Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Apró-Dobrev család tulajdon...

Az Apró-Dobrev család tulajdonképpen mikor lett "demokrata"?

Figyelt kérdés
2022. jún. 24. 20:39
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Ismét #19-nek:


Gyakorlatilag a KISZ-titkárok a politikai "igazgatónak" feleltek meg az adott iskolán belül!

2022. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

középiskoláról beszélünk, te derék kommunista

az egyetemi kisz titkár az a gyurcsány ferenc volt

2022. jún. 25. 17:26
 23/37 anonim ***** válasza:

#22-nek:


WTF?


Szerinted én miről "beszéltem" a #20-as válaszomban?



És miért automatikusan kommunista neked az, aki élt akkoriban, és emlékszik a dolgokra?


De egyébként eltaláltad. XD

2022. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Gyurcsány a KISZ Központi Bizottság titkára volt, mint ahogy sokáig Kádár az MSZMP KB titkára.


Különbség annyi, hogy a KISZ KB titkárt az MSZMP "delegálta" a KISZ élére.

2022. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

#20


"...szinte automatikusan..."

Általánosban legtöbbönk kisdobos lett. Játszottunk, moziba mentünk -néha-, kirándultunk. 4-ikben közölték, hogy innentől úttörők leszünk. A programok hasonlóak voltak, néha "meg kellett néznünk" valami szovjet filmet, amiről a jegyeket valami naplóba ragasztottuk.

Középisklában -43-45-ös létszámnál- az osztálynak saját alapszervezete -vagy milye- volt, ahol nálunk a többség -lányok- engem választottak meg titkárnak.

Program hasonló volt, mint korábban, csak töbet jártunk moziba. Néha egy-egy szovjet film is becsúszott -túl nagy választék nem volt.


Néha jött valami pártmufti, s előadást tartott pl. a Hazafias Népfrot szerepéről. Egyik fülükön be, a másikon ki.

Aztán "megkritizáltak" hogy nem tartottunk gyűléseket, amelyen "feldolgozhattunk volna" a politikai kérdéseket.

Megjegyzem, egyikünket sem érdekelték az újságok. Maximum a sport.


Ekkor lemondtam. Elfogadták. Ennyi.

Persze, ha nem "mondok le" biztos, hogy akkor is kirugnak.

2022. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

#20


Hogy miért "kellett" nekünk alapszervezetet alakítani, már ne kérdezd. Annyi rémlik, hogy min. 5 fő kellett egy alapszervezet alapításához. Annál jóval többen voltunk.

2022. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

#26-nak:


Összekeverted az osztály-titkárt a KISZ-titkárral.


Az osztály-titkárság arra volt való, hogy a fiatal fontosnak, "valakinek" érezhesse magát. Hatalma gyakorlatilag semmi nem volt.


A KISZ-titkár viszont nem játék volt. A párt-titkárral volt egy rangban.


Nem volt tanácsos baxakodni vele. És csak úgy eszembe jutott, hogy most épp Orbánról beszélek, vázze!

2022. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Ismét #26-nak:


Maradjunk annyiban, hogy nekem egy volt KISZ-titkár ne kommunistázzon senkit, mert a pozíciójához kellett annyit letennie az asztalra, hogy mai viszonylatban a legnagyobb komcsik közé sorolható!

2022. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Újfent #26-nak:


És megjegyzem, hogy engem kizártak az úttörő-szövetségből!


Az avatási ünnepségen kellett az egész iskola előtt kivinnem az igazgató-nőnek a piros nyakkendőt.

2022. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

#27


Mondtam: "alapszervezet alapításához min. 5 fő kellett".

Valamiért mi alapszervezetet alapítottunk.

KISZ titkár messze nem volt a párttitkárral "egy rangban". Későbbi munkahelyemen megtapasztaltam.


Nálunk egy gyereket zártak ki, naponta kötekedett, verekedett valakivel.

Az egyik gyereket mentő vitte el.

Hát őt kizárták.

2022. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!