Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végleg kettészakadt az ország...

Végleg kettészakadt az ország a Budapest-Pécs-Szeged háromszög vs. a magyar ugar mentén?

Figyelt kérdés

Most nézegetem a választási térképet, és hát – a fidesz valami hatalmas nagy zakót kapott ebben a három városban. Sok helyen 10 vagy még több százalékpontnyi a különbség. A fővárosban egyedül a 17. kerületben (a.k.a. "Rákosborzasztó") rúgott labdába, de erről tudni kell, hogy ezek főleg alulfejlett, félig falusias területek (Rákoskeresztúr stb.), ahol rengeteg idős ember él öreg házakban.


A Fidesz iszonyat zakót kapott pl. a XIII. kerületben, vagy Zuglóban, és hát – a hagyományosan jobboldali I. II. XII. kerületek elvesztése már egyenes művészet. (Itt nőttem fel, olyan jobbos az egész Buda, hogy eddig ide a baloldal be nem tette a lábát...)


Összefoglalva van nekünk három nyugatos, fejlett, civilizált szigetünk (Budapest - Pécs - Szeged), és van a "magyar ugar", az elmaradt falu. Ti hogy látjátok?


Mindenesetre büszke vagyok arra, hogy budapesti vagyok, és szégyellem, hogy szégyenkeznem kell külföldön, ha meghallják, hogy magyar vagyok...



2022. ápr. 10. 22:32
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
72%
19: Szerintem a médiából te magadból indulsz ki, ott fennt Pesten titeketa média befolyásol. Én meg szarok a me´diákra, 200 fös falauban lakom HBO MAx meg youtube van tevemen. A híreket meg olvasom indexen, origon, telexen, hvg-n, magyra jelenben, aztán majd én eldöntöm, hogy miröl mit gondolok.
2022. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
73%

"Iszonyat nagy zakó, hatalmas leégés a Fidesznek."


Aha.

Az, hogy listán 53% Fidesz, 34% ellenzéki összefogás, akkor az mekkora zakó és kinek?

2022. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
21%

#18

Ha hazaárulást tapasztalsz, miért nem teszel feljelentést?

2022. ápr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
86%

#19

Senkit nem érdekel, hogy kezdő poltikusok-e, mindenki automatikusan a pártra szavaz. Akár egy hokedlit is indíthatna akármelyik oldal, amíg ott van rajta a pártlogó, szavaznak rá.


Buda soha sem volt annyira ősjobboldali. 40pár százalékkal nyertek korábban is, csak mivel legalább két komolyabb párt indult ellenük, emiatt nyertek. Most jóformán ugyanazt a 40pár százalékot hozták, de mivel nem oszlottak meg az ellenfél szavazatai, ők nyertek.

2022. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
38%
Na meg is jött a jogtudós belpesti.
2022. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
81%

#19

Tehetősebb rétegből sokan kiköltöztek Pomázra, Szentendrére, Solymárra stb... stb..., Pest megye népessége 200 000-el nőtt az elmúlt évtizedben, Budapest meg zsugorodott. Konkrétan tudok olyan helyeket, ahol 10 évvel ezelőtt egy nagy mező volt, most meg amíg ellátok, mind beépítették. Gondolom a medencés házakat nem a pronyó panelprolik húzták fel, szóval ha keresed ezeket a Fidesz szavazókat, ott megtalálod.

2022. ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek már a XVII.kerület is “falu” lett? Hát semmivel sem falusiasabb mint Pestlőrinc, Soroksár vagy Csepel kertvárosi része. De eddig az is a mantra volt, hogy a falusiak tanulatlanok, a pestiek pedig nem. Akkor szerinted a budapesti tanulatlanok a XVII. Kerületben tömörülnek? Ne már.
2022. ápr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
77%
Ja, Budán éppen a diplomaták, a bírók, a professzorok, a bankárok szavazták meg a momentumos jelölteket:DDD Ne nevettessetek
2022. ápr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
62%
Karácsony Gergely 2019-ben 50,86%-al győzött Budapesten. Most 49%-ot szerzett az össz-ellenzék. Kérdező, mire vagy büszke? Arra, hogy Budapesten is 2%-ot elveszítettetek? Ott, ahol a legerősebb volt a kampány? Ettől meleg járja át a szívedet, hogy 2% hátat fordított nektek és SENKIT nem tudtatok még itt se megszólítani csak elüldözni magatoktól?
2022. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
24%

#29

Neked miért baj, ha nem tudnak valakit megszólítani?

2022. ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!