Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A KATA hogy érint embereket...

A KATA hogy érint embereket negatívan? Hogy kell egy laikusnak megérteni?

Figyelt kérdés

Most nagy tüntetés alakult a KATA változtatások ellen. Viszont egy olyan ember akit ez nem érinti vagy iskolás semmit sem ért belőle. Olvastam több cikket, de nem értem. Leírom mire gondolok, kérem egészítsék ki.


Van a kisvállalkozóknak egyszerűsített adózás ez a KATA ez megvan. Van egy barátom, aki ilyen ember. Részmunkaidőben tanít egy gyenge főiskolán pár órában, műsort vezet egy kábel TV.én és rendezvényeken vesz részt Star Wars,fantasy csoportokban. Most neki rosszabb lesz, mert cégeknek : fősuli,TV,fantasy csoport nem dolgozhat be, hanem főállást kell találnia, mert többet kell adóznia? Jól értem? Ennyi az egész?


Miben változik egy KATÁS élete ezentúl? Azt értem, ha magánszemélyeknem szolgáltat mint pl non-stop kisboltos akkor semmiben, csak ha cégeknek?



2022. júl. 12. 16:47
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
18@ ha így van ahogy ezt leírod, akkor ez szomorú valóban!
2022. júl. 12. 17:07
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
#20 Nem lehet ezt így megmondani, mivel van egy csomó más adózási forma, mindegyik kicsit másabb.Jelentősen többet, 4-5x annyit.
2022. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Nem fognak ezentúl vállalkozni a kis bevételű emberek. Hova mennek? Mi változik ezután? Hogyan fogja ezt a kívülálló érezni?
2022. júl. 12. 17:08
 24/40 anonim ***** válasza:
89%
Undorító mocsok banda ez a Fidesz, persze a választások előtt OV maga mondta, hogy kizárhatóak a megszorítások. Látjátok már Fideszesek, hogy mire szavaztatok?
2022. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Ez nem megszorítás. Csak megszűnik a KATA, amit ráadásul ők adtak, ha jól értem és visszaéltek vele rengetegen
2022. júl. 12. 17:17
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
4-5x annyi adót fizetnek, emiatt emelik az áraikat, amiket te fizetsz majd meg. Ez a megszorítás, hogy az emberektől hajtanak be plusz pénzt. A katásoktól egyrészt adóban, másrészt mindenki mástól az áremelések formájában, amitől megint kevesebbet fog érni a fizetésed.
2022. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy rakás dolog drágulni fog megint emiatt.
2022. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod, hogy ezzel kifehéríti a gazdaságot. Naív vagy. Ennyi adót képtelenek lesznek csomóan befizetni a vállakozásukból amiből a KATA-t eddig még éppenhogy be tudták fizetni, ezért sokkal több lesz az adócsalás.
2022. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
A kata célja volt a gazdaság fehérítése, most az eltörlésével sokan mennek majd vissza a szürke, fekete gazdaságba.
2022. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Itt egy példa: "Katás vagyok és nemcsak magánszemélyeknek, hanem cégeknek is számlázok. A bevételeim nagy részét a cégeknek való munkával keresem meg. Becsülettel és hivatástudattal. Ha ezt elveszik, be kell zárnom a vállalkozásom és fel kell adnom a hivatásom. Ráadásul ilyen gyors átfutással. Nagyon kérem, gondolják ezt át. Nagyon sokan fogunk így utcára kerülni. És pont az olyan művészekkel, kis emberekkel teszik ezt, akik valódi értéket képviselnek. Ezt embertelennek érzem. 😪"
2022. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!