Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most reálisan szemlélve: mi a...

Most reálisan szemlélve: mi a célja ennek az ispánság vármegyés dolognak?

Figyelt kérdés

Legelső gondolatom az volt, hogy a Mihazánktól most kapásból átvándorolt párezer szavazó a Fideszhez. Aztán láttam, hogy ez már az alaptörvány beiktatásakor is téma volt vagy 10 évvel ezelőtt, tehát kb. kizárható, hogy valami taktikai húzás lenne.

Akkor mi a célja?

Nem vagyok libsi, de én kb. tényleg arra tudom ezt jelen pillanatban kifuttatni, hogy a királyságot is vissza akarják állítani majd a történelmi hagyományokra való tekintettel, ami megmondom őszintén, nekem valahol mélyen szimpatikus, mert magában hordozza a történelmi nagyságot, nemzeti értékeinkhez való ragaszkodást - mégis inkább ez, mint az LMBT baromság a végtelen nemekkel.

Ugyanakkor mégiscsak egy olyan rendszerhez kerülnénk közelebb, amit szerintem se jobber, se balos nem kívánhat igazán, ez pedig a modern feudalizmus egyre nyíltabb felvállalása.

Bár lehet, hogy ezt kívánja amagyar néplélek? Ami most még csak közröhej tárgya, az holnap a valóság?



2022. jún. 22. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Gumicsont, hogy amíg nagymagyarkodnak addig szép csendben jönnek a megszorítások.
2022. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
17%
A hagyományok tisztelete, semmi több.
2022. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

pontosan,gumicsont.

ma jöttem a busszal, majdnem mindenkinél ez volt a téma, gyárban is.

aki szegény,kevesebbet keres, ilyen baromságokon lovagol és elfelejti hogy olyan infláció van, hogy a nagyanyáink a . világháború után láttak csak ilyet.

2022. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
#2 Ja igen a hagyományok tisztelete, Orbán ennél is követi azt a hagyományt hogy tereli a témát a rosszról amit csinál.
2022. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Hollandiában, ami máig alkotmányos királyság, máig úgy van, hogy a polgármestereket formálisan a király nevezi ki a kormány javaslatára, csak a városi tanács választott.


A különbség csak az, hogy ott ez csak formalitás, mindig koalíciós kényszer van, a parlament valóban ellenőrzi a kormányt, és a kormány nem önkényesen hoz döntéseket.

2022. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%
5: mi az "önkényes döntés" egy kormánynál?
2022. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

Ez annak a folyamatnak a következő lépése, amit hónapok óta hajtogatok. Orbán le akarja választani Magyarországot Európáról, és egy Észak-Korea szerű elszigetelt diktatúrát akar kialakítani.

Kezdődött ugye a hatósági árazással, aminek célja, hogy Magyarország lekerüljön az Európai kereskedelmi piac térképéről. Aztán jött a multik megadóztatása, amivel fokozatosan rákényszeríti őket, hogy egyenként vonuljanak ki az országból. Kiemelten rászállt a légi társaságokra. Mert ha nincs légitársaság, a fiatalok nem tudnak nyugatra menni dolgozni, az embereknek nem lesz esélyük külföldön nyaralni. A tanárokat folyamatosan vegzálja. Az oktatást leépíti. Nehogy véletlenül is kialakuljon egy értelmiségi réteg, ami kritikát fogalmaz meg vele szemben, esetleg fel is lázad ellene. Most itt ez a vármegyés hülyeség a személyi kultusz erősítésére. Hogy az ország minél elmaradottabb, minél kevésbé modernizált legyen. Vissza a középkorba mind életvitelben, mind gondolkodásban. Hamarosan jön a kilépés az EU-ból, aminek érdekében Orbán az utóbbi 1-2 évben összeveszett konkrétan minden vezetővel. Leépítette a barátságot a lengyelekkel. Itthon meg bedobta a sok közül az egyik bábját, Volner Jánost, hogy trenírozza a népet a Huxit párttal.

2022. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg akarja magát koronáztatni a csuti törpe kisztitkár.
2022. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Az Orsós Viktor célja ismét a néphülyítés.
2022. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

7: "Mert ha nincs légitársaság, a fiatalok nem tudnak nyugatra menni dolgozni, az embereknek nem lesz esélyük külföldön nyaralni."


Erre az egy kapitális baromságra azért reagálnék: tehát szerinted attól, hogy 3000 Ft-al többet kerül a jegy, ez meg fog akardályozni bárkit, hogy külföldön kezdjen új életet vagy akár csak elmenjen nyaralni?

Eddig eddig egyébként kik mentek repülővel nyaralni? Az átlagember, akinek 3000 Ft pluszt meg kell gondolnia?..

Az "értrelmiségi réteg" egyébként már kialakult régen, sajnos ezt a státuszt feláldozták az LMBT meg a transznemű wc-k oltárán.

2022. jún. 22. 11:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!