Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérnéd a Moderna Majomhimlő...

Kérnéd a Moderna Majomhimlő oltását? Be fogják vezetni az EU-ba?

Figyelt kérdés
A nagy sikerű COIVD vakcinák példájára Majomhimlőre is lesz vakcina, így nem kell megváltoztatni a szexuális szokásaink. Te kérnéd? Az EU bevezeti majd? [link]

2022. máj. 26. 10:17
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
nem
38 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Mért kérném? Nem vagyok majom.
2022. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj utolsó.... tudod sokáig GRID-eztek és meleg rákoztak.... aztán mikor felbukkantak az első hemofíliás, vagy édesanyák akik HIV-vel fertőzött vért kaptak, majd terhességnél, szülésnél, vagy szoptatásnál fertőzték meg gyermekeiket, akik aztán szitén meghaltak, meg olyan nők is felbukkantak, akiket a férfi partnerük fertőzödött meg, miután egy másik nővel voltak... nos akkor át kellett alakítani a nevet.... mert már akkor nem harsoghatták a meleg rákot...
2022. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dzsonszi ***** válasza:
16%
#3 Senki nem mondta, hogy csak a melegek között terjed, de mivel a HIV is gyorsabban terjed anális szex útján (a melegek másképp nem nagyon tudnak dugni), ezért nem is csoda, hogy a melegek gyorsabban terjesztik, mint a heterók.
2022. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2022. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mire kell amúgy szavazni? Arra, hogy kérném-e az oltást, vagy arra, hogy szerintem bevezetik-e az EU-ba?
2022. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Majomhimlő ellen már jelenleg is létezik oltás. A klasszikus himlőoltás is alkalmas ellene, de létezik kifejezetten majomhimlő ellen jóváhagyott is. Annyira, hogy az USA kormánya már berendelt 13 millió adagot.

Ezek az oltások élő vírust tartalmaznak, ezért veszélyesebbek, mint Covid oltások. Viszont lappangási idő alatt is adhatók. Így egyelőre elég a betegekkel érintkező egészségügyi dolgozókat, illetve a kontaktusokat oltani.

Hogy a jövő mit hoz, azt meg meglátjuk. Ha szélesebb körben terjed, akkor lehet én is beadatom.

A szexuális szokásokat meg felejtsük már el. A himlő szoros kontaktussal terjed, de nem csak nemi úton, hanem cseppfertőzéssel is. Közös háztartásban, vagy másokkal sok időt töltve bárki elkaphatja.

2022. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Majomhimlő ellen már jelenleg is létezik oltás. "



Akkor miért fejleszt a Moderna? Nem tudom, csak kérdezem

2022. máj. 26. 12:21
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Feketehímlő ellen van oltás.... ami hatásos a majomhímlőre... ezt onnan tudom, hogy a 60-as években Lengyelországban mindenkit beoltottak feketehímlő ellen...
2022. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

#8

Én sem tudom, főleg, hogy a cikk semmi további konkrétumot nem mond.

De két lehetőség eszembe jut:

-pénz

-modernizálás

Az lehet, hogy létezik oltás, de a készletek és a gyártókapacitás korlátozott. Ha valóban eldurvul a járvány, akkor bárki aki be tud kapcsolódni a gyártásba, akár egy újfajta oltással is, az kaszálni fog.

A másik probléma, hogy a jelenlegi oltások mind elég régi technológián alapulnak, annak a hátulütőivel. Ha megkapod az oltást akkor napokig nem érintkezhetsz idősekkel, vagy gyenge immunrendszerűekkel, mert átathatod a gyengített kórokozót. Ha a Moderna például az RNS technológiával ki tudna fejleszteni egy hatékony oltást, az nagy előrelépés lenne.

2022. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
10# Én még ráadásul Rusvaitól olyat is hallottam, hogy aki 79 előtt született az megkapta a védőoltást. Nem is értem, ha már akkor volt hatásos oltás minek fejlesztenek ma kísérletit ráadásul, aminek a következményeit majd csak 10 év mulva tudjuk meg. Úgy látszik jó biznisz
2022. máj. 26. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!