Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor fogják...

Szerintetek mikor fogják teljesen kivezetni a készpénzt?

Figyelt kérdés
Semmi szükség rá. Sok helyen még pénztár is működik, ahonnan sok munkaerő felszabadulna és foglalkozhatna hasznos dolgokkal. Másrészt biztonságosabb, mint a készpénz, mert nyomon követhető. Sajnos egy ellopott bankjegynek búcsút lehet inteni, az már egész biztosan sohasem lesz meg.
2022. jún. 10. 08:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
30as Azt írtam a kriptovaluta evolúciója, igen jelenleg valóban a kriptovaluták a piramis játékhoz hasonló dolgok, de egy digitális jövőben, megfelelő szabályozással simán lehetséges hogy, digitális pénz helyettesítők legyenek, mint írtam ne a múltban és a jelenben élj. Valószínűleg 1930ban a szakértők azt is mondták, hogy a személyautó jelenleg nagyon nehezen érhető el tömegek számára aztán egyre elterjedtebb lett. Én a pénz jövőjéről beszéltem az írásomban nem a pénz múltjáról és jelenéről :).
2023. jan. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 kürasszír ***** válasza:

# 31


1930-ban a személyautó már egy gyári munkás számára is régen elérhető volt, a 120 millió lakosú Egyesült Államokban több, mint 20 millió gépkocsi üzemelt.

2023. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Szerintem az elmaradott társadalmi rétegek miatt nem szorulhat sajnos ki a KP még nagyon sokáig. Amíg egy telefonos alkalmazás feltelepítését is sokaknak képtelenség elmagyarázni, addig fölösleges digitális jövőt álmodni.

Na meg a mentalitás sem olyan. Már régen lehetne teljes személyzet nélküli boltokat üzemeltetni mindenféle kasszázás és sorbanállás nélkül, bedobod a kosárba, kitolod, kész. (az Amazon csinált is már ilyen üzleteket)

Csak sajnos ma a mentalitás az, hogy 10 kamera és 6 őr mellett is azt nézik sokan, mit hogyan lehetne ellopni.

2023. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 kürasszír ***** válasza:
100%

# 33


Éppen olyan fejlett országokban ragaszkodnak szenvedélyesen a készpénzhez, mint az USA, Japán, vagy Németország.

2023. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
34%
34: Mivel nagyságrendekkel több ember van ott, de azért az egy más világ. USA-ban credit card nélkül szinte nem is létezel, sehol nem fognak komolyan venni mert hitelképességet néznek mindenütt. Másrészt a példaként említett Amazon Go ott azért már működik, ami ugye belépéskor már kártyát kér....
2023. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 kürasszír ***** válasza:

# 35


Az USA, Japán és Németország esetében arányaiban is magas a készpénzhasználat.


Nem azért, mert sok ember van ott.

2023. jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
66%

A kérdezőre reagálva: A készpénzt nem fogják tudni megszüntetni.


#17

Banktól függetlenül kijelenthetem, hogy teljes mértékben hülyeség, amit írsz. A bankkártyás vásárlás a fogyasztani szándékozónak ingyenes, viszont a kereskedő oldalán nagyjából 500 Ft-ig deficites. A készpénzes fizetés részéhez hozzátenném, hogy fizikailag nem hiszem el, hogy bárki is megúszná 150.000 Ft alatt a havi bevásárlást, vagyis még a készpénzfelvétel utáni esetleges tranzakciós illeték még jobban megdrágítja a dolgot.

2023. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
37es már itt megcáfollak, de bőven 150 ezer forint alatt szoktam egy hónapból bevásárolni, és a legtöbb ember akit ismerek, azok szintén ez 150 ezer forintért maximum vagy valami nagyon pazarló vagy nagyon drága termékeket vevő ember jön ki, esetleg ha egy gyerekes háztartásra értetted, máskülönben ez egy baromi torz adat
2023. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

A kérdésre nyilván az a válasz, hogy amikor az elektronikus fizetés már univerzálisan elérhető és egyben biztonságos és problémamentes lesz bárhol és bármikor, akkor már nem lesz létjogosultsága a készpénznek.


De ez még elég soká lesz.

2023. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Én havonta maximum 30-35ezer forint készpénzt használok, ez is olyan helyeken ahol körülményes lenne mást használni (pl. nekem távolsági buszon egyszerűbb kp-val fizetni mint qr kódot olvasgatni telefonon amíg anyáznak hogy igyekezzek már :D )

De ezeket a speciális eseteket kivéve sehol nincsen szükségem kp-re, mindenhol kártyával fizetek.

2023. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!