Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Homofób szülők, ha kamasz-gimi...

Homofób szülők, ha kamasz-gimis gyerekednek lenne egy meleg osztálytársa és folyton szekálnak és ő mivel empatikus gyermek kiállna mellette és barátkozni kezdene, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés

Bocs a kérdés fikció, viszont egy filmből vettem inspirációt, hogy ha fiatok egyik ilyen utcai kisvárosi támadásnál, amit a meleg osztálytársa szenvedett el, úgy döntene, hogy úgy hívja fel a figyelmet a barátját ért bántásokra, hogy egyszerűen elkezd lassúzni a barátjával a város főterén, akkor ti mit tennétek?


Innen az inspiráció, egyébként megható film.

https://www.youtube.com/watch?v=QXctg52Jj2Y



2022. jún. 18. 02:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A pedofíliát sehol se fogadták el, nincs olyan mozgalom, amely azt akarná, hogy töröljék el a jelenleg érvényes beleegyezési korhatárt.... vagy ha van mutass... Írországban például 17 éves kortól döntheti el egy kamasz hogy szexelhet-e egy jogilag nagykorúnak számító 18 évessel vagy jócskán afelettivel.... nálunk ez 14.... és mondom még valamit amikor például a beleegyezési korhatárt egységesítették például Morvai Krisztina adott be ilyen beadványt, de ő azt szerette volna, ha mondjuk 16 évre emelik egységesen meleg-heteró vonatkozásban a beleegyezési korhatárt, mert akkor már jobban felfogja egy 16 éves, hogy akar-e szexelni, jobban tisztában van-e dolgokkkal, hogy vissza utasíthatja-e az aktust stb..mint egy 14 éves, az alkotmánybíróság végül helyben hagyta azt, hogy melegek esetében is 14 legyen, de nem emelték fel egységesen mindkét esetben 16 évre a beleegyezési korhatárt, pedig lehet jobb lett volna....ja és Írországban is házasodhatnak a melegek, de ott sincs pedofilok jogi felszabadításért küzdő mozgalom....
2022. jún. 18. 10:08
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Én értem amit írsz! Talán te is amit én írok.
2022. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem, te valószínű provokálásképpen akarod összemosni minden áron a pedofilokkal a melegeket...


De egy pedofil, mégegyszer mondom egy hormonálisan, testileg fejletlen, érzelmileg és értelmileg fejletlen gyereket zsákmányol ki, erőszakkal, szinte minden esetben...


egy felnőtt meleg, de még egy 14-18 éves már korlátozottan, de cselekvő képes gimis srác, viszont a kortársaival és annál idősebbel is járhat, szexelhet, erről szól a beleegyezési korhatár amit elküldtem neked....

2022. jún. 18. 10:14
 14/20 anonim ***** válasza:

"De egy pedofil, mégegyszer mondom egy hormonálisan, testileg fejletlen, érzelmileg és értelmileg fejletlen gyereket zsákmányol ki, erőszakkal, szinte minden esetben..."


Ha ezt megteszi, akkor az elítélendő és börtönbe vele!


De én arról írok, ha valakinek ilyen hajlamai vannak és kiderül róla, hiába soha egy újjal nem ért gyerekhez, akkor is megbélyegzik.



Vagyis amíg tudják magukat tartóztatni, addig ugyanolyan elfogadást érdemelnének mint a melegek.

Ők sem ezt választották, nem tehetnek róla. Mégis üldözik őket ha valamelyikről véletlen kiderül (pl véletlen elszólja magát)

2022. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azokat nem üldözik, sőt vannak olyan pedofilok, akik eleve jelentkeznek ilyen terápiára, Magyarországon is volt erről riport, hogy mert felismerték, hogy helytelenül éreznek... de én itt lezárnám a vitát....
2022. jún. 18. 10:26
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#10 Tényleg, nagyon tiszteletreméltó, hogy valaki nem követ el bűncseleményt. Gratulálok az értékredethez. Szerintem alap, hogy nem bűnöző az ember, de ha te így látod...

Egyébként meg a pedofíliát, nekrofíliát és zoofíliát parafíliaként, betegségként tartják számon, nem pedig szexualitásként, mint például a homoszexualitást (tudom, tudom, cancelculture, a lobbi tehet róla, hogy nem lehet kimondani ennek az ellenkezőjét, mindig ezzel jönnek a hozzád hasonlóak. még jó, hogy nyitott a kapu, előtted a lehetőség, hogy tudományos kutatásokat végezz a felvetés bizonyítására...) ezért nem lehet egy lapon említeni a kettőt.

Mellesleg én egyet tudok érteni azzal a mondattal, amit írtál a pedofília elfogadásáról korábban. Normalizálni kéne a diskurzust, hogy többen fel merjék vállalni, mert ez megkönnyítené a probléma kutatását. Jelenleg a pedofília gyógymódját azért nem tudják hatékonyan kutatni, mert nem igazán van önkéntes alany, aki feltenné a kezét, hogy heló, pedofil vagyok, de ez szr nekem, nem akarom megélni, csináljatok valamit, hogy ez elmúljon. Ezt nehezíti, hogy néhány országban, ha valaki pszichológushoz fordul ilyesmi miatt, azt jelezni kell a rendőrségnek még akkor is, ha nem tett semmit a beteg.

Viszont nem gondolom, hogy ezt a diskurzust az lmbtq-val azonos diskurzusban kell megnyitni, mert nem ugyanaz a két csoportnak a problémája, nem ugyanúgy működik, ráadásul ma ha a pedofíliát és társait az lmbtq mellett emlegeti annak mindig csak a gyűlöletkeltés, degradálás a szándéka, nem pedig az, hogy bármire is a megoldást keressen.

Illetve egy utólagos statisztikai funfact: a pedofil bűncselekményeket nagyobb százalékban követték el olyan emberek, akik klinikai értelemben véve nem pedofilok, tehát ez azt jelenti, hogy nem a gyerek volt a vonzalom tárgya, hanem a hatalom az áldozat felett.

2022. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk én azt is hallottam, hogy azokból lesznek a pedofilok, akiket hasonlóképpen kihasználtak szexuálisan még kisgyerekként... .azt hittem Linkin Park frontembere mondta ezt, aki maga is átesett egy ilyen molesztáláson... és később kiderítette, hogy az elkövető öngyilkos lett, de az elkövetőt is zaklatták...
2022. jún. 18. 10:47
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
Jó lenne ha nem aggatnál homofób jelzőt a normális heterókra. Itt senki sem fél a homokosoktól, csak a provokációikat és a felsőbbrendőségüket nem bírják.
2022. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%
Elég szomorú, hogy ha valaki már iskolás korban nyíltan melegszik. Megmondanám a gyereknek, hogy ezzel még ráér pár évig, de addig is támogatnám, hogy segítsen a barátjának, hiszen a betegeken segíteni kell.
2022. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
83%
Lehet azt mondani, hogy sehol nincsenek homofóbok, de ez nem igaz. Nálunk az osztály nagyrésze nyíltan, a szünetekben gyűlölködik és mondogatja egymásnak, hogy miért utálnak mindenkit, aki nem hetero. Ráadásul van olyan tanár, aki ugyanezt csinálja, csak ő nem magyarázkodik, csak az undorát fejezi ki. Mindezt úgy, hogy van az osztályban olyan, aki nem hetero és biztosan fájnak neki ezek a szavak.
2022. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!