egyedül a 17. kerületben (a.k.a. "Rákosborzasztó") rúgott labdába, de erről tudni kell, hogy ezek főleg alulfejlett, félig falusias területek (Rákoskeresztúr stb.), ahol rengeteg idős ember él öreg házakban.


A Fidesz iszonyat zakót kapott pl. a XIII. kerületben, vagy Zuglóban, és hát – a hagyományosan jobboldali I. II. XII. kerületek elvesztése már egyenes művészet. (Itt nőttem fel, olyan jobbos az egész Buda, hogy eddig ide a baloldal be nem tette a lábát...)


Összefoglalva van nekünk három nyugatos, fejlett, civilizált szigetünk (Budapest - Pécs - Szeged), és van a "magyar ugar", az elmaradt falu. Ti hogy látjátok?


Mindenesetre büszke vagyok arra, hogy budapesti vagyok, és szégyellem, hogy szégyenkeznem kell külföldön, ha meghallják, hogy magyar vagyok...



2022. ápr. 10. 22:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
71%

#5

Kérdező, mindez senkit nem érdekel. Kétharmada lett a Fidesznek, ráadásul úgy, hogy 6 párt állt össze ellenük. Az a hatpárt szintén kétharmadot ért el, csak épp a tavalyi szavazatszámukhoz képest, ugyanis 900ezer szavazójuk köddé vált. Itt a hatalmas zakó és leégés az ellenzék oldalán van.

2022. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
39%

#10

Elég mocskos szád van.

2022. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
28%
Jajaj,a szépen szóló pesti ratyik csak tudják.
2022. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel ez így.
2022. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
58%
5-ös: Mi a leegés a Fidesznek? A rendszerváltás óta a legjobb budapesti eredményét hozta múlt vasárnap. A baloldal (jelenleg pedig az összefogás pártjai) pedig valaha volt leggyengébb eredményüket érték el 1990 óta múlt vasárnap Budapesten.
2022. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
20%

#13

Heteró vagyok, de nem pesti. Most például egy olyan csajom van, aki jobboldali. Nagyokat élvez alattam. 😀🤷‍♂️

2022. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
65%
Budapesten 49% vs 41%-re győzött az ellenzék. Tudod, mi az elsöprő győzelem? Mikor 54% vs 34%-ra vernek el valakit, a 20% az elsöprő, a 8% az a szegény ember elsöprő győzelme.
2022. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
51%

Budapest az a város mely mindíg vörös rongyokba öltözik,és folyton magába szívja az ország összes söpredékét.


Bukarest vagy Budapest,nem mindegy?


A város a benne élők lelki tükre, a házak 45-óta szétlőve,tele minden hajléktalan és proli drogos lényekkel,bűzös füstös ricsaj lepi be a bukott várost.


De ők bizony árják,tanultak és okosak,igaz ez sehol nem mutatkozik meg,aki nincs velük az ellenük,az alsóbbrendű.


Ja persze,a ratyivonuláson és a zavaros művészeti előadásokon,romkocsmák mélyén elhangzó nemzetellenes beszédekben és hazaáruló tervek kiötlésén,ott látni a diplomájuk eredményét.

2022. ápr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

17. Azt is vedd hozzá, hogy Budán kapott ki a Fidesz, ráadásul kezdő politikusoktól. Érted ezt? Az ős-jobboldali Budán. Mert ha a vörös Csepelen vagy Angyalföldön kikap, arra még lehet azt mondani, hogy sok a proli, a munkás stb. De Pesthidegkúton?? A Rózsadombon?? A Budavárban?? Ezt nehéz kimagyarázni. Ez zakó, leégés a javából.


Értem én, hogy országosan túlnyerte magát a korrupt, moszkovita bolsevik banda, köszönhetően a teljesen leuralt médiának és a bamba falusiaknak, de ez egy szégyenfolt a haza becsületén és történelmén. A Tanácsköztársasággal együtt fog szerepelni a történelemkönyvekben.

2022. ápr. 10. 23:15
 20/38 A kérdező kommentje:
18 rólad lerí, hogy soha nem voltál még Budapesten, vagy ha igen, akkor is max. a Corvin áruházig jutottál el a Keletiből… a mozgólépcsőre fel tudtál azért állni?
2022. ápr. 10. 23:16
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!