Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges ma Magyarors...

Hogyan lehetséges ma Magyarországon a jelenlegi családvédelmi politika mellett, hogy egy egyedülálló nagyszülőnek 80 ezer forintból kell megélni pár hónapos unokájával együtt?

Figyelt kérdés

Két évvel a nyugdíj előtt 38 éves munkaviszony után felszámolták a munkahelyemet.

NYESre (nyugdíj előtti segélyre) lettem jogosult, ami havi 68-70 ezer forint.

Közben a négy hónapos kis unokám gyámja lettem.

GYES nem jár, mert a NYES kiüti, csak néhány kisebb önkormányzati támogatás időnként és a családi pótlék.

Tartásdíj sem az anya, sem az apa részéről nem behajtható.

Ez az összeg jóformán még rezsire, pelenkára, tápszerre sem elég, nem egyszerű beosztani.



2022. máj. 25. 07:24
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%
A felelős gondolkodás csak az ösztönlények "értékrendjében" szégyen. Az nem kihívás, hogy esztelenül potyogtatok a világba, aztán majd másokkal kitartatom magam és a gyerekeimet. Ez felelőtlenség, ami nem keverendő össze a dicsőséggel és az életben elérhető pozitív eredménnyel!
2022. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 mindentudó99 ***** válasza:
20%
A szülők hova lettek? Vagy miért váltak olyanná hogy lemondanak a gyerekükről? Ezekre bezzeg nem válaszol a ké4dező. Mert itt már felmerülne a saját felelősége is
2022. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Kívánok minden rosszindulatú szemetladanak sok hasonló, vagy még nehezebben megoldható fasza problémákat.

Szégyelljék magukat addig is, mélységesen!

2022. máj. 27. 21:17
 34/36 anonim ***** válasza:
13%
Kedves kérdező! Igenis nemes dolog, amit csinálsz. Érzelemhiányos emberek sose lennének arra képesek amire te. Szerintem ne szégyellj segítséget kérni. Málta, Vöröskereszt, közeledben lévő egyház is segíthet. Sok erőt kívánok neked és egészséget, hogy fel tudd nevelni az unokádat.
2022. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 mindentudó99 ***** válasza:
68%
És továbbra se tudható hova lettek a szülők.
2022. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyobb szégyen, hogy másokra hárítod a józan gondolkodásra képtelenségedet, - de te tudod! Egyetlen egy eset van, ami valamilyen szinten "mentségül" szolgálhat, - ez az, ha a szülők váratlanul elhunynak balesetben! Minden egyéb az a kategória, hogy hagytad magadat balekká tenni.

Ez pedig nem mások hibája, - bármennyire is azt szeretnéd bizonyítani, hogy nem!

2022. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!