Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy a transznemű...

Támogatnád, hogy a transznemű emberek jogilag nemet és nevet válthassanak, ha rendelkeznek ezt igazoló pszichiátriai és szakpszichológusi szakvéleményekkel?

Figyelt kérdés

Jogilag nem- és névváltás alatt azt értem, hogy a hivatalos irataikban megváltoznak ezek az adatok, viszont műtét, orvosi beavatkozás nem történik.


// Egyébként ez 2020 előtt Magyarországon lehetséges volt



#transznemű #jogi nemváltás #33-mas salátatörvény
2022. jún. 6. 12:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, támogatnám.
Nem támogatnám. Kifejtem, miért.
Nem támogatnám. Annyira se érdekelnek, hogy véleményt írjak. Utálom az embereket is.
40 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Legalább annyira, mintha egy segitséget kérő anyát 4x hajt el a gyámügy, aminek a vége két ártatlan gyerek halála, legalább annyira fontos mindkét téma!
2022. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Kár hogy nincs olyan opció, hogy teljesen hidegen hagy ez a kérdés.
2022. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Magasról leszarom, mindenki azt csinál, amit akar.
2022. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
Nem, mert ezt rengeteg problémát okozna sport, családtámogatás, családi jog stb területén. Haszna meg semmi. Higgye magát annak, aminek akarja, kit érdekel, ne fárassza ezzel az államot.
2022. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%
A nélkül is. A pszichológusok nagy része kirekesztő. Engem mindenkinek Napoleonnak kell hívni, mert gyermekkorom óta Napoleon akarok lenni, aki nem annak hív az kirekesztő náci leperelem róla a gatyáját is.
2022. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#4 Kérlek fejtsd ki, milyen problémákat okozna az említett területeken.


Sport területen már 2 évtizede lehet olimpián részt venni transznemű sportolóknak a genderük szerint, mégsem halmozzák a sikereket. Mezei, nem versenysportok terén meg nem kellene fennakadást okozzon.


Haszna is van. Például megakadályozhatsz egy olyan helyzetet, hogy egy szőrös, transznemű férfit hívjanak be állami intézményekben a női öltözőkbe, ott a frászt hozva az öltözködő nőkre, csakmert az szerepel az irataiban, hogy nő.

2022. jún. 6. 12:51
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
NER előtt pontosan így működött, és kutya se foglalkozott, hogy Robiból Piroska lett, és hogy férfi nem helyett, nő neműként van feltüntetve... most meg nyilvánvalóan és bocs nem pejoratívan, hanem sorsukra értve értem azt, hogy ha van egy nőnek kinéző nőies nő, és személyiben Kiss Pista van, és mondjuk ezt felmutatja a MÁV kalauzának, aki intoleráns, abból óriási jelenet lenne, vagy bármely más közösségi közlekedési eszközön, őszintén kinek hiányzik egy cirkusz? Nekem nem..
2022. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
1%
Én egy Audi A4 vagyok, mikor kapom végre meg a műszakit?
2022. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem bíznám laikusokra, hogy erről döntsenek. A szakemberek jobban tudják, hogy mi lenne az össztársadalmi érdek, döntsenek ők.
2022. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%
Napi LMBTQ kérdés a fideszeseken kívül a kutyát sem érdeklő témáról. Kellene már egy kutatás, hogy miért izgulnak ennyire a fideszesek az LMBTQ-témára
2022. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!