Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most reálisan szemlélve: mi a...

Most reálisan szemlélve: mi a célja ennek az ispánság vármegyés dolognak?

Figyelt kérdés

Legelső gondolatom az volt, hogy a Mihazánktól most kapásból átvándorolt párezer szavazó a Fideszhez. Aztán láttam, hogy ez már az alaptörvány beiktatásakor is téma volt vagy 10 évvel ezelőtt, tehát kb. kizárható, hogy valami taktikai húzás lenne.

Akkor mi a célja?

Nem vagyok libsi, de én kb. tényleg arra tudom ezt jelen pillanatban kifuttatni, hogy a királyságot is vissza akarják állítani majd a történelmi hagyományokra való tekintettel, ami megmondom őszintén, nekem valahol mélyen szimpatikus, mert magában hordozza a történelmi nagyságot, nemzeti értékeinkhez való ragaszkodást - mégis inkább ez, mint az LMBT baromság a végtelen nemekkel.

Ugyanakkor mégiscsak egy olyan rendszerhez kerülnénk közelebb, amit szerintem se jobber, se balos nem kívánhat igazán, ez pedig a modern feudalizmus egyre nyíltabb felvállalása.

Bár lehet, hogy ezt kívánja amagyar néplélek? Ami most még csak közröhej tárgya, az holnap a valóság?



2022. jún. 22. 10:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%
Már látom, ahogy Dobrev 2026-ban az “ispán” szó ellen kampányol.
2022. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Deff ***** válasza:
87%

Kicsit sem érdekel mi volt Lengyelországban. Itthon ez a rendszer mindig szorosan összefüggöt a királyság államformájával, a főispánt is a király nevezte ki, gondolom nemesi származású személyt neveztek ki. Ma Mo. nem királyság és még nemessége sincs, tehát irreleváns bárminemű ilyen átnevezgetés.

És természetesen ez is mindennemű egyeztetés nélkül megy, kipattan a főni fejéből és már meg is szavazza a sok bólogató János.

2022. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira tisztelnék a történelmet elfogadnák, hogy

1. Magyarország változott az elmúlt 1000 évben. Ha nem változott ovlna, már nem létezne.

2. A történelmünken a szocializmus is a része. Ha tűzzel-vassal kiírtasz mindent ami arra emlékeztet, kezdd a 42 évesnél idősebb állampolgárokkal, mert ők mind emlékeznek rá.


Ez engem arra emlékeztet mint amikor valakinek csúfosan ér véget egy sokéves párkapcsolata és megpróbál úgy tenni, mintha soha nem is lett volna. Ez a tipikus "én szinglin is boldog vagyok" felkiáltással él, közben meg a párnájába sír minden este.


Mi lenne ha elfogadnánk végre a múltunkat és megtanulnánk együtt élni vele? Ja tudom... elkezdenénk végre előre tekinteni és fejlődni.


"Magyarország előre meg ynem hátra" - ja, d ehátrafelé néz úgyhogy előbb-utóbb neki fog bszódni valaminek.

2022. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%
Kambodzsában is kommunizmus volt, visszállt mégis a királyság.
2022. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
67%
Még a végén jobbágyot csinálnak belőlünk.
2022. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
44%

Számomra olyannak tűnik az egész, mint a piranhák: egy megérzi a vér szagát, és felhergeli a többit, és vad támadásba lendülnek. A facebookos hozzászólásokban is egymást licitálják túl a cifrábbnál cifrább hozzászólásokkal.

Csak azért érdekes az egész, mert mi változik ettől az emberek számára? Semmi. Mégis őrjöngenek, csak nem tudom miért.

Nem gondoltam volna, hogy az utóbbi évek egyik legnagyobb őrjöngés hullámát hozta össze a fidesz, pedig látható. Az interneten 90%-a fröcskölődő , 10%-a támogatója a témának.

Egyébként vicces, hogy a 60, 70 év feletti emberek az interneten élik ki őrjöngő mivoltjukat jódolgukban, meg egy sereg proli helyesírási szótár mellőzésével írogat, amiről fogalma sincs.

Ki tudja, mi a vármegye? És az ispán? Sokan közülük nem, csak beállnak a sorba, mert a többi is szid valami láthatatlan ellenséget, ami épp most a "vármegye".

2022. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
26 szomorú, hogy téged ez a fröcsögés jelenség pont ebben az esetben zavar. Gondolom a többi témában meg te fröcsögtél, azért nem vetted észre, hogy jelen van.
2022. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Deff ***** válasza:
84%

26 nem őrjöngenek inkább kínjukban nevetnek. Tényleg az ország top problémái között van hogy eddig már nem használjuk a főispán és vármegye szót? Mert úgy látszik kormány részről erre van energia.


Mindeközben kiveszik az ingatlanokat/megtakarításokat a vagyonnyilatkozati rendszerből.


Kiterjesztik az egészségvédelmi adót egy sor új termékre mint mondjuk a müzlikre.


Pintértől elhangzik hogy a humán területen örüljenek ha nem lesz elvonás. Tehát a tanárok bekaphatják. De Orbánnak kétszeres fizu jár.


Állami cégeknél 30 milliárdot akarnak a bérkölcségen spórolni tehát többszáas nagyságrendben lesznek elbocsátások.



És ezek után ah ember tapsikoljon egy ilyen ötletnek? Ami egyébként szintén viszi a pénzt , mert nem 0 forint egy ilyen névváltás. Nyílván nem milliádros tétel , de most talán még 10 forintot is meg kellene fogni.


Szórakoznak itt ezzel a fősipános baromsággal. A mai fiatalok nagyrészének amúgy a Ludas Matyi miatt az első ami eszébe jut erről hogy az ispán az a kis csicska akit ugráltathat a gazdag földesúr.

2022. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
26-os vagyok, ez is igaz, nem Orbán védelmében írtam. :)
2022. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!