Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FIDESZESEK! Titeket nem zavar...

FIDESZESEK! Titeket nem zavar hogy nem volt miniszterelnök jelölti vita?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudjátok hogy a legtöbb demokratikus országban kötelező vitázni, mivel ugyan annyi eséllyel és lehetőséggel kell rendelkeznie mindegyik jelöltnek.

Ez így nem diktatórikus egy kicsit?



2022. jún. 24. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 A kérdező kommentje:

Nagyon elvakultak vagytok.

Egy demokratikus országban alapvető jog, hogy minden jelöltnek ugyanannyi esélyt kell adni.

Be se engedték a köztv-be egyik ellenzéki pártot sem. konkrétan a programjukat se tudták elmondani, csak a Youtube-on meg más közösségi helyeken, amit meg néznek maximum 200 ezren. Aztán ott van a kampány pénz, az sem volt egyenlő. A kormány több milliárd forintot baszott el a választásra. Ráadásul még miniszterelnök jelölti vita sem volt.

EZT NEVEZITEK TI DEMOKRÁCIÁNAK???

Nem hiszem el hogy ezt nem látjátok

2022. aug. 13. 13:57
 82/90 anonim ***** válasza:
0%
#81. Nevetek, ahogy több, mint egy hónap után is visszamásztál vergődni. Amit írtál, arra viszont már csak ásítani tudok egyet.
2022. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 A kérdező kommentje:

Na hát igen erről beszélek. Nektek az észérv semmit sem jelent. ti Hitből szavaztok a Fideszre.

Mellesleg bizonyítottan is álhíreket terjesztett a kormány: [link]

2022. aug. 14. 11:34
 84/90 A kérdező kommentje:

Hatalmas nagy tévhitekben éltek.

A Kormány csak mutogat mindenkire: mutogat a Nyugatra, mutogat itthon a baloldalra. Aztán van képük azt mondani, hogy "az csak Óbánozni tud". Pedig ők egy nyomorult programot se voltak képesek osszedobni. Csak lopnak, csalnak és hazudnak. És ez nem kitaláció, ez TÉNY, BIZONYITOTT TÉNY. Nem véletlenül nem kapjuk meg az Uniós pénzeket se.

Úgy állítjak be, mintha minden választás Orbán vs Gyurcsány-ról szólna. Pedig az ellenzéki szavazók nagyrészének is elege van Feriből.

Az elmúlt években rengeteg kispárt volt amiben volt potenciál, csak ti képtelenek vagytok kilépni ebből a buborékból hogy ellenzék=Gyurcsány Ferenc. Ráadásul lusták is vagytok, meghallgatni a programokat.

2022. aug. 14. 11:55
 85/90 A kérdező kommentje:

#82 Felolem ásítozhatsz.

De szívesebben meghallgatnám a cáfolatát :D

2022. aug. 14. 19:12
 86/90 anonim ***** válasza:
19%
Öreg, most nyert a Fidesz kétharmaddal. Kit érdekel szerinted, hogy mit hallgatnál meg, meg mit nem? Jézusom, de el vagy tévedve, ráadásul több órás kihagyásokkal visszajössz vergődni...nagyon kemény, mennyire rottyon van az ellenzék. Komolyan azt képzeled, hogy majd itt te kérdezel fel bárkit? Fordítva ülsz a lovon. Asszem, inkább te kezdj el villámgyorsan érvelni, hogy kire és miért bízzuk az országot, különben nagyot fog ütni a következő kétharmad is. Közeleg. Javaslom, ami "érvek" el lettek sütve korábbi választások során és nem vettük komolyan (mint például a jelölti vita), azzal talán kevésbé érdemes ismételten próbálkozni. De mondjuk nem annyira akarok tippeket adni, nekem nem érdekem, hogy a te kedvenceid nyerjenek. :)
2022. aug. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 A kérdező kommentje:

Okés, lehet igazad van, ez még nem elég.

akkor jöjjenek az érvek.

