Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges ma Magyarors...

Hogyan lehetséges ma Magyarországon a jelenlegi családvédelmi politika mellett, hogy egy egyedülálló nagyszülőnek 80 ezer forintból kell megélni pár hónapos unokájával együtt?

Figyelt kérdés

Két évvel a nyugdíj előtt 38 éves munkaviszony után felszámolták a munkahelyemet.

NYESre (nyugdíj előtti segélyre) lettem jogosult, ami havi 68-70 ezer forint.

Közben a négy hónapos kis unokám gyámja lettem.

GYES nem jár, mert a NYES kiüti, csak néhány kisebb önkormányzati támogatás időnként és a családi pótlék.

Tartásdíj sem az anya, sem az apa részéről nem behajtható.

Ez az összeg jóformán még rezsire, pelenkára, tápszerre sem elég, nem egyszerű beosztani.



2022. máj. 25. 07:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
"Ma Magyarországon"... Korábban sem volt máshogy. Apum meghalt anyum alig kapott valamit, viszont amiatt meg nem kaphatott meg másik támogatást. Nem Orbán korszak alatt történt, egy vezető sem gondol az ilyen élethelyzetekre
2022. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
4%
8as és ez persze úgy működik, hogy előtte nyilván nem is ismerték egymást, hanem, pont jött egy 5let, hogy, hé nincs itt véletlen egy 18 éves lány, akit feleségül vehetnék? Hát, gyere, keblemre barátom!
2022. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

12

Házasság köthető 18 év alatt is.

2022. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
79%
77 évesen kezdett randevúzni a 17 éves lánnyal, eljártak múzeumokba, zongora és hegedűhangversenyekre, színházba, meg ilyenek. Utána éttermekben vacsoráztak, majd szüleihez hazataxizta menyasszonyát.
2022. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy szent ember! Minisztériumot neki, de rögtön! Vagy egy közbeszerzést!
2022. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
23%

Vezzee! Húzz el melózni a kölköt + add a szüleinek.

Meló büdös? Én megélek. Kölykeim melóznek és tartják az unokámat.

Ez nektek nem megy? Le xarlak.

2022. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%
Aztán egy 60 éves embert hova vesznek fel dolgozni?
2022. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
17%

17 nemmtomm és 60 évesen melózok. Cukorbetegen naponta szurkálom magam. annyi gyógyszert szedek, hogy kajára már nincs is szükségem. 2 éve Q..va nagy fájdalmaim vannak isiász miatt. Xar ügy... Egyébként a Q... anyjukat a nyugdíjkorhatárral. + magával a nyugdíjjal. Zsét elszedik... Utánna...???

Senkinek nem adnék sem nyugdíjat ... sem segélyt. Persze els sem kellene venni Döbrögitől 100 forintból amit a liba után kap 66-ot...

2022. máj. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
88%
#18 Gondolom mennyire megterhelő lehet a munkád ilyen írásképpel. Majd ha te maradsz egyedül 63 évesen egy csecsemővel, akkor is legyél ilyen határozott. Közmunkára elmehet, de abból nem lesz bölcsőde és pelenka.
2022. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
6%

Nem megterhelő! Németországban dolgozom programozóként.

Lehet nem kifogástalan az írásképem. Utálom a nyelvtannácikat.

63 évesen egyedül maradni egy csecsemővel?

20 éves gyönyörű nőként szülsz nekem és utána szíveskedsz felfordulni?

Na ne vicceljünk. Miért kellene nekem eltartanom az unokámat?

2022. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!