Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen LMBTQ-hoz köthető...

Milyen LMBTQ-hoz köthető intézkedést vártok az új kormánytól?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 16:11
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%
20 -as látom nem érted, hogy a mozgásslrültek megfélemlítése a cél! ugyanúgy mint a 33 -as törvénnyel az LMBTQ embereké! Aztán majd jön az a csoport amibe te tartozol.... előbb-utóbb megtalálnak téged is! Mert minden ember tartozik valamilyen csoportba!
2022. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
67%
Értem te mit gondolsz. Én csak egyszerűen nem gondolom úgy mint te.
2022. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
21 es vagyok Miért te mit gondolsz ? Érdekel az álláspontod
2022. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ha az állam támogat valamilyen okból kifolyólag (itt most ugye a mozgáskorlátozottságról van szó), teljesen okés, hogy 2 évente kitöltet egy kérdőívet. A beírt néhány kérdés alapján, azt próbálja meg megállapítani véleményem szerint, hogy milyen szintű önellátásra alkalmas az illető.

Nem igazán értem mi ebben a megfélemlítés.

De ez eléggé elkanyarodott az eredeti topictól. :D

2022. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

24 -es válaszolónak! a 21 es vagyok! Nem! Nem kanyarodtunk el az eredeti témától mert mindkét esetben a cél A megfélemlítés! Az, hogy te ezt nem érted, azon most megpróbálok változtatni. Remélem megérted majd! Amikor bevezették ezt az egészet, én is azt gondoltam, amit most te. És akkor ki a fene gondolta, hogy ilyen ovis kérdéseken múlik a pénz? Az első ilyen kérdések után nem is kaptam meg! Te örülnél annak, ha 10 kérdésen múlna az, hogy két éven át csak a fizetésed felét kapod meg? Mert ez a helyzet! Rengeteg szülő, aki sérült embert gondoz, abból a pénzből él! Most azt kérded miért nem megy el dolgozni? Mert nem teheti! Mert személyesen ismerek többeket, aki felügyeletre szorul. Felöltözni fel tud, megeszi az ételt, ha elé rakod. De bevásárolni képtelen. Nem fekvőbeteg de önmagára veszélyes. Nagyjából annyira kell rájuk figyelni, mint egy óvodásra! Hogy ne nyúljon a konnektorba stb.! így nem mehet el a szülő dolgozni! És nincs apja mert vagy meghalt, vagy elhagyta a gyereket…Vagy éppen már nyugdíjasok a szolok igy az a kis pénz azért csak jól jönne nem? Hamar tényleg a nap 24 órájában felügyel a gyerekére!

És azért ne kapják meg mert egy hülye senkiházi, aki most látja először azt az embert így dönt?

Hát nem is mindig kapták meg! Egyetlen ember döntése! Még csak nem is kettőé!

Ha legalább orvos lenne! Mert egy orvos ránézésre megmondja hisz ő ezt tanulta! Látott már efféle embereket! De nem! Semmiféle szakmaiság nincs ebben! Egy alkalommal a csaj ezt ki is mondta!

Megnézném a képed, ha közölné veled valaki, akit most látsz életedben először, hogy a fele fizetésed kapod két éven át! Aztán talán 2 év múlva már más kérdések lesznek! Így fel sem tudsz készülni! Azt hiszem ezek után már te is rettegnél!

2022. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%

#13: "Vagyis gondolj csak bele! Egy olyan embernek akinek orvosi papirja is van arról, hogy jogos a nemetlakitás. A személyigazolványában mégis a született neve és neme kell hogy szerepeljen!"


Ez teljesen jogos. Attól, hogy valaki férfiként nőnek érzi magát (vagy esetleg csak annak hazudja magát valamilyen előnyökért), a társadalomnak nem kell ezt elfogadni, mert objektíven nézve nem nő. Ezen vitatkozhatunk, szerintem helyes, hogy erre törvényt hoztak, és anélkül hogy egyetlen transzot is bántani akarnék, nem értek egyet azzal, ami nyugaton megy, hogy a transzok kikövetelik, hogy a megváltoztatott neműként kezeld őket, az általuk kívánt névmásokon szólítsd őket, vagy akár pl. leszbikusként ne utasíthasd el, hogy te egy transznővel nem vagy hajlandó kezdeni, mert nem igazi nő.