Kezdjük a programokkal:

A Fidesznek hivatalosan nem is volt programja. De szerintem nyugodtan belevehetjuk nekik a 20%-os rezsicsökkentést. Náluk ez úgy működik hogy ársapkát tesznek rá, vagyis kifizetik helyettünk (az adónkból)

És hogy ezzel mi a baj?

Az árak nem maguktól mennek fel,

azért emelik fel Pl. A benzin árát mert kevés van belőle, és hogy korlátozzák a fogyasztást.

Na most ezzel az árstoppal

(rezsicsökkentés,benzin árstopp)

tulajdonképpen azt érik el hogy az emberek nyugodt szívvel használják, mintha végtelen lenne. És ennek az az eredménye, hogy elfogy vagy nehezebben lesz kapható (ez utóbbi valoszínűbb)

Ráadásul kiüríti az államkasszát (tulajdonképpen teljesen feleslegesen). EZ NEM FENTTARTHATÓ, mivel nyilvánvalóan nincsen végtelen pénze az államnak. (Ezt ma is tudjuk! emiatt a történtek bizonyos módosítások/megszorítások)

Ellenzéki összefogás programja:


77%-os rezsicsökkentés, korszerűsítéssel:napelemek,nyílászáró csere, szigetelés. (Uniós pénzekből)

EZ FENNTARTHATÓ! Itt nem fogyasztjuk el az energiát és ezért olcsóbb.

Ez nem csak az embereknek hanem az állam pénztárcáján is segít. A napelemeket 15-20 év után kell csak cserélni és már 4-5év alatt megtérül az összeg.(ezt nem tudom pontosan)

De még egy csomó más tervük is volt:

-Egészségügy fejlesztése

-Digitális, nyelvcentrikus tananyag

-Tanárok fizetés emelése

Kisebb dolgok:

-Kommunista akták nyilvánosságra hozatala

-Europai ügyészséghez való csatlakozás

-szabadkonyv választá a tanároknak

Tehát programban az összefogás sokkal jobban odatette magát.

Most beszéljünk

a pártokról, vezetők-ről.

Én teljes mértékben megértem a Fideszesek nézetét, hogy Gyurcsány Ferencet NE hozzuk vissza mert ő már elbaszta az országot, ebben teljesen egyetértünk. (Most volt először hogy olyan pártra szavaztam amiben Ferike szerepelt)

VISZONT! A Kormány már konkrétan mindenkire ráhúzza hogy Gyurcsány bérenc, és a választásokat is így egyszerűsíti le: Gyurcsány vs Orbán Viktor Jó vs Gonosz. Pedig ez egyáltalán nem igaz.

Az elmúlt években sok szakemberekkel ellátott kispárt jelent meg, akik tényleg fejlődést szerettek volna elérni. De azok sem tudtak "nagyra nőni", az ország, mint említett Antidemokratikus működése miatt, szóval hogy a programjukat se mondhatják el a köztv-ben. (Felháborító)

A lényeg hogy amikor a kormányt szídjuk akkor NEM Gyurcsányt istenítjük. Senkit nem érdekel Gyurcsány. Fejezzétek be a 2010 előtti idők emlegetését.

Na szóval! A jelenlegi kormány:

Elmondom neked, a Fidesz SZÁMTALANSZOR HAZUDOTT. Nagyjából az egész politikájuk hazugság.

Ősi politikai trükk "ellenségeket" keresni ami elől "megvédenek".

A leginkább vérlázító, viszont az ami a választások idején történt.

Márki Zay Péter-nek MINDEN EGYES szavát kiforgatták.

Nézzük is:

Márki Zay Péter:

"a rezsicsökkentésnek AZT a formáját amit Orbán Viktor kitalált, azt nem szeretnénk fenntartani"

Kormány: "MÁRKI ZAY PÉTER ÉS GYURCSÁNY ELTÖRÖLNÉ A REZSICSÖKKENTÉST"

Nem is értem hogy erre a két állítás közé hogy lehet egyenlőség jelet rakni???

Pont arról beszélt hogy egy más fajta rezsicsokkentest szeretnének létrehozni, egy fenntarthatót, és NEM az Orbán által létrehozottat. Ez volt a programjuk legfőbb pontja A REZSICSÖKKENTÉS. Tehát végtelenül felháborítónak tartom ezt a hazug állítást.

