Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszeseket miért izgatja...

A Fideszeseket miért izgatja ennyire, hogy az ellenzékiek elhagyják-e az országot vagy sem?

Figyelt kérdés
Állandóan erről beszélnek itt GyiK-en is.

2022. ápr. 20. 21:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
89%

#17 az IT-s azért szerencsés, mert távmunkában is dolgozhat külföldre, kinti fizetésért.


Pl: 2.3M - 2.87M HUF vállalkozói havonta+ÁFA


[link]

2022. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én fordítva látom ellenzéki jönnek vele hogy jajj most mindenki költözik, meg most én indulok na mi lesz baj hogy megyek sé hasonlók.
2022. ápr. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
66%

#19

Én is voltam kint külföldön de még a Gyurcsány korszakba. Élhetetlen volt Magyarország és szinte nekem kellett fizetnem ha itthon akartam dolgozni. Mikor láttam hogy egyre jobb a világ Magyarországon hazajöttem mert idegennek éreztem magam külföldön és hiányoztak a családtagok és barátok. Jó munkaerő voltam kint a német főnök több pénzt ajánlott mikor mondtam hogy úgy döntöttem hogy hazaköltözök. Elmagyaráztam neki hogy a pénz nem minden és végre Magyarország is élhető lett. Van jó állásom és májusba fog megszületni a kislányom. Pont nemrég felhívott egy ismerősöm hogy menjek át hozzá dolgozni, nagyon jó fizetést mondott. Hozzáteszem most se keresek rosszul. Szóval itthon lehet válogatni a munkák között és elég jó a megélhetés is. Bátyámék is terveznek hazajönni pedig több mint 10 éve vannak németbe. De a lényeg hogy akikkel kint dolgoztam akkor azok is csak azért mentek ki, mert konkrétan kilátástalanul rossz volt a megélhetés Magyarországon. Többségük hazajött a családjához, mert mégha lentebb is kell adnia az életszínvonalat akkor is meg tud élni és itthon lehet a szeretteivel.

2022. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
31%

#10 igen, pont, a tanult, nyelveket beszélő emberek, fiatalok. Vagyis pont nem, ha kivándorolnak.


Tudjátok narancsbolsik, attól még hogy itt megél valaki jól, nem biztos hogy itt akar élni, mert:

-máshol ugyanennyi melóból még jobban megél

-fog kapni értékelhető nyugdíjat, nem csak leszedik róla a járulékot/nem szedik le róla a járulékot feleslegesen

-kap normális kórházi ellátást, és oktatást a gyerekei

-nem nyúlhatja le a kormány bármikor bármilyét

-stabil pénzzel fizethet

-tisztább, szebb, jobban működő helyen élhet

stb...


Én 1,5 milla bruttót keresek (nem köszönhetően a felcsúti KISZ titkárnak, sőt egyetemre sem jártam, csak 2 hónapig, aztán otthagytam azt a használhatatlan szart, és folytattam az autodidakta tanulást, és alapozom a kifelé vonulást, csak a szüleimet nehéz itthagyni, ők már nem mobilak, csak keseregnek, hogy anno miért nem mentek, nem gondolták hogy ennyire fejlődésképtelen az ország.

2022. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%

24 csak az a kérdés, miért nem mész mégsem?


Van, ahol még jobb élni, de azt se felejtsük el, h a felső 20% vagyunk, ha világszinten nézzük.


Usaban jobb az egészségügy, oké, de fizetős. Mi lenne ott a beteg azüleiddel? Kipengetnéd?


Usában jobb az oktatás? Tényleg? Akkor ajánlok valamit, amit nézz meg, Michio Kaku nem politizál, hallgasd meg tőle, h az amcsik oktatás tekintetében a 3. Világ szintjén vannak.

[link]


Lehet itt hazudozni, ferdíteni, csak nem érdemes.


A stabil pénz félig igaz, meglátjuk mit hoz a jövő. Az eu bomlasztása zajlik épp, tehát az euró kétséges. A dollár oké még, de kína ha beelőzi az usát, ami kb 30ban lesz, átrajzolja a világot, ha a dollár megbotlik, baromi nagyot fog esni egyszer. Nem kívánom, de ezek tények.


Ha te így vélekedsz valóban ahogy, akkor miért nem csomagolsz?

2022. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
28%

#25 szép példája vagy a tipikus funkcionális analfabéta fideszesnek.

Olvasd el még párszor hogy mit írtam, kell neked a gyakorlás.


Egyébként itt is fizetős az egészségügy, nekem a fizetésemből havonta több tízezret vesznek le TB-re, ha pedig gyógyulni akarok akkor pedig fizetős magánba kell mennem. Ez nem a jövő ez a jelen és a múlt. Magyarországon duplán fizetős az egészségügy.


Kit érdekel az usa?


Hogyne lenne érdemes hazudozni ferdíteni? Hiszen a magyar kormány, és hívei ezt csinálják 12 éve, aztán jót dagonyáznak a szarban.


