Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végleg kettészakadt az ország...

Végleg kettészakadt az ország a Budapest-Pécs-Szeged háromszög vs. a magyar ugar mentén?

Figyelt kérdés

Most nézegetem a választási térképet, és hát – a fidesz valami hatalmas nagy zakót kapott ebben a három városban. Sok helyen 10 vagy még több százalékpontnyi a különbség. A fővárosban egyedül a 17. kerületben (a.k.a. "Rákosborzasztó") rúgott labdába, de erről tudni kell, hogy ezek főleg alulfejlett, félig falusias területek (Rákoskeresztúr stb.), ahol rengeteg idős ember él öreg házakban.


A Fidesz iszonyat zakót kapott pl. a XIII. kerületben, vagy Zuglóban, és hát – a hagyományosan jobboldali I. II. XII. kerületek elvesztése már egyenes művészet. (Itt nőttem fel, olyan jobbos az egész Buda, hogy eddig ide a baloldal be nem tette a lábát...)


Összefoglalva van nekünk három nyugatos, fejlett, civilizált szigetünk (Budapest - Pécs - Szeged), és van a "magyar ugar", az elmaradt falu. Ti hogy látjátok?


Mindenesetre büszke vagyok arra, hogy budapesti vagyok, és szégyellem, hogy szégyenkeznem kell külföldön, ha meghallják, hogy magyar vagyok...



2022. ápr. 10. 22:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
53%

Nagy ökörséget írtál ki. Budapesten is 45%-nál áll összességében a Fidesz. Az ellemzéki összefogás 48%-nál. tehát nem szakadt itt semi ketté.


Amúgy meg nem hiszem, hogy Györ kevésbé lenne fejlett, mint Szeged.


PS: Pécsen az egyik választókerületben nyert az ellenzéki jelölt 0,3%-kal. Viszont Pécsen két választókerület van, a másik választókerület vitta a fideszes jelölt 5%-kal. Tehát Pécs is inkább fideszes, mint ellenzéki-

2022. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
31%
Hát öcsi, akkor szégyeld, hogy magyar van, az a te dolgod.
2022. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
65%
"A Fidesz iszonyat zakót kapott pl. a XIII. kerületben, vagy Zuglóban, és hát – a hagyományosan jobboldali I. II. XII. kerületek elvesztése már egyenes művészet. (Itt nőttem fel, olyan jobbos az egész Buda, hogy eddig ide a baloldal be nem tette a lábát...)" 5%-os elöny, akkora zakó??
2022. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%

A Holdról nem látszik az a három légyszarnyi pötty, annyira ragyog körülötte a narancs.

Mindenesetre sok sikert kívánok a budapesti, pécsi, szegedi képviselőiteknek, biztosan hatékonyan tudják majd érvényesíteni az érdekeiket a szintén budapesti parlamentben. :)

2022. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Nem írtam ki nagy ökörséget, nézz rá a választási térképre, ha valamit nem értesz. Kéken világít az egész Budapest, az egy szerencsétlen fél-falusi Rákosiszonyatot leszámítva.


Csak pár példa: XIII. kerület 60% vs. 30%... XI. kerület 52% vs. 41%... itt ráadásul egy momentumos kislány verte porrá Simicskót... XII. kerület 48% vs. 42% ráadásul itt a diploma-botrányáról elhíresült momentumos Hajnal Miklós verte porrá Fürjes Bazsát, arról a kerületről beszélünk, ahol a gazdagok élnek...


Iszonyat nagy zakó, hatalmas leégés a Fidesznek.

2022. ápr. 10. 22:41
 6/38 A kérdező kommentje:
2. Nekem nem az a "dolgom", hogy szégyelljem, hogy magyar vagyok... Én büszke szeretnék lenni arra, hogy egy haladó, Európához tartozó, fejlett országhoz tartozom, nem pedig egy falusias, ázsiával mutyizó korrupt feudális államhoz...
2022. ápr. 10. 22:45
 7/38 anonim ***** válasza:
60%
Kognitív disszonancia elnyomasanak kiváló peldaja.. 😂😂😂😂
2022. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
38%

“ A Holdról nem látszik az a három légyszarnyi pötty, annyira ragyog körülötte a narancs.”


24.-ben azzal kezdődik hogy az ország legalább 1/3 lila lesz, utána reméljük megy 8 lila képviselő az EUba. 26.-ban 106.-ból 106 lila lesz, még a DKsok nélkül is. :)

2022. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 árokpart ***** válasza:
58%
Szerinted vidéken akár kis falvakban nincsen gyors internet, nem járnak külföldi újságok a postán, nincsen 100 csatornás vagy annál több kábel TV hálózati lehetőség? Ki kell, hogy ábrándítsalak, mert falun élek és mindez megvan, tehát semmilyen információhiányban nem szenvedünk, ráadásul az 5 fős családból 3-an diplomásak vagyunk, tehát ebből kifolyólag buták sem vagyunk. Ennyire nem bírjátok elfogadni, hogy veszítettetek? Akkor a ti hatalmas nagy tudásotokkal hogyan boldogultok akár az üzleti, gazdasági, de akár a tudományos életben egy versenytárgyalást mindig megnyertek, minden projektetek elsőre sikerül. Nincsen vetélytársatok és sorolhatnám. Ha netán ott nem sikerül valami akkor szidjátok, ócsároljátok a nyertest, nem arra törekedtek, hogy a következő teszem azt versenytárgyalásokon ti legyetek nyerő pozícióban, hanem a másikat szidjátok abból emgéltek? Édes Istenem és még ti néztek le minket. Ha teszem azt tönkremegy a terményünk akár időjárás vagy más miatt mi sosem szidjuk a kormányt, se a másik embert, hanem felállunk és megyünk tovább és vetünk még egyszer, ha nem lehet akkor a következő évben más módszerekkkel vetjük el a palántát vagy más földbe, más eljárással.
2022. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
37%

Az a fejlett proli drogos és csöves lerakat Pest meg a ratyimatyi libsi Pécs és az Alföldi majomnevelde Szöged az ellenzék utolsó bástyái.


Bástya elvtársat már meg sem akarják ölni,szart se ér...

2022. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!