Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vizsgálja az Európai Bizottság...

Vizsgálja az Európai Bizottság a magyar benzinár szabályozást. Szerintetek ezért is kapunk majd?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 2. 19:00
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
59%

40.

Láthatóan fogalmad sincs arról, hogy mi a magyar rendszám megszerzésének feltétele. Hiába ömlik belőled a jogi és közgazdaságtani hülyeség, majd meglátod, hogy ha bíróságra kerül az ügy, nekem lesz igazam.

A bíróságon minden esetben a szabályozás CÉLJÁT nézik. Te is, én is, meg O.Viktor is tudja, hogy a szabályozás célja a külföldiek hatósági áras tankolásának megakadályozása. És erre nagyon is alkalmas a gyakorlatban. Pont. Én legalábbis 0 db külföldi állampolgárral szoktam találkozni manapság a kutaknál (mármint 480-ért tankolva), annak ellenére, hogy szerinted 10 perc alatt szerezhetne magyar rendszámot, aztán hazafelé meg megint osztrákot és voálá.

Mert szerinted mi volt a cél, ha nem ez? Pont ez az, ami tiltott.

2022. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

#41

"Láthatóan fogalmad sincs arról, hogy mi a magyar rendszám megszerzésének feltétele."

De igen, az én autóm is eredetileg külföldi rendszámos volt. De azért meséld el mire akarsz kilyukadni.


"Hiába ömlik belőled a jogi és közgazdaságtani hülyeség..."

Közgazdaságtanról hol volt szó?


"...majd meglátod, hogy ha bíróságra kerül az ügy, nekem lesz igazam."

Felőlem kivárhatjuk azt a 2-3 évet, mire döntés születik.


"Te is, én is, meg O.Viktor is tudja, hogy a szabályozás célja a külföldiek hatósági áras tankolásának megakadályozása."

Vagy inkább az, hogy a határmenti benzinkutakon ne legyen ellátási probléma. A bíróság bizonyítsa be, hogy a külföldiek diszkriminálása a cél.


"annak ellenére, hogy szerinted 10 perc alatt szerezhetne magyar rendszámot, aztán hazafelé meg megint osztrákot és voálá."

Nem állítottam, hogy 10 perc alatt szerezhetne, a példámban sem volt szó erről.


"Mert szerinted mi volt a cél, ha nem ez? Pont ez az, ami tiltott."

Ezt előbb a bíróságnak bizonyítani kell. Nem tudom egyébként, hogy miért probléma, hogy egy a magyar emberek érdekében létrehozott intézkedést (ami gazdasági károkat okoz) a magyarok részére akarjuk korlátozni. Lehetséges, hogy egyszer komolyabban segítenie kell az államnak a kutakon, és ez a magyar emberek adóforintjaiból fog megtörténni.


Ismét visszakanyarodok a korábbi példákhoz.

Amikor az Európai Bizottság kimondta, hogy tilos diszkriminálni az oltatlanokat, akkor miért kerültek mégis bevezetésre oltatlanokat diszkrimmináló intézkedések szerte az Unióban? És miért nem problémázott rajta senki?

2022. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
59%

42.

1.Magyar rendszámhoz magyar forgalmi kell, ahhoz magyar lakcím, ahhoz életvitelszerű itt tartózkodás.

2.Közgazdaságtan a kérdésben: tömören az, nincs ingyen sör. Látványosan nem érted.

3.Tudom, hogy vannak olyan csőlátok, mint te, akik azt hiszik, hogyha csak 3 év múlva kell büntit fizetni és csak az államnak, akkor azt hiszik, hogy az nekik nem került semmibe. (Lásd pl külföldi étkezési utalványok kiszorítása)

4. Nem tudok róla, hogy csak a határmenti kutakra lenne érvényes a szabályozás... Ellátási probléma egyébként pl akkor sem lenne, ha piaci ára lenne, mert jóval kevesebb fogyna. Tehát lenne rá más eszköz is.

5. Ha valaki most kezd el magyar rendszám szerzésének ügyintézésébe, az jó darabig eltart(ana). És még teljesen szabálytalan is lenne szinte biztosan, de legalábbis az igénylők elsöprő többségénél. (Pontosabban meg sem kapná) Úgyhogy ez egy teljesen értelmetlen és életszerűtlen alternatíva, csak a te fejedben létezik, mint vérgyenge magyarázkodás arra, hogy okosba meg lehet oldani. Mi több, valószínűleg az elsők között háborodnál fel, ha mindenki így járna el, mivel akkor visszaérnénk a kiindulópontra.

6. Nem mindenki olyan átverhető, mint te is. A Zemberek nagyjából le vannak itthon szarva és át vannak verve - mint azt már többször tapasztaltuk - a Zárcsökkentés az állampárt érdekében történik. (Gy.K, hogy a sok egybites rá szavazzon, mert milyen rendesek már.)

7. Az egy vélemény, hogy így lehet segíteni a Zembereket, meg az is, hogy szerintem nem. Egyik sem érdekel senkit. Történetesen az enyém viszont egybeesik a jogszabállyal, a tied meg nem. Pech.

8. Az oltatlanok esetében is megvoltak a lehetőségek és a feltételek, hogy mi kell ahhoz, hogy utazzon, belépjen valahova stb. Ahogy az oltottnál is. Előbbi sokkal macerásabb volt? Az, és? Az meg, hogy egy fertőzött, vagy ennek vizsgálatát megtagadó egyént nem engednek be valahova, nagyjából 3000 éve evidens és soha nem számított diszkriminációnak. De egyébként semmi köze a kérdéshez, mert egyáltalán nem arról szól, mint a fenti téma. Ez a szabály (minden termék és szolgáltatás ára egyforma mindenfajta állampolgár számára) az EU magalakulása óta él, alapszabály, mondhatni az egyik leglényegesebb pillére. A covid szabályok pedig egy ismeretlen vis maior helyzetre adott jó-rosszabb válaszok.

