Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A KATA hogy érint embereket...

A KATA hogy érint embereket negatívan? Hogy kell egy laikusnak megérteni?

Figyelt kérdés

Most nagy tüntetés alakult a KATA változtatások ellen. Viszont egy olyan ember akit ez nem érinti vagy iskolás semmit sem ért belőle. Olvastam több cikket, de nem értem. Leírom mire gondolok, kérem egészítsék ki.


Van a kisvállalkozóknak egyszerűsített adózás ez a KATA ez megvan. Van egy barátom, aki ilyen ember. Részmunkaidőben tanít egy gyenge főiskolán pár órában, műsort vezet egy kábel TV.én és rendezvényeken vesz részt Star Wars,fantasy csoportokban. Most neki rosszabb lesz, mert cégeknek : fősuli,TV,fantasy csoport nem dolgozhat be, hanem főállást kell találnia, mert többet kell adóznia? Jól értem? Ennyi az egész?


Miben változik egy KATÁS élete ezentúl? Azt értem, ha magánszemélyeknem szolgáltat mint pl non-stop kisboltos akkor semmiben, csak ha cégeknek?



2022. júl. 12. 16:47
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
9@ irónikus, hogy a szerelő eddig sem állított ki számlát senkinek nálunk 😂
2022. júl. 12. 16:55
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyik tipikus eset a kényszervállalkozás. Ez régen is volt, csak sokkal macerásabb. Nem alkalmazottja voltál a munkahelyednek, hanem alvállalkozója. A kézhez kapott pénzről írtál egy számlát, és minden teher a tiéd volt. Katázóknál is van ilyen, csak az előbbinél kevesebb macera.
2022. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
8@ nem szurhatta el a gazdaságot, mert máshol még nagyobb infláció, benzinárak vannak. A KATÁ-val visszaéltek, hogyan?
2022. júl. 12. 16:56
 14/40 A kérdező kommentje:

10"Megszűnt az a lehetőség hogy bármennyit keresel havonta 50 ezret adózol"


De ez jó, nemde? Hiszen ha 50 ezret adózol nem lesz nyugdíjad....

2022. júl. 12. 16:59
 15/40 A kérdező kommentje:
Én kívülállóként nem érzem, hogy rosszat tenne a kormány ezzel. Csak kifehéríti a gazdaságot és sok embernek a kényelmes visszaélésre hajazó életét most normálissá teszi. Nyugaton sincsan KATA ha jól értem, márpedig oda tartunk
2022. júl. 12. 17:00
 16/40 anonim ***** válasza:
85%

#6 Csak tudod a visszaélés bele volt kalkulálva, épp ezért volt illegális a bújtatott foglalkoztatás, ezt elvileg a NAV ellenőrizte és osztogatott ki iszonyatos kemény büntetéseket érte.Inkábv az a kérdés, hogy miért nem a törvényeket tartatták be, és inkább vették el a megélhetését a becsületesen dolgozó, adózó többségnek?Egyszerű a válasz, mert üres az államkassza, így ki kell rabolni az embereket.

Azt meg sem említem, hogy ez a bújtatott foglalkoztatás leginkább a vagyonvédelmi szektorban volt elterjedt, gondolom nem kell elmagyarázni, hogy az kikhez köthető.Azokhoz, akik a KATA-t kitalálták.Arról ne is beszéljünk, hogy kiknek a bűne az, hogy a csóró biztonsági őröket rákényszerítették arra, hogy havi 150 ezres bevételért legyenek kényszervállalkozók...

2022. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
De akkor most nem lesz benne a visszaélés. Milyen jogon volt benne a visszaélés?
2022. júl. 12. 17:02
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
#15 Amikor a Fidesz kitalálta a KATA-t akkor az volt az indoklás, hogy ezzel fehérítik ki a gazdaságot, valamint így a kis bevételű emberek is tudnak majd vállalkozni, mert egyébként nem tudnának ilyen adóterhek mellett.Most meg az a szöveg, hogy a KATA miatt van a fekete munka, meg majd enélkül is tudnak vállalkozni a kis bevételű emberek.Ehhez mit szólsz?😂
2022. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
#11 Ha a társasház hivta, akkor biztos adott számlát.Mivel hogy azt a közösképviselőnek el kell számolni a lakók felé.
2022. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Mennyivel fizetne több adót egy KATÁS ezentúl?
2022. júl. 12. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!