Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen LMBTQ-hoz köthető...

Milyen LMBTQ-hoz köthető intézkedést vártok az új kormánytól?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 16:11
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
91%

30 asnak válaszul #29 vagyok! Abban egyetértünk, hogy egy ilyen nemváltó műtét elött komoly pszichológiai és egyéb vizsgálat kell…

Te mit mondanál milyen az a helyzet, telán vicces vagy inkább durván groteszk és megalázó ha egy nőnek kinéző valaki igazolványán a Géza név szerepel! Vagy egy férfinak kinéző valakién a Zita név…

Még egyszer mondom azokra gondolok, akiknél már folyamatban a műtét vagy átesett rajta.

És miért nem változtathat? Mert egy ostoba politikus nem engedi a változtatást…

Mutathatnék egy YouTube videót is ahogy a férfi riporter két transz -ál beszélget. Az egyik férfi a másik nő…

Szerintem sokat tanulhatnának mások is ebből…

2022. máj. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 harminezer oxigén ***** válasza:
94%

#30


Ezt mint érintett írom neked. Remélem azzal tisztában vagy hogy 2020.05.29. előtt egy transzneműnek meg volt a joga a jogi nem- és névváltoztatáshoz, az anyakönyvi törvényben még egy jogszabály is volt ezzel kapcsolatban: Az utónév és a nem megváltoztatását a magyar jogban 2020. július 2-ig az anyakönyvezési feladatok ellátásának részletes szabályairól szóló 429/2017. (XII. 20.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 7. §-a szabályozta.


Ez egy !!2017-es!! kormányrendelet (tehát már vastagon a fidesz 2/3 alatt került bevezetésre) ezt törölte el szintén a fidesz 2020.05.29-én

Én még a törvényi tiltás előtt adtam be a kérvényemet 2020.01.08-án mégsem kaptam meg a jogi nem- és névváltoztatást amihez a törvény szerint is jogom volt mert mindenféle indokkal gáncsolták ezeket az ügyeket a tiltás bevezetéséig. Azóta is pereskedek ez miatt a kormánnyal, már 3 bírósági pert megnyertem, az Alkotmánybíróság már eltörölte a 33-as paragrafus visszamenőleges alkalmazását, mégsem kapom meg ezt. (ha valakit érdekel leírom neki részletesen az egész jogi kálváriámat, ide kicsit hosszú lenne)


De csak hogy tisztában legyél vele, hogy mivel is jár ha egy transz nem írathatja át az okmányit leírok néhány személyes, nem éppen kellemes tapasztalatot:

Buszon, bérletellenőrzéskor a jegyellenőr hölgyemként megszólít, csak a személyimen lévő névből jött rá hogy transznemű vagyok, erre kikelve magából hangosan az egész busz előtt elkezd b**izni, k***gözni, konkrétan nyilvánosan megalázott mindenki előtt.

Dohányboltban az életkor ellenőrzésekor "buktatott" le az igazolvány, az eredménye ugyan az volt mint fentebb írtam.


ezek "csak" a megalázó esetek, de volt olyan is ami igen komoly jogi (Btk. szintű) következménnyel is járhatott volna:

Postán, ajánlott levél átvételekor a postás nem hitte el hogy a személyi az enyém, vagy hogy valódi-e, konkrétan okirat hamisítással vádolt meg, csak azért mert a kinézetem és az okmányon lévő adatok nem stimmelnek (már több mint két éve folytatom a hormonterápiát ez az eset még a HRT-m első fél évében történt.) Én hiába magyaráztam el hogy miért is van ez az eltérés (ami igen csak megalázó volt, hogy magyarázkodnom kell) csak akkor volt hajlandó átadni a levelet, amikor én ajánlottam fel, hogy akkor hívjunk rendőrt az ügy tisztázására, de ha a hatóságot is be vonjuk akkor én fogom feljelenteni őt és a Magyar Postát is "hamis vád" miatt.

Most képzeld el, hogy te pont mögöttem állsz a sorban a postán, és ez miatt te is csak később kapod meg a leveled/csomagod, vagy tudod befizetni a számláidat. Vajon kit kezdenél ekézni? Engem? A postát? Semlyént és a fideszt, akik miatt most előfordulhatnak ilyen esetek? Csak gondolj bele.


"ezeket az embereket pszichiátrián kéne kezelni szerintem"

Még szerencse, hogy nem te hozol döntést ezekben a kérdésekben, hanem a pszichiáterek és pszichológusok.

De azt megsúgom neked, hogy idehaza is legalább két támogató szakvélemény, egy pszichiáter orvosé és egy klinikai szakpszichológusé szükséges ahhoz hogy valaki elkezdhesse a hormonterápiát, a műtétekről nem is beszélve. Ezeket nem az ember két szép szeméért állítják ki. Nekem közel egy évembe telt mire megkaptam ezeket ami alatt rendszeresen kellett terápiára járnom hozzájuk. (és nem megvettem ezeket, hanem tb-s szakemberekhez jártam a kórházak pszichiátriai osztályára) Rólam két független pszichiáter és egy klinikai szakpszichológus is megállapította ezt.


A #21-es jól mondja, előbb utóbb te is vagy valamelyik szeretted is sorra fog kerülni ilyen vagy olyan indokkal, légy szíves majd akkor is így állj hozzá.


