Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végleg kettészakadt az ország...

Végleg kettészakadt az ország a Budapest-Pécs-Szeged háromszög vs. a magyar ugar mentén?

Figyelt kérdés

Most nézegetem a választási térképet, és hát – a fidesz valami hatalmas nagy zakót kapott ebben a három városban. Sok helyen 10 vagy még több százalékpontnyi a különbség. A fővárosban egyedül a 17. kerületben (a.k.a. "Rákosborzasztó") rúgott labdába, de erről tudni kell, hogy ezek főleg alulfejlett, félig falusias területek (Rákoskeresztúr stb.), ahol rengeteg idős ember él öreg házakban.


A Fidesz iszonyat zakót kapott pl. a XIII. kerületben, vagy Zuglóban, és hát – a hagyományosan jobboldali I. II. XII. kerületek elvesztése már egyenes művészet. (Itt nőttem fel, olyan jobbos az egész Buda, hogy eddig ide a baloldal be nem tette a lábát...)


Összefoglalva van nekünk három nyugatos, fejlett, civilizált szigetünk (Budapest - Pécs - Szeged), és van a "magyar ugar", az elmaradt falu. Ti hogy látjátok?


Mindenesetre büszke vagyok arra, hogy budapesti vagyok, és szégyellem, hogy szégyenkeznem kell külföldön, ha meghallják, hogy magyar vagyok...



2022. ápr. 10. 22:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
29%
Esküszöm rendeletbe kellene hozni, hogy aki szavazott, annak 2 hónapig valamilyen formában pártszínű ruházatot kell viselnie...
2022. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
30%

#30

Ki mondta, hogy baj neki?

2022. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
66%

#30

Az a konklúzió, amit ebből a vereségből az ellenzék levont, hogy mindenki ostoba, s ez volt a baj, ez egy sértődött kisgyerek mentalitása. Ez 4 év múlva csak még gyengébb eredményeket hoz majd. Akkor fog fejlődni Magyarország, ha verseny van a politikában is, és senki nem dőlhet hátra. Na, most pont nem az van, mert annyira nincs alternatívája a Fidesznek, hogy még a 2/3-ot sem tudják elvenni tőle. Aki pedig egy választást nem tud jól végigvinni, az kormányozni sem tudna, ezt kell belátni. Na, ezért zavar, hogy egyesek elégedetten ülnek és dícsérik azokat a politikusokat, akik többet tettek a Fidesz győzelméért, mint maga a Fidesz.


S ha valaki arra panaszkodik, hogy anyagi fölény volt a kampányban, azt is magyarázza ki, hogy a szűkös ellenzéki büdzsébe ezek hogyan fértek bele:

- Plakátkampányra költi az ellenzék a pénzét Londonban.

- Ellenzéki kampány megy a New York-i Times Square egyik óriáskivetitőjén.

Miközben vidéken kb. semmi értelmezhetőt nem tudtak alkotni?

2022. ápr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

33-as, plakát vidéken is volt, nemcsak Londonban, és nemcsak imitt-amott, hanem sok helyen.

Az egy másik kérdés, hogy nem tudták a vidéki embereket megszólítani, de ez nem a plakáton és nem a pénzen múlt.

2022. ápr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
64%

Ott fennt Pesten annyira befolyásolnak titeket a plakátok?

300 fös faluban lakom, és egy plakát se volt. A városban volt mindenfajta plakát de nem is fogalkoztam velük különösképpen.

2022. ápr. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
42%
Budapest a szabadság és ellenállás városa. Én vidéki vagyok és büszke vagyok Budapestre és az ottani emberekre, hogy az önkény ellen szavaztak.
2022. ápr. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
29%
Igazad van kérdező. Budapest fáklya a sötétségben. Az ellenállás városa. Büszke vagyok rájuk.
2022. ápr. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
60%
Gratulálok a mandátumot nyert képviselőknek. Igen Pesten, Szegeden, meg Pécsett van mit dolgozni. De az irány jó. És ha a balosok ilyen balfékek maradnak 2026-ra azt is elhozzuk.
2022. ápr. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!