Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországról végleg...

Ha Magyarországról végleg elköltözöm, akkor is fizetni kell a TB-t?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, végleg elkötözök innen, és letelepszem egy másik országban. Nem érdekel a kormányváltás sem, nem akarok itt élni.


A kérdés viszont az, hogy ha már nem itt élek, nem itt dolgozom, akkor megy-e a TB adósság? Mit lehetne ellene tenni?


Gondoltam arra, hogy külföldön be szeretnék állampolgárosodni, ebben az esetben visszaadnám a magyar állampolgárságot. Ekkor már nem lenne közöm a TB-hez, ugye?


2022. jún. 23. 10:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

TB kérdést körbejártam még régebben. Az van, hogy ha kint fizetsz, akkor itthon nem is fizetheted az eü.szolg.járulékot, mert nagyon megbüntetnek érte. Szóval vagy itt, vagy ott. NEAK oldalán van nyomtatvány a kijelentkezésre, be tudod küldeni majd elektronikusan (vejemnek csináltam).

Amikor majd Európából is továbbállsz, akkor meg úgyis utánanézel.

2022. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 Magyarul ez azt jelenti, hogy ha külföldön dolgozol, és hazalátogatsz, és pont megbetegszel, akkor a fene is megehet téged, és még fizetni se fizetheted?
2022. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12: ugyanúgy kapsz EU egs.bizt. kártyát a külföldi biztosításod alapján, amivel itthon ellátnak.


Ugyanúgy, mint magyar kártyával más EU-országokban...

2022. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
NEm gondoltam volna, hogy 2022-ben ennyire tájékozatlanok az emberek...
2022. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van leírva, egy kórház honlapján is!


[link]


"Amennyiben egy EU (akár magyar) állampolgár egy másik uniós tagállamban dolgozik, ott is biztosított, az adott tagállamban veheti igénybe a teljes körű egészségügyi ellátásokat.


Ilyenkor Magyarországon, illetve más tagállamban az orvosilag szükséges ellátást úgy veheti igénybe, ha a biztosítása szerinti tagállamban, a lakhelye szerinti illetékes egészségbiztosítótól igényli az ún. Európai Egészségbiztosítási Kártyát.


Általánosságban elmondható, hogy az Európai Egészségbiztosítási Kártya az orvosilag szükséges betegellátásra jogosít más tagállamban való ideiglenes tartózkodás esetén a helyi biztosítottakkal azonos feltételek mellett.


Az orvosi szükségesség fennállásáról elsődlegesen - a körülmények mérlegelésével - a kezelőorvos dönt. Orvosilag szükségesnek azonban nem csak az azonnal nyújtandó (sürgősségi) szolgáltatások minősülhetnek."

2022. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azert avval az EUn kívüli munkavállalás gondolatával sztem ne barátkozz meg. Ez az EU előnye, hogy szabad a munkavállalas, de ezen kívül az országok védik a munkaerőpiacukat. Sokan pl: az Usa-ba szeretnének menni, de esélyük sincs a legális útra és munkavìzum szerzése.. illegàlisként meg azert nem túl buli oda menni.
2022. jún. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!