2022. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
91%

Látom nem értetted meg amit mondtam! 26 -os! 13 -as vagyok

A 33 -as törvény megtiltja, hogy azok az emberek, akik már belekezdtek az átalakító műtétekbe a személy igazolványba és más papírjaikban is megtehessék a változtatást! Tehát meg egyszer mondom! Az orvos a pszichológus már kimonda a nemváltó műtét miértjét! Majd jön egy senkiházi és azt mondja nem! Neked akkoris Géza név lesz a személyidben! Hát mi ez, ha nem megalázása annak a transz embernek, akinek mondjuk belenéz valaki a személyiébe? Sőt! A nemváltó műtéteket sem engedik már! Nem engedik! Érted! Nem engedik! Az orvos szerint jogos, van egy rakás szakvéleménye de a Semjén Zsolt „bácsi” azt mondja nem! Egy olyan törvényben, amit 2020 március 31 este 11 -kor nyújtott be! A pandémia kellős közepén, amikor ugye gyülekezni tilos volt! Vagyis tüntetni…

Azért ez a benyújtási időpont is érdekes nem? Biztos este megszállta az ihlet a Semjén Zsolt „bácsit” és megvilágosodott :)

Értem, amit mondasz a névmásokkal! De az külföldön talán így van, minket nem érint! Tehát nem jó példát hoztál! Majd ha a magyar transz közöség ilyesmiért tüntet, akkor beszélhetünk erről Is! Én egy konkrét magyar dologról beszélek! Te is hozz magyar példákat, ha vitázni szeretnél

2022. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
49%

#27: Én továbbra is azt mondom, hogy nem kell átírni a nevet, nemet a személyiben. Hogy miért? Mert attól, hogy valakinek átműtik a testét férfiból nővé, vagy hormonokat szed, még nem lesz nő. Ezek a tények, akármilyen fájdalmas is.


A nemváltó műtéttel se értek egyet. Egy súlyos, csonkító műtétről van szó. Csak józanul bele kell gondolni, hogy ez mennyire abnormális. Én elhiszem, hogy vannak emberek, akiknek a fejében nincs rendben valami, és másik neműnek hiszik magukat, de ettől még nem megoldás, hogy ilyesminek vessük alá őket. Pszichiátriai kezelés kell szerintem. Mindenesetre én ezt nem tiltanám, ha akarja, műttesse át magát, de nem tartom jó dolognak.


Egyébként ezt érdemes elolvasni: [link]

2022. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
94%

Ez most nagyon érdekes válasz volt, mert ugyanabban a mondatban önmagadnak mondasz ellent :)

„Mert attól, hogy valakinek átműtik a testét férfiból nővé, vagy hormonokat szed, még nem lesz nő….

A nemváltó műtéttel se értek egyet. Egy súlyos, csonkító műtétről van szó.

Ez abnormális!”

Aztán meg…

„Mindenesetre én ezt nem tiltanám, ha akarja, műttesse át magát, de nem tartom jó dolognak.”

Ez kissé ellentmondás így azt hiszem, de lépjünk túl ezen…

De abban azt hiszem egyetérthetünk, ha valaki már végig ment az átalakító műtéten, nőnek néz ki, de férfinév van a személyiében, az elég hülyén néz ki! Vagy férfinak néz ki, de női név van a személyiben. Ez igy semmi másról nem szól csak arról, hogy ezeket az embereket megalázzák...

Mégegyszer mondom nem azokra gondolok akik csak hobbiból beöltöznek.

2022. máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
49%
#29: Nincs ellentmondás. Butaságnak tartom a műtétet, ezeket az embereket pszichiátrián kéne kezelni szerintem, de erre senkit nem köteleznék. Ha műtétet akar mindenáron, felőlem azt is megcsinálhatja, tehát tolerálom a döntését, még ha abszolút rossznak tartom is. Viszont azt nem várhatja el, hogy az egész világ a választott neme szerint tekintsen rá, mert ő úgy érzi.
2022. máj. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!