Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz tele van tehetséges...

A Fidesz tele van tehetséges politikusokkal és szakemberekkel, a baloldalon meg gyakorlatilag senki. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
A Fideszben olyan, nagy kompetenciájú emberek vannak, mint Orbán Viktor, Varga Judit, Szijjártó Péter, Gulyás Gergely, Varga Mihály, Lázár János, Kocsis Máté, Dömötör Csaba, Orbán Balázs, Hidvéghi Balázs, Navracsics Tibor stb. Baloldalon gyakorlatilag nincs kit említeni, mint politikus talán Gyurcsány, de a többiek mind politikailag mint szakmailag elég nullák. Változhat ez a jövőben?

2022. máj. 23. 10:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
A fideszben kettő értelmes ember van: Lázár János és Varga Mihály. Lázár ravasz és veszélyes, de tényleg akar valami pozitívat tenni ezért az országért. Szerintem benne van hogy ő lesz Orbán utódja. Varga Mihály pedig az elsők között volt aki támogatta az euró bevezetését, de Matolcsy és az összes kormánytársa ellene volt. A hatósági árakat sem támogatta.
2022. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

#11

Arról a Lázárról beszélünk, aki pár éve azt mondta, hogy Ausztria szét van rohadva és borzasztó ott lenni, most meg nem rég azt, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát? Igen, valóban értelmes embernek hangzik.

2022. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

10-re:

Igen, én olvastam azt a cikket és eléggé meg is döbbentem. De én már MZP ostoba "aranyköpései" alatt rájöttem arra, hogy az a fickó teljesen alkalmatlan felelős politikai tisztségre. Az, hogy még a pártok külön marakodtak, nekem az volt az újdonság benne.

2022. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudom, de nézd meg az újabb riportokat vele. Figyeld az arckifejezéseit, látszik rajta hogy dörzsölt. Kamerák előtt fullba nyomja a kretént, de amúgy nem hülye.
2022. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, "gyümölcséről ismerszik meg a fa" nem a rizsájáról. Mi a "gyümölcs"? Rohadó EÜ, oktatás, burjánzó korrupció... egymásnak ugrasztott nép, demokrácia lezüllesztése, hatalmas infláció (és egyáltalán nem csak a szomszédos háború miatt, az is csak a rizsa része), államadósság, költségvetési hiány... Sorolhatnám még a sok gyümölcsöt.

Igen, ez a Fidesz érdeme, 12 év kétharmad alatt.

2022. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%
15-ös, én nem vagyok a Fidesz pártján, de semmivel sem volt jobb a helyzet 2010-ben, amikor 8 évnyi balliberális kormányzás után hatalomra került a Fidesz.
2022. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem csak a szomszédos háború miatt, hanem amiatt is, mert az elmúlt 13 évben különösen az elmúlt 2 évben tonna számra nyomtatták a dollárt. Nem kell ehhez sok közgazdasági tudás, hogy ennek infláció lesz a vége. Többi is a tipik liberális panelok, fele se igaz. Most tolnak bele hatalmas pénzeket az oktatásba és az egészségügybe is. Persze ha ti még annak is ellene vagytok hogy idejöjjön a világ egyik legjobb egyeteme, akkor miről beszélünk? Államadósság nem magas, nézted már a nagy fejlett országok államadósságát? Költségvetési hiány magas, de rendbe fogják tenni. Demokrácia meg van, attól még hogy nem az alkalmatlan ballib összefogásra szavaztak az emberek.
2022. máj. 23. 10:51
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

#16

Ha közbeszólhatok.

Egyébként de, pl. az EÜ pont olyan, ahol míg 2010-ben EU-s szinten középmezőnyben voltunk, 2018-ban már hátulról a 3.-ak.

És ez minden #15-9s által említett területről elmondható kb.


2010 előtt olyan "nagy" korrupciós ügyek voltak, mint a nokiás doboz, ami pár millióról szólt, most meg repkednek a milliárdok.


Ha szeretnéd a többi témába is belemehetek mélyebben.

2022. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

4# Melyik országban?

Nyilván nem Magyarországon

2022. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

#16 Azért ne felejtsd el, hogy egyáltalán nem ugyanolyanok voltak a körülmények.


1. Az MSZP egyrészt hatalmas gazdasági szart örökölt a Fidesztől, amit igyekeztek helyreállítani, míg volt egy bazi nagy választási ígéretcsomagjuk is, amit be is tartottak (pl. 13. havi nyugdíj - és hozzáteszem a Fidesz ekkor 14.-et is ígért) Amikor tették ezt az ígéretet, akkor még meg is valósítható volt, de a Fidesz főleg az utolsó idejükben pánikszerűen osztotta a pénzt és fosztotta az amúgy se gazdag kincstárat.


Akkoriban a Fidesz orrba szájba csinálta a balhét és népszavazással lehetetlenítette el a kormányzást, pl. reformokat, mert akkor még kb. bármilyen témában lehetett népszavazást kiírni. Megjegyzem: puha pöcs volt az MSZP, mert hiába volt érvénytelen egy népszavazás, akkor is elfogadták.


A Fidesz első dolga az volt, hogy kétharmaddal gyakorlatilag ellehetetlenítették a népszavazás intézményét, nem is lett azóta olyan népszavazás, amit az ellenzék kezdeményezett.

(Itt sem érzed a demokrácia csökkenését?!)


Később az MSZP kisebbségben kormányzott, azért az sem ugyanaz, mint a kétharmad.


És voltak olyan fideszes megszólalások, amik miatt rendesen bezuhant a forint, na meg szaladgáltak ők is az EU-hoz, hogy ne adjanak pénzt, csak erre már nem emlékeznek, mert szelektív a memóriájuk.


És ott volt a világgazdasági válság. A Fidesz meg a válságban destruktív volt.


GDP-arányosan mégis sokkal többet költöttek az oktatásra és az EÜ-fejlesztésre, mint most, és nem csak az számít, hogy mennyit, hanem, hogy hogyan. Pl. mennyi korrupció, túlárazás, felesleges cuccok és egyéb nyalánkság. És akkor ne tegyük ide a COVID-ot, mert ott az EU-tolta be a pénzt, szóval a COVID megjelenéséig nézd, hogy GDP arányosan mennyi ment EÜ-be és oktatásba!

2022. máj. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!