Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges ma Magyarors...

Hogyan lehetséges ma Magyarországon a jelenlegi családvédelmi politika mellett, hogy egy egyedülálló nagyszülőnek 80 ezer forintból kell megélni pár hónapos unokájával együtt?

Figyelt kérdés

Két évvel a nyugdíj előtt 38 éves munkaviszony után felszámolták a munkahelyemet.

NYESre (nyugdíj előtti segélyre) lettem jogosult, ami havi 68-70 ezer forint.

Közben a négy hónapos kis unokám gyámja lettem.

GYES nem jár, mert a NYES kiüti, csak néhány kisebb önkormányzati támogatás időnként és a családi pótlék.

Tartásdíj sem az anya, sem az apa részéről nem behajtható.

Ez az összeg jóformán még rezsire, pelenkára, tápszerre sem elég, nem egyszerű beosztani.



2022. máj. 25. 07:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%

#21 Valószínűleg nem vagytok ugyanabban az élethelyzetben. Irodai munkával egészségügyi problémák tömkelege mellett is tudsz dolgozni. Mondjuk isiásszal pont nem adtam volna meg az alkalmasságot a foglalkozás-egészségügyi orvos helyében, hiszen lényegében folyamatosan azt a pontot terheled ülő munkával.


A helyesírási hiba és az értő fogalmazás két különböző dolog. Ha valaki elír pár szót, nem gond. Ha valakinek a mondandóját 3x kell elolvasni, az gond. Egy irodai környezetben alapelvárás a helyes nyelvezet, bár gondolom ott a német a fontos...


Nem mindenki dobja el a saját unokáját, valakiben azért empátia is van.


"20 éves gyönyörű nőként szülsz nekem és utána szíveskedsz felfordulni?" Ezt a mondatot nem értem, mire tetszik gondolni?

2022. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%

"foglalkozás-egészségügyi orvos" -sal még nem találkoztam

"Ezt a mondatot nem értem" Melyik része értelmezhetetlen?

Van a kölyöknek apja - anyja. Amennyiben precedes lenne arra, hogy erre a nagyszülő segélyt kapjon, élelmes magyarok 10 ezrei élnének a lehetőséggel.

Egyébként 60 évesen más lehetőséget nem látok, hogy egyedül maradjak egy kölyökkel. 50 feletti nő már nem fog szülni nekem. Egyrészt mert menopausa, másrészt mert nem áll fel rá a farkam.

2022. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

#22 Olyan nem létezik. Magyarországon és Németországban is kötelező az előzetes munkaköri alkalmassági vizsgálat, amit időszakonként felül kell vizsgálni. Akkor is, ha önmagad munkáltatója vagy.


Ki szült 20 éves gyönyörű nőként és miért fordult fel?


Sokra nem megy vele a kérdező, ha a szülők leléptek és nem lehet őket elérni. Hivatalos gyám lehetne a nagymama, de ahhoz a szülők jóváhagyása, vagy hivatalos határozat kell. A magyar jogrendben ez az eljárás évekig is tarthat, a gyereknek pedig enni kell.


A kérdés szempontjából az a lényeg, hogy a kérdező járt így és ő nem tud dolgozni. Nem fogja elhajítani az unokáját csak azért, mert ő nem kérte.

2022. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

"nemmtomm és 60 évesen melózok."


Egy dolog 60 évesen melózni már valahol egy ideje, ahonnan nem küldenek el, mert miért tennék, meg teljesen más dolog ennyi idősen megpróbálni felvetetni magad egy új helyre.

2022. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
56%

"Olyan nem létezik" Nincs zsiráf.

"Ki szült 20 éves gyönyörű nőként"

Nekem még senki. Mással előfordulhatott.

"miért fordult fel?" Teoretikusan azért, hogy 60 évesen el kelljen tartanom a kölköt.

Egyik kedvenc filmem a Meseautó őjabb feldolgozása.

A vége felé kérdezi Kern Bajortól "Mondja maga mindig ilyen hülye?"

2022. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező nem írta az életkorát, csak azt, hogy a nőket (öregségi nyugdíjra) megillető 40 éves munkaviszonya előtt 2 évvel áll. Így lehetséges, hogy még csak 54 éves....
2022. máj. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Nem 54 vagyok, hanem 63. Nem számítottam erre a helyzetre, azt hittem, hogy azt a pár évet még ledolgozom, vagy akár többet is, és egyszer csak nyugdijas leszek és nagymama a szó szoros értelmében.

Az élet más forgatókönyvet írt, erre nem számítottam.

Nem hagyom sorsára az unokámat, bárki is felelős azért, hogy ez így alakult.

Szinte lehetetlennek tűnik, de meg fogom oldani. Senkitől nem kértem, nem koldulok, életemben egy forintot se kértem még kölcsön se. Köszönöm a sok értelmes, kevésbé értelmes és a gusztustalan hozzászólásokat is. Utóbbiaknak kívánok sok hasonló váratlan nehezen megoldható helyzetet, és azt is, hogy sikerüljön könnyebben kilabalniuk belőle.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, nem sokkal lett jobb érzésem, mert többnyire engem basztak le.

Kissé fájdalmas, hogy ilyenek a magyar emberek, de különösebben nem lep meg.

Mindenkinek kívánok sok szépet és a legjobbakat az életben.

Tiszta szívből, szeretettel!

2022. máj. 26. 21:42
 28/36 anonim ***** válasza:
15%
27 ha nincs pénzed banánra ne tarts majmot. Add lelencházba majd az állam leveri a szülőkoön a tartás költségét. Nehogymár az legyen hogy a szülük megkapják a csládi pótlékot, adókedvezményt nagyi pedig sorba álljon ugyanezekért + segélykéért.
2022. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Üdvözöllek a felelőtlen emberek világában, kérdező! Add állami gondozásba a gyereket! -Na nem, mintha ettől javulna utána az életminőséged, de legalább nem kell más kölykét pesztrálnod akaratod ellenére!
2022. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
78%
Szégyelljétek magatokat 28-29.
2022. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!