Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki össze tudja nekem...

Valaki össze tudja nekem foglalni röviden mi ez a KATA körül zajló probléma? A kormány mivel indokolja, mi a kormány valódi célja (csak hogy elkülönítsük mert sajnos ezt sokszor el kell), és az embereknek miért nem tetszik?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 08:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#10, ezzel csak annyi a gond, hogy te is a hűdesok bevételre gondoltál egyből, tehát egy kevésbé jellemző dologgal példálózol. Mert ha ugyanezt nem 1 millióval, hanem 100.000-rel írod fel, máris ott vagy, hogy a katázó gyakorlatilag 50%-os adóterhet fizet. És előfordulhat, hogy egy hónap ennyire gyengén sikerül a katázónak.
2022. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

11.


Ne haragudj, de szerinted ezt ki veszi be?

Azért volt egy 10 milliós országban 430 ezer katás, mert jaj, annyira szar, épp hogy kijönnek a pénzből.

Nem, szimplán pofátlanság volt, hogy havi 1 millával is kevesebbet adózott, mint egy minimálbéres.

Legalább ennyi gerinc lenne benned, hogy felvállalod.

2022. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#12 Neked azt kellene megértened, hogy erre nem az a megoldás, hogy beszántjuk az egész katát, hanem az, hogy sávos adózást csinálnak belőle és/vagy növelik a befizetendő adót. Csakhogy ezt a Fidesz nem fogja megtenni, ugyanis behazudták, hogy nem lesz adóemelés, ezért inkább tönkretesznek többszázezer embert.
2022. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Van itt egy kis fogalmi zavar.

1. Ez sem csalás, sem visszaélés. Teljesen törvényes, ami 9 éven át nem zavarta a kormányt. Sőt, a közterheken sem emelt. Annyi köze van a csaláshoz, mint a bizonyos feltételekhez kötött SZJA mentesség, és csökkentett ÁFA.

2. Nem szűnik meg, taxisok pedig mentesülnek a változtatástól. Szóval, ha csalás lenne, akkor miért is marad?

3. Aki szerint csak 50 ezerbe került, az ne menjen könyvelőnek. Ennyire hülyének nem kötelező lenni, miközben tele a net kalkulátorokkal, és részletes adózási tájékoztatókkal.

2022. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 hypno ***** válasza:
100%

#12


Azért volt annyi katás, mert így jutottak munkához és ehhez nem kellett könyvelőnek lenni, hogy az adminisztrációt is el tudják végezni.


Miféle 1 millával kevesebb havi adóról beszélsz, amikor 2022-re 12 millió forint volt a katás ÉVES maximális jövedelem, mielőtt a fékezhetetlen agyvelejű orbánista tolvajoknak ötletük támadt?

2022. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

15



Jól van, szerintem te maradj csendben havi 1 millával.

Értelmezni se tudod mit írok.


A sávval egyetértek.

Én arra válaszoltam, hogy megy itt a sajnáltatás.

2022. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 hypno ***** válasza:
100%

#16


Te annyira kretén vagy, hogy arra sem emlékszel mit írtál két hozzászólással korábban? Segítek


"Nem, szimplán pofátlanság volt, hogy havi 1 millával is kevesebbet adózott, mint egy minimálbéres"

2022. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

4-es, azért baromira nem marad meg 950 ezre, mivel ugye vannak költségei neki is (anyag, üzemanyag, szakirodalom, telefonköltség, stb.)

Attól, hogy ezekről nem kér számlát, és nem számolja el a katás, attól ezek még kiadások neki havi szinten.

2022. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor álljon itt az én példám; a helyi közkonyháról kellett kihordanom az ebédet házhoz, napi 60-100 adag ételről van szó, szétszórva a városban. Ezért én kaptam havi 200.000 forintot, és rögtön mondták, hogy állományba nem vesznek fel, csak vállalkozóként hajlandóak velem szerződést kötni. Ebből a pénzből be kellett fizetnem az 50.000-et, ezen kívül saját kocsival hordtam az ételt, tehát a benzinköltséget is kellett ebből fedeznem, ami havi szinten olyan 30.000 forint körül volt akkor. Szerelőhöz szerencsére nem kellett vinnem a kocsit, mert meg tudtam oldani anélkül, de ha az sem lett volna, akkor a szerelőnél a franc tudja, mennyit kellett volna ott hagynom esetenként.

Szóval kiszámolhatod, hogy havonta maradt ebből a munkából kb. 120.000 forint a zsebemben.

De az én k.rva anyámat, ugye...

2022. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj kedves utolso... ha neked ez a foallasod volt, akkor en a helyedben nem is lettem volna KATAs... akkor inkabb mar gyarban dolgoznek 2x-es fizetesert... nem is ertem azokat a KATAsokat, akik epp hogy kijonnek havonta a bevetelukbol... azok inkabb keressenek egy normalis munkat.
2022. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!