Most nem fogom egyenként felsorolni az összes ilyen esetet.

Ez a videó megteszi helyettem:

[link]

Ott van az összevágott és a vágatlan felvétel is. Megfogod érteni miről beszél.

Ennyit az MZP-vel szembeni JOGTALAN utálatotokról.

Egyébként Márki Zay Pétert külön én egy kifejezetten intelligens embernek, és alkalmas miniszterelnöknek tartom.

Hódmezővásárhelyen be is bizonyította ezt. A 77%-os rezsicsökkentést meg is valósították ott.

Rengetegszer meghallgattam, és tényleg, nagyon összeszedetten, érthetően, és választékosan beszél.

Sok mindent jól lát a világgal kapcsolatba, és VAN Vitakultúrája.

Igen is, Beismeri, amikor a Fidesz jól csinál valamit.

Tehát SZERINTEM Márki Zay Péter-nek mind a beszédkészsége mint pedig a szakértelme is kiemelkedőbb mint Orbán Viktoré. (Ha már érvekről beszélünk akkor ezt megemlíteni)

A kormány egyébként pontosan azt tette a választások után mint amivel megvádolták a baloldalt. Orbán Viktor azt ígérte hogy nem lesznek megszorítások és hogy ez csak akkor történik ha az ellenzékre szavazunk.

Szószerint kirohogte, azt az állítást miszerint spórolni kell. És most pontosan ugyan ezeket szajkozzák.

Ha esetleg már nem emlékszel ezekre, itt bővebben kifejtik:

[link]

(Tudom hogy az M1 a fejetekbe verte hogy a 444 egy hazug Soros fizette média, de itt, mint ahogy a videók LEGTÖBBJÉBEN is bizonyítékokkal támasztják alá).

Nem tudom megérteni hogy hogy lehet erre a HAZUG MAFFIA PÁRTRA nyugodt lelkiismerettel szavazni. Aki nem mellesleg még lop is.

Nem is tudom erre egyébként mi a fene a magyarázatotok hogy a több 10 milliárd forintot érő közbeszerzéseket mindig Mészáros Lőrinc cégei nyerték meg, és hogy lehetett a Fidesz kormányzása alatt hirtelen a leggazdagabb magyar?? Véletlen? Hát nem tudom.......

Nem véletlenül nem kapjuk meg az Uniós pénzeket se már egy ideje.

Tehát Szedjük össze:

-szar az egészségügy

-szar az oktatás(tanarhiany)

-szarok a magyar utak (Európában kiemelkedően szar)

-Rengetegen költöznek/tek ki Magyarországról.

-nem szeret minket az Unió, nincs pénz

-nem szeret minket a Nato(nem véd meg minket)

-korrupció van, és hazugságok


Ennyit a politikáról

Az a baj, hogy 12 év kormányzás, és Orbán Viktorba szerelmesedés után, a szavazók már egy képtelen feltételezésnek tartják hogy esetlegesen át vannak verve, vagy hogy az ország rossz irányba megy.

Sajnos a propaganda ezt meg is erősíti bennük. Ha holnap hirtelen bevállanák hogy hazudtak és Magyarország egy szar hely, másnap a szavazóik 2/3-da ugyanúgy megszavazná őket.

A Fidesz egy aljas hazug propaganda gépezet, a szavazóik meg elvakultak.

Az emberek egyszerűek és manipulálhatóak.

De még is az a legviccesebb az egészben hogy minket tartotok hazaárulónak és idiótának:DDDDD

2022. aug. 16. 00:52
 88/90 A kérdező kommentje:
Ja és a forint árfolyamát meg se említettem, pedig már 10éve rohamosan gyengül az euróval szemben.
2022. aug. 16. 02:04
 89/90 anonim ***** válasza:
8%
Húha, egy órával később csak ezt még hozzátette :D
2022. aug. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 A kérdező kommentje:
#89 örülök hogy csak ebbe az egy dologba tudtál belekötni. (:
2022. aug. 16. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!