Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az EU részéről...

Miért van az EU részéről ekkora felháborodás a hatósági üzemanyagárak miatt,amikor ennél sokkal nagyobb megkülönböztetések is vannak?

Figyelt kérdés

[link]


Ennél sokkal nagyobb diszkriminatívabb intézkedések is vannak.

Ráadásul, itt az autó regisztrációja a döntő és nem az állampolgárság vagy a nemzetiség.Osztrák vagy belga állampolgár is vehet magyar regisztrációs autót.



Sokkal nagyobb diszkrimináció van jelen a munkaerőpiacon az EU-ban.Például a diplomák elfogadását, elismerését illetően.

A hivatalosan, EU törvények szerint, minden EU-s tagállamnak kötelessége elfogadnia a másik diplomáját és egyenlőként kell kezelni.A valóság viszont teljesen mást mutat.


Én saját bőrön tapasztaltam,hogy hiába van nemzetközi cégnél szerzett tapasztalatod, hiába kommunikálsz jól idegen nyelven, nem igazán akarnak pozícióba tenni.

Én konkrétan senior besorolásra és fizetésre interjúztam Ausztriában, Linzben és nem akarták megadni, csak a junior sáv középső részét.Miért is?Vagy azért mert magyar vagyok, vagy azért mert magyar diplomám van és nem osztrák.


Munkaügyi hatóságoknak az ilyen eseteket is érdemes lenne kivizsgálnia, csak nem egyszerű bizonyítani.


2022. jún. 11. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Mert ez nincs összhangban az EU által alkalmazott fajelmélettel, amiben mi magyarok a legalacsonyabb rendű népek közé tartozunk.
2022. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%

A Magyar Kormány is pontosan tudja, hogy törvénytelen dolgot tesz, csak Orbánt -eleve bűnöző lévén- ez nem érdekli.

Ez nem normális dolog, azért ez legyen mindenkinek tiszta.

2022. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2,


nyilván, jobb lett volna ha a kormány a munkáltatók kötelező útiköltségtérítését emeli meg a hatályos 15 forintól 40-50 forintra.


A másik opció a hatósági áras szabályozás volt.Ezt egyszerűbb volt kivitelezni, felügyelni, betartatni.Ezért ezt választották.


Láthatod te is,hogy jelentős lett a benzinturizmus az olcsóbb árak miatt.

A hatósági áras tankolás után jár a kutaknak egy kis kompenzáció az államtól.Emiatt is probléma,hogy külföldiek is hatósági áras üzemanyagot kaptak.

2022. jún. 11. 16:15
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
akinek meg nem fizeti a munkáltató a benzint, mert nem köteles az szarjon sünt, ugye?
2022. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4#


Olyan nincs,hogy nem fizeti.Ha nem fizeti azzal törvényt sért.

2022. jún. 11. 16:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
akkor olvasd el a törvényt, mert az azt mondja, hogy csak akkor kell, hogyha nincs oda tömegközlekedés
2022. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Az EU amúgy nagyjából lesz#rja ezt, csak a kormánymédia nagyítja ennyire fel, mert hogy harcolni kell Brüsszel ellen két pénzeső között. Csak nehogy egyszer pénzeső helyett szarzápor jöjjön...
2022. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6#


Akkor is jár, ha csak sok várakozással, átszállásokkal lenne lehetséges megközelíteni a helyet.


Az egyik munkahelyen, ahol dolgoztam, egy gyár volt.A sori munkásoknak csak akkor járt támogatás, ha olyan helyen lakott, ahova nem ment céges busz.Akik viszont szellemi munkások voltak, mivel rugalmas munkarendeben dolgoztak, mindegyiküknek járt.



Egyébként a munkáltatók nem szoktak kötekedni.Neki teljesen mindegy,hogy a bérletre ad pénzt, vagy a kocsira.Mindkét esetben adómentes költségről beszélünk, kvázi egy nem tétel kategória számukra.

2022. jún. 11. 16:25
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
igen, akkor is jár, de ugye alapból érint ez ezerből egy embert, mert ha túl sok az ember, akkor inkább céges buszt indítanak
2022. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mert most kivételesen épp őket diszkriminálja valaki és így már eléggé savanyú a szőlő.
2022. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!