Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan jött ki ezeknek a...

Honnan jött ki ezeknek a dilettánsoknak havi 210Kwh áramfogyasztás átlagban? Ti mennyit fogyasztotok havonta nyáron?

Figyelt kérdés

Talán jobb lett volna mediánt nézni vagy legalább is kihagyni az átlag számításából a nyaralóházakat és az egyedül élőket.

210 Kwh az iszonyatosan kevés. A magyar lakosság 70%-a ettől többet fogyaszt, pláne nyáron, mikor a melegben mennek a klímák.



#FIDESZ #villanyszámla #rezsinemcsökkentés #orbán a punk
2022. júl. 14. 07:47
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
0%
vagy patkold meg az órát
2022. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
66%
11# Miért beszélsz hülyeségeket?:)
2022. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
90%
A villany nálunk 130 Kwh körül van. Ilyenkor nyáron kicsit több, mert van klíma, de összeségében így is a határ alatt vagyunk.
2022. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
41%

HAvi 50 kWh alatt van az áram fogyasztásunk. De ebben komoly munka van. Energiatakarékosra cseréltük a hűtőt és mosógépet, mindenütt led lámpa világít. Okosreléket használunk lényegében mindenütt. (Ezek kínából beszerezve filléres dolgok). Wattmérővel minden fogyasztónk minősítve lett és ami kikapcsolt állapotban is fogyasztott, azt alapból kapcsoltuk ki (pl erősítő). Laptopot használunk asztali gép helyett.

Mellesleg minden ablakban lámpa világít sötétedéstől késő estig (ahogyan a skandinávoknál), és az egész lakás tele van automatikusan ezérelt ledsorokkal.

Az 50 kWh alatti fogyasztás így jön ki.

Ész kell hozzá.


Nem is értem, az átlag magyar polgár mit nem ért ezen, és miért van 3-6-szoros fogyasztása a parasztjának.

2022. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
70%
Mert az átlag magyar ember HASZNÁLNI is szereti a háztartási eszközöket, nem csak nézegetni őket.
2022. júl. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

#10: Céges laptopon dolgozok. Nem egy energiazabáló, de erős gép, amire szükségem is van. A saját gépem egy asztali, az nem egy erőmű, mert játszani nem nagyon szoktam.

Nem azzal az 5 perc kávészünettel meg fél óra ebédszüneti lekapcsolással fogok tízezreket spórolni.

A Fujitsu amúgy hihetetlenül pocsék minőségű laptopokat gyárt. Nyomába sem ér egy Dell vagy Lenovo gépnek.

2022. júl. 14. 08:38
 17/47 anonim ***** válasza:
93%
Ha egésznap otthon dolgoztok akkor vagy elszámolást kérsz a munkáltatódtól, vagy bejársz dolgozni. A Home Officet megállapodásra kötik. Te vállaltad a feltételeit.
2022. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

#14

"Nem is értem, az átlag magyar polgár mit nem ért ezen, és miért van 3-6-szoros fogyasztása a parasztjának."

Az átlag magyar polgárnak nincs tele a háztető napelemmel. Van, aki ha akarna se tudna napelemet telepíteni, pl én a panellakásban.

Nálunk is minden lámpa ledes. Az összes háztartási gépünk energiatakarékos, ez már 7 évvel ezelőtt is fontos szempont volt. Laptopot használunk, de mindkettő egész nap megy, mert azon dolgozunk.

Nem pazarlunk, de ugye néhány hete 37-38 fok volt, olyankor muszáj 0-24 járatni a klímát, mert különben szauna volna a lakás. Már önmagában a klíma megeszik havi 100 Kwh-t.


Te barátom, ha valóban havi 50Kwh-t használsz és nem csak kamuzol, akkor:

A: Napelemekből van az áramfogyasztásod nagy része

B: Sose vagy otthon

C: Kényszeresen semmilyen háztartási eszközödet nem használod

D: A fentiek tetszés szerinti kombinációja

2022. júl. 14. 08:45
 19/47 A kérdező kommentje:

"Ha egésznap otthon dolgoztok akkor vagy elszámolást kérsz a munkáltatódtól, vagy bejársz dolgozni."

Kicsit bajos volna bejárni, tekintve, hogy közel 400Km-re vagyok az irodától...

2022. júl. 14. 08:47
 20/47 anonim ***** válasza:
86%
Nekem főleg az az egésszel az a fő gond, hogy nem veszi figyelembe a fogyasztási helyre bejelentett lakók számát.
2022. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!