Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vagyok Fideszes, de...

Nem vagyok Fideszes, de szerintetek is görény az EU amiért hagyja hogy Nyugati tagállamok csak úgy megnyissák a munkaerőpiacukat az ukránok előtt?

Figyelt kérdés

Ezt milyen jogon? Az EU-n belül van csak szabad munkaerő áramlás, mi jogon nyithatta meg jó néhány Nyugati ország a munkaerőpiacát csak úgy egy EU-n kívüli országnak, csak azért mert háború van ott?

Szerintetek is ez egy görény húzás volt tőlük? Előbb legyen bérfelzárkóztatás a keleti tagállamokban és ha az megvan és még akkor sincs elég munkaerő, akkor lehet közösen egyeztetni hogy kiket is engedjünk be dolgozni. De így? Ez mi?



2022. jún. 29. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
Nyugodtan nyissák. Az ukránnál nincs rosszabb munkaerő. Hihetetlenül igénytelenek. Mi már próbálkoztunk velük és inkább ne!!! Majd rájönnek ők is 1 hónap után. :)
2022. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"És nekünk mégis mi f*sz közünk van hozzá, hogy egyes nyugati országok kiket engednek be dolgozni?"

Nem értem, hogyhogy mi közünk van hozzá? Csak az, hogy nem ezt írtuk alá amikor csatlakoztunk, és nem is ezért fizetjük a tagsági díjat. Mi az hogy bárki csak úgy ni vállalhat munkát Nyugaton? Igenis ez nem csak az ő döntésüknek kellene lennie, mivel unióban vannak velünk...

Majd ha a legutolsó Békés megyei faluban is mindenki megkeresi majd a német átlagbért, akkor majd jöhet be több munkaerő ha kell. De addig miről beszélünk?

2022. jún. 29. 22:21
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

"Nem értem, hogyhogy mi közünk van hozzá? Csak az, hogy nem ezt írtuk alá amikor csatlakoztunk, és nem is ezért fizetjük a tagsági díjat."


Oké. Lásd. Török vendégmunkások. ;)

2022. jún. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Majd ha a legutolsó Békés megyei faluban is mindenki megkeresi majd a német átlagbért, akkor majd jöhet be több munkaerő ha kell. De addig miről beszélünk?"


A legutolsó Békés megyei faluban élőnek is ugyanolyan esélye van kimenni Németországba, Ausztriába vagy egyéb uniós országba dolgozni. De ő nem akar, mert az M1-en elmondták, hogy Magyarország a legjobb helye. És neki 130 ezer nettó fizetés bőven elég, mert azt hiszi ennyit keresnek kint is. :))

2022. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De nem erről van szó, hanem az elvről. Hogy a legutolsó Békés megyei faluban is ki kellene építeni az infrastruktúrát, oda vinni a munkahelyeket és Nyugati bérszínvonalra felzárkóztatni MÉG MIELŐTT egyetlenegy vendégmunkást beengednénk az EU-n kívülről.
2022. jún. 29. 22:31
 16/16 anonim ***** válasza:

"Hogy a legutolsó Békés megyei faluban is ki kellene építeni az infrastruktúrát, oda vinni a munkahelyeket és Nyugati bérszínvonalra felzárkóztatni MÉG MIELŐTT egyetlenegy vendégmunkást beengednénk az EU-n kívülről."


Nem éri meg kiépíteni. Semmilyen vállalat nem csinálná veszteséggel. De amúgy a vidéki kis falukban is vannak nagyobb vállalatok, csak nem mercire kell gondolni, hanem mezőgazdaság/állattartás. Amúgy meg a vidéki falusiak is basznak a munkára, mert munka lenne, még jó pénzért is, de tolják le nagyívből és inkább lógnak és mennek a kocsmába, meg kamukáznak össze vissza. Tudom .. tapasztalat ..

2022. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!