Igen az EU bomlasztása a zajlik épp, de ezt remélhetőleg megakadályozzák a kötelezettségszegési eljárásokkal, hogy az orbán féle putyincsicskák ezt ne tehessék.

2022. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
81%
23: milyen munkát végeztél külföldön?
2022. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
83%

#27

CNC gépkezelő voltam.

Meg kellett csinálni a beállásokat, szerszám beméréseket is. Visszatérő közepes szériák voltak.

Itthon már irodába dolgozok.

2022. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Hintalow ***** válasza:
65%

Mert az a fajta populista/totalitáriusba hajló vezetèsi jelleg, amit ők kèpviselnek, elsődlegesen az ellensèg/bűnbak keresèsre alapozza a kommunikációját.

Ha megnèzel bármilyen információs mèdiumot itthon, akkor soha nem az van túlsúlyban, hogy "mit teszünk/mit èrtünk el"

Hanem, hogy "ők mit tesznek, ès ez mièrt nem jó" ès az "ők"-be bárki behelyettesìthető, jó pár pèlda is volt tapasztalható az elmúlt èvekben.

2022. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
72%

20-as


2 gyereket szülni úgy, hogy magunkat pótoljuk? Rendben, kérlek fejtsd ki hogyan.


29 éves vagyok. 8 órás minimálbéres bejelentéssel, mert hát országunkban ez a trend. Akkor is ha hazahozok 450 ezret havonta. El lehet menni olyan helyre, ahol egyezik a bruttó, a netto fizetéssel, na de akkor már a mostani fizetésem felét keresem.


150 ezer plusz rezsi az albérlet. Kb 200 ezer havonta mindennel együtt. Lakáshoz az önerőt is képtelenség összeszedni, amikor egy 30nm-es lyuk Budapesten 40 millió.

Ja, hogy haza lehet menni kisvárosba mert ott kevesebb? Na, de a fizetés is amiből a hitelt fizetem. Tudom, apja is van a gyereknek, de én 3 évre kiesnék a munkából. Utána pedig kb 10 évig 8 óránál többet dolgozni nem tudnék, ha 2 gyerek van, akkor nem csak 2 évig.


Akkor párom kisvárosban hazahoz 250-et jobb esetben, én kapok kb 8 órában 150-et. Az 400 ebből tarts el 2 gyereket, fizess lakáshitelt, csokot, rezsit, plusz te se halj éhen.

Vagy költözzek az apám nyakára a gyerekekkel? Kb ezt tudnám megtenni.


Ezek lennének a kilátások? Úgy, hogy 5000ft-ból a boltban kb 1 napra tudsz bevásárolni? Élelmiszerárak az egekben. Akkor még nem taníttattam, öltöztettem a 2 gyereket.


Megoldható. Na de tényleg a létminimumon kell felnevelnem a gyerekeimet? Úgy, hogy az apjuk kidolgozza a belét így kb nem is látják? Anyukám meghalt, ha betegek kire hagyjam? Erre vállaljak gyereket? Bele a kilátástalanságba? Biztos jó lenne nekik...


Akkor kérlek mondd el nekem, hogyan szüljek gyereket bármennyire szeretnék? Na és igen, más hitel is van, mert imádott kormányotok az egész szolgáltatóipart leszarta a Covid alatt. Ami eddig a magyar GDP 20%-át kitermelte. Anyukám covidban halt meg, mert a lélegeztetőgépen elkapott egy kórházi fertőzést, pedig fiatal volt.


Ebben az országban 2022-ben rengeteg ember megy el kórházi fertőzésben. Ebben az országban szarnak a korosztályunkra. Ebben az országban egy fogyatékos ember 35 ezret kap havonta. Ebben az országban a nyugdíjasnak a gyógyszerére nincs pénze (holott végigdolgozta az életét. ezt érdemli?) Azt érdemli egy nyugdíjas hogy miután megvette a gyógyszerét, kifizette a rezsit utána vajaskenyéren éljen? Nem, nem ezt érdemli.


Akkor? Hős vezéred hol van? Egy biztos:Anyukám a temetőben. A 2022-ben rothadó kórházak miatt. Egy tizenéves gyereke pedig anya nélkül.


Lehet itt visszafelé mutogatni régi vezetésre, lehet itt tapsolni Orbánnak a semmiért... Na de nekem, a páromnak és jövendőbeli gyerekeimnek hol a jövője?


Ha bármit értettél ebből, akkor kívàncsian hallgatom a megoldást, vagy azt, hogy mitől jó itt az élet. Azt, hogy mi vár itt a fiatalokra, nyudíjuk nem lesz. Azt is ki kell termelnem 2 gyerek mellett hogy időskoromban ne fagyjak meg a lakásomban. Abból a megalázásból pedig nem kérek, hogy a gyerekem tartson el.

2022. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!