2022. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

#43

1.

„Magyar rendszámhoz magyar forgalmi kell, ahhoz magyar lakcím, ahhoz életvitelszerű itt tartózkodás.”

Soha nem állítottam, hogy ez egy járható út lenne a külföldiek részéről, hogy az autójukra szerezzenek magyar rendszámtáblát.


2.

„Közgazdaságtan a kérdésben: tömören az, nincs ingyen sör. Látványosan nem érted.”

Látványosan félrebeszélsz. Nem állítottam, hogy az „ingyen” hatósági áras benzin valóban ingyen lenne. Pont hogy feszegettem, hogy a magyar kutak esetelges kompenzálása magyar emberek adóforintjából fog történni, erre ingyen sörröl dumálsz.

Mellesleg, ha szerinted ez az egész nem ingyen van, akkor mit gondolsz milyen formában van megfizettetve az emberekkel?


3.

„Tudom, hogy vannak olyan csőlátok, mint te, akik azt hiszik, hogyha csak 3 év múlva kell büntit fizetni…”

Nem erről beszéltem, hanem arról, hogy a nagyzoló „úgyis nekem ad igazat az EU szólásod” évek múlva fog bebizonyosodni, amikor már egyikőnk sem fog emlékezni erre a vitára.


4.

„Ellátási probléma egyébként pl akkor sem lenne, ha piaci ára lenne, mert jóval kevesebb fogyna.”

Persze, hogy nem akkor nem lenne főleg. De ha a pár km-rel odébb lévő kutakon dupla annyiért veszed, akkor nyilván töbször annyi autóst kell kiszolgálnia a hatósági áras kútnak, ami okozhat ellátási problémát.


5.

„Ez egy teljesen értelmetlen és életszerűtlen alternatíva, csak a te fejedben létezik, mint vérgyenge magyarázkodás arra, hogy okosba meg lehet oldani.”

Sehol nem mondtam, ez egy életszerű alternatíva. Amit én állítottam, hogy okosba megoldható az az opció, hogy kölcsönkérsz ez magyar rendszámos autót és megtankolod a kannáidat azzal. Tudom, ez is egy macerás megoldás. Az, és?


6.

„A Zárcsökkentés az állampárt érdekében történik. (Gy.K, hogy a sok egybites rá szavazzon, mert milyen rendesek már.)”

Nincsenek már választások és még négy évig nem lesznek (az EU-s kit érdekel?), de ennek ellenére meghosszabbították az árstoppot.


7.

„Az egy vélemény, hogy így lehet segíteni a Zembereket, meg az is, hogy szerintem nem. „

Szerinted miért nem lehet segíteni így az embereket?


„Történetesen az enyém viszont egybeesik a jogszabállyal, a tied meg nem.”

Ugyanilyen alapon az oltatlanok diszkriminációja is.

Meg egy csomó másik dolog mégsem izgat senkit. Pl.: Tesco-s kártyát igényelni magyar lakcímmel lehet. A városomban (ellenzéki önkormányzat) ingyenes a tömegközlekedés az itten lakosok számára, a többiekére nem.


8.

„Az oltatlanok esetében is megvoltak a lehetőségek és a feltételek, hogy mi kell ahhoz, hogy utazzon, belépjen valahova stb. Ahogy az oltottnál is.”

A két feltétel nem volt egységes. Az oltatlannak fizetnie volt szükséges a PCR tesztért, karantént, stb.


„Az meg, hogy egy fertőzött, vagy ennek vizsgálatát megtagadó egyént nem engednek be valahova, nagyjából 3000 éve evidens és soha nem számított diszkriminációnak.”

Baromság, nem erről van szó. Egyrészt nem fertőzöttekről van szó, hanem potenciális fertőzöttekről. Az oltott és oltatlan egyaránt megfertőzödhet és adott esetben fertőzhet. Mégis csak az oltatlanon kérik számon ennek a meglétét. Az oltatlan nem ehet az étteremben, mert fertőz. Nem mehet külföldre mert fertőz. Ha mégis akar, fizetnie kell a tesztért. Az oltott esetén meg szemet hunyunk afelett, hogy fertőz-e, leszarjuk, mert oltott.


„De egyébként semmi köze a kérdéshez, mert egyáltalán nem arról szól, mint a fenti téma.”

De, a diszkriminációról szól, meg arról, hogy az EU mennyire következetes, ha be kell tartani.


„A covid szabályok pedig egy ismeretlen vis maior helyzetre adott jó-rosszabb válaszok.”

A mostani is jobb-rosszabb válasz egy válságos helyzetre.

2022. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Ennyit rugózni egy gumicsonton...

Fél füllel a rádióban hallottam, hogy Dojcstomi azt mondta, hogy pár évvel ezelőtt volt valami hasonló ügy miatt már bírósági döntés, és akkor nem találtak kivetnivalót. Valami tiroli vagy környékbeli ügy volt, a helyiek olcsóbban kaptak valamit, és akinek ez nem tetszett bíróságra vitte az ügyet. Kerestem, kerestem az ügyet, de nem találtam, ha valaki többet tud nálam róla, akkor beszúrhatná ide.

2022. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!