Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vizsgálja az Európai Bizottság...

Vizsgálja az Európai Bizottság a magyar benzinár szabályozást. Szerintetek ezért is kapunk majd?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 2. 19:00
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
59%

19.

Saját magadnak mondasz ellent.

Ha úgyis mi kompenzálunk, akkor miért (lenne) jó ez nekünk? Egyik zsebünkbe több marad, de a másikból meg adjunk ki többet? Továbbá, miért is kell annak is "kompenzálnia", akinek még csak autója sincs, azért, hogy te olcsóbban vehesd?

Másodszor hiába csűröd a szavakat, hogy az egyiknek az olcsóbb, vagy a másiknak a drágább, ez lényegtelen. A hangsúly a KÜLÖNBSÉGEN meglétén van. (Tehát még akkor sem lenne jogszerű, ha mindenki olcsóbban kapná, mint a piaci ár, ha valaki csak kicsit olcsóbban, valaki viszont nagyon olcsóbban.).

Végül, a nagy büdös francokat kompenzálja bárki is a benzinkutasokat, hol olvastad ezt a mesét habbal, nyisd már ki a szemed és a füled és ne csak a lakájmédiából tájékozódj. Olyan jól megkompenzálják őket, hogy a kis kutak jó része egyenes csődbe ment és megy. Ébredj már fel.

És hát persze a mindent vivő kérdés: ez a hosszú távú stratégia? Meddig lesz ez így? 1000 évig? A végtelenségig nem lehet a mínuszt termelni, mi lesz akkor? És akkor majd miért lesz elfogadható, hogy mégis piaci árat fizetünk? Mert abban ne reménykedj, hogy itt valaha újra 480 alatt lesz utóbbi.

2022. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
59%

20.

Megint csúsztatsz. 2 különböző országban akarod összehasonlítani a fizetéseket. Ennek a történetnek nem ez az analógiája, hanem az, hogy ugyanabban az országban ugyanazért a munkáért minden ország állampolgárának ugyanazt a fizetést kell kapnia. Ha az osztrák mosogat Bécsben neki is és ha a magyar mosogat Bécsben, neki is, sőt még a bangladesinek is. Teljesen egyet is értek. Ahogy ugyanabban az országban ugyanazért a termékért minden ország állampolgárának ugyanazt az árat is kell leszurkolni. Ezzel viszont te már cseszel egyetértetni, inkább felülsz a demagógia vonatra.

2022. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam osztrákot sírni a neten hogy nem lehet már olcsón tankolni nálunk és "reméli hogy az eu visszacsinálja"....
2022. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

#21-22

"Saját magadnak mondasz ellent."

Hol az ellentmondás? Idézd.


"Ha úgyis mi kompenzálunk, akkor miért (lenne) jó ez nekünk?"

Nem állítottam egy szóval sem, hogy ez jó nekünk, ne szalmabábozz. Mint tényt írtam, hogy így van.


"Egyik zsebünkbe több marad, de a másikból meg adjunk ki többet?"

Így legalább egálban vannak a magyarok. Egyik zsebébe több marad, másikból meg (valójában nem többet) kiad.

De az osztráknak meg az egyik zsebében több marad a másikból meg nem ad ki semmit.


"Továbbá, miért is kell annak is kompenzálnia, akinek még csak autója sincs, azért, hogy te olcsóbban vehesd?"

Erről ne velem vitázz, nem én hoztam ezt az intézkedést, és azt sem mondtam, hogy egyetértek vele.


"Másodszor hiába csűröd a szavakat, hogy az egyiknek az olcsóbb, vagy a másiknak a drágább, ez lényegtelen. A hangsúly a KÜLÖNBSÉGEN meglétén van."

Az is különbség, hogy a magyar adózik itt.

Az nem számít?


"Végül, a nagy büdös francokat kompenzálja bárki is a benzinkutasokat"

A kis kutak kapnak tamogatast, hogy az mire elég hagyjuk, de hivatkozási alapnak jó, hisz az itt adózók pénzéból kapják. Amúgy érdekes, hogy itt a kompenzációt mint nem létező dolgot adod elő, pár sorral feljebb meg azzal érveltél, hogy nem hogy kompenzáció van, de az egyenesen több ("másik zsebből többet"), mint amit a kutasok kapnának.


"És hát persze a mindent vivő kérdés: ez a hosszú távú stratégia? Meddig lesz ez így? 1000 évig?"

Mi a te megoldásod?


"Ahogy ugyanabban az országban ugyanazért a termékért minden ország állampolgárának ugyanazt az árat is kell leszurkolni."

Csakhogy ez nincs kőbe vésve.

Ha van Tesco kártyám, máris kevesebbet fizetek a Tescoban bizonyos termékekért.

A plázában tovább parkolhatok ingyenesen, mert az ott lévő konditerembe van bérletem. Az állatkertben a nyugdíjas kevesebbet fizet.

Forgácsoló cégnél dolgozom, a cégem bizonyos szerszámforgalmazóknál 30-40%-kal kevesebbet kell fizetnie, míg egy kis garázscégnek ki kellene perkálnia a nagy pénzt.

Az osztrák is vehet kedvezményes áron benzint, ha beszerez egy magyar rendszámot.

2022. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
63%
Amit Orbán csinált a benzinarral, az sérti az Európai Uniós szabályokat. Már megint provokál, remélem hamarosan kirugjak Magyarországot az EUbol, a Balkán közé tartozik a diktatúra vezetéssel.
2022. jún. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Milyen úniós szabályokat?

A benzinturisták követeljék a hatósági árat a saját kormányuktól!

Vagy menjenek rőzsét szedegetni.

Szánalmas vergődés amit az eu-ban csináltok.

2022. jún. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
53%
Akkor miért nem lép ki az EUbol Orban? A pénzt már úgy is megvontak tőle. Németország nem tesz különbséget a mostani átmeneti olcsóbb benzinarnal a német és külföldi autotulajdonosok között. Az EU nem diszkriminálhat, Orbán meg azt teszi. Vagyis a szabályokat nem tartja be. Ha azok neki nem tetszenek, lépjen ki az EUbol. Joggal van problémájuk Magyarországgal.
2022. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

#27

Az miért nem volt probléma a Covid idején, hogy védettségi kártyával lehetett csak utazni, bizonyos helyekre menni? Az EU is ugyanúgy diszkriminált.

2022. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
59%
Magyarország diszkriminalt, nem az EU, jo ideig csak az orosz, meg kínai gyenge vakcinák fogadta el. Minket, nem magyarokat, hanem Nyugat Európaiakat meg nem engedték be egy koncertre Keszthelyen, mert nem magyar állampolgárok vagyok.Tiszta Balkán. Orbán csak vitatkozni tud, de alkalmazkodni nem. Ezzel be is fejeztem ezt a diszkussziot.
2022. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

#29

Ez nem igaz, a Pfizer, Moderna, Astra is el volt fogadva a kezdetektől. A Sinopharm és Szputnyik az EU-ban azóta sem. Sinopharm eleve csak marcius kornyeken erkezett, de a nyugatiakkal már januárban is oltottak.

Az meg, hogy valami csicska szórakozóhelyen nem engedtek be titeket állítólag mert nem mwgyar állampolgárok vagytok Orbánnak kevés köze van.

2022. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!