Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság Magyarországon ciki...

Manapság Magyarországon ciki értelmiséginek lenni?

Figyelt kérdés
Aki egyetemre megy és többre akarja vinni a gyári sormunkásnál, azt egyből füvező, romkocsmázó, semmirekellő, ingyenélő balliberális libbant fiatalnak bélyegzik és gyűlölik.
2022. máj. 14. 14:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%
Mert az is.
2022. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Làtom a 444.hu-s kommenteken,milyen az èrtelmi szintje a gender/szociológia/Ceun szakokon vègzett èrtelmisègnek
2022. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, se engem, se évfolyam- vagy szaktársaimat nem illettek soha ilyen szavakkal. Ha szerinted ez ennyire általános, akkor gyanús hogy te vagy az, aki rászolgáltál a hasonló jelzőkre, és nem en bloc az értelmiségiek vagy egyetemisták.
2022. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Ez így elég tág fogalom.....
2022. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%
Én azt mondom, hogy akit ez zavar -engem igen-, az használja ki az olcsó/ingyenes oktatást és a fősuli elvégzése után húzzon el a francba, minél messzebre, ahol tisztelik és megfizetik.
2022. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Büfészakos bölcsésznek lenni az.

Nem hinném hogy egy jogászt egy orvost vagy egy mérnököt bárki cikizne.

A muciológusokra ez nem vonatkozik xd

2022. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
Lol. Ez a 21-edik század, nem kell egyetem ahhoz hogy valaki értelmiségi legyen. Bármit meg lehet tanulni az internetről. A másik meg hogy aki arra veri magát hogy értelmiségi, az általában valami bölcsész büfé leszbikus táncelmélet szakon végzett kis csíra, nem valódi egyetemet végzett valaki.
2022. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tapasztaltam ilyesmit.

A családban, sem anyámnak, sem apámnak nincs diplomája, mi vagyunk az elsők.3 gyerekből, 3-nak van diplomája.



Ami szerintem probléma,hogy állami pénzen sokan végeznek semmitérő szakokat, ilyen filozófia,szabad bölcsészet...stb.Ezeket csak fizetősön szabadna elindítani.Ráadásul, akik ezeken a szakokon végeznek, ők verik a legjobban magukat,hogy mekkora értelmiségek.

És igen, az általad leírt jellemzők is főleg rájuk jellemzőek.

2022. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne ciki? szerintem itt veled van a gond.
2022. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos van a világon egy elitellenes tendencia. Könnyű sok csóró embert hergelni Bill Gates ellen, akiről aztán halálbiztos, hogy a vagyonát nem tisztességes munkával szerezte. És könnyű sok buta, műveletlen embert hergelni egy tudós ellen, akiről holtbiztos, hogy igazából nem is tud többet.


Proliság mindkettő, egyik így, másik úgy. A proli mindig utálja, aki különb mint ő. Akkor is, ha a másik gazdagabb, akkor is, ha a másik iskolázottabb, akkor is, ha a másiknak jobb pedigréje van. Az sajnos világjelenség, hogy a proliknak szóló olcsó populizmus a politikában utat tört, eredetileg a (politikai) baloldalról származik, de ma már a (politikai) jobboldalon is ugyanúgy megfigyelhető, a facebook a buborékjaival ráerősít. Amerikában is ez van, Oroszországban is ez van, nálunk is ez van.

2022. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!