Üdv

Niki

2022. máj. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
94%
30 -asnak, és 32-es Nikinek! Én a 21 -es vagyok! na épp erről beszéltem, amit a Niki részletesen le is írt! Mondanám, hogy köszönet érte hogy ezt leírtad, de inkább az a szégyen, hogy ezt le kellett írnod! Kitartást Niki
2022. máj. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
25%

#31: Nézd, ha valaki olyasmit csinál, ami a társadalom szemében abnormális, csak ő gondolja normálisnak, akkor ez van.


#32: Vannak bunkó emberek, ezzel nem tudsz mit kezdeni, de alapvetően azon kéne elgondolkodni, hogy mennyire normális, amit teszel magaddal. Ha a társadalom 90%-a szerint valami helytelen, akkor lehet, hogy nem velük van a baj.

2022. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 harminezer oxigén ***** válasza:
94%

#34

az hogy te helytelennek tartasz valamit az csak a te véleményed, inkàbb az orvosok véleményét kellene meghalgatnod. szintén személyes tapasztalat, mióta felvàllaltam önmagam és belevàgtam a tranzícióba az életem sokban vàltozott pozitív irànyba és nem csak én làtom így hanem a csalàdom, baràtaim, de még a pszichiàter és a pszichológus szerint is.

vagy szerinted az a normàlis hogy ha valaki, szorog depressziós ez miatt akkor az folytsa el, titkolja nehogy "úr isten" valki megtudja mert valakiknek ez nem tetszik. vagy épp kezeltesse magàt, de ha valaki kezelteti magàt és javul az élete életminősége egyből deviàns, beteg stb-nek bélyegzitek mert szerintetek ez nem kezelés.


alapvetően nem a bunkó emberekkel van baj, azok mindig is voltak és lesznek. a baj itt azzal van hogy a kormàny felhergelte a fusztràlt, bunkó embereket egy kissebbség ellen és még municiót is adott nekik. azért gondolj bele, nem elég aljas dolog szerinted, hogy törvényileg tett làthatóvà (a névvàltàs tiltàsàval) majd a "gyermekvédelminek" nevezett törvényével majdhogynem a làthatósàgom akarja kriminalizàlni?


Niki

2022. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
25%
#35: Szerintem, ha valaki másnak érzi magát, mint ami, akkor pszichiátriai kezelésre van szüksége, nem hormonszedésre és súlyos, csonkító műtétekre. A probléma az, hogy az LMBTQ-mozgalom elhitette veletek, hogy ez a megoldás, sőt, hogy ez jó, ünneplendő dolog, amit mindenkinek támogatni kell, és így már nem is gondoltok arra, hogy pszichiátriai/pszichológiai gyógymódot keressetek, hanem teljes értékű férfi/nő akartok lenni. Titeket sajnos ez a mozgalom vert át.
2022. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel fognak foglalkozni minden létező CSATORNÁN.
2022. máj. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

#34: "de alapvetően azon kéne elgondolkodni, hogy mennyire normális, amit teszel magaddal. Ha a társadalom 90%-a szerint valami helytelen, akkor lehet, hogy nem velük van a baj."


Én abszolút nem vagyok érintett a kérdésben, de őszintén nem értem, miért kellene a társadalom 90%-ának beleszólnia, mit csinál egy ember a saját testével és hogyan él?


Abszolút nem tudom sem megérteni, sem átérezni igazán, amiket fentebb "Niki" leírt, de azt igen, hogy értelmetlenül sértegették olyanok, akiknek ő semmit nem ártott azzal, hogy a saját nemét megváltoztatta.


Szerintem mi magyarok eleve kicsit túl sokat foglalkozunk a "szomszéd kertjével" meg "a szomszéd kecskéjével" (nem véletlenül van ennyi közmondásunk erről).


Az ítélkezés ugyanolyan népbetegség nálunk mint az irigység.


Végülis kinek mi köze a másik döntéseihez?


Én a tetoválással se értek egyet, jó nekem a testem, ahogy az Isten adta. De attól még nem mondanám meg másnak, hogy mit csináljon, mit ne csináljon a saját testével (ameddig megölni nem akarja magát).


Olvasom ennek a Nikinek a gondolatait, és nekem az ugrott be: MI KÖZÖM HOZZÁ? Az ellenőrnek mi köze hozzá? A kormánynak mi köze hozzá?


Hát ha neki jó, ha neki ettől enyhült a depressziója, hát felőlem csapassa le a kukiját, nem kötelező az mindenkinek ott lógjon, s különben se vagyok rá kíváncsi, ha ott van neki, ha nincs ott.


Mit kell nekünk mindenki hálószobatitkaiba, sőt, még az alsónadrágjába is belenézni???


Miért ne csinálhassa, éljen boldogul! Engem hagyjon békén a másságával, de elfér ő is a nap alatt, legyen boldog!


Nagy ügy lenne nem beleszólni, mit csinál a másik önmagával?

2022. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#38

Köszönöm, jól esnek a szavaid.

Te jól látod a problémát, a kormány pont ezt akarta elérni a gyűlölet kampányával. Az emberek azzal foglalkozzanak, hogy van egy pár ezer fős kisebbség, akit csak azért gyűlöljenek mert léteznek. Addig sem azzal foglalkoznak ami őket is érinti pl.: infláció, alacsony bérek, az elszállt euró stb. Inkább alázzuk meg a transzneműt, aki csak élni szeretné az életét.


Niki

2022. jún. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!