Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan jött ki ezeknek a...

Honnan jött ki ezeknek a dilettánsoknak havi 210Kwh áramfogyasztás átlagban? Ti mennyit fogyasztotok havonta nyáron?

Figyelt kérdés

Talán jobb lett volna mediánt nézni vagy legalább is kihagyni az átlag számításából a nyaralóházakat és az egyedül élőket.

210 Kwh az iszonyatosan kevés. A magyar lakosság 70%-a ettől többet fogyaszt, pláne nyáron, mikor a melegben mennek a klímák.



#FIDESZ #villanyszámla #rezsinemcsökkentés #orbán a punk
2022. júl. 14. 07:47
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 18-as, sok-sok éve ennyi a fogyasztásunk. Arra nem gondoltál, hogy okosabb vagyok, mint mások? :)

Mellesleg fontos dolgokat kapirgálsz, mert a fenti 50 kWh-ás fogyasztásunkhoz nem csak ész kell, hanem kell némi alázat is. De ez sokszorosan visszajön, mert az autónk sem fogyaszt többet 4 liternél, és egy nyaralást is kihozok negyedannyiból, mint te teszed. Ráadásul sokkal jobb helyeken.


Szóval nyugi, nincs napelemünk, de van légkondink és eszünk. Európai polgárok vagyunk, itt a magyar prérin.

14-es voltam. Sok sikert neked is.

2022. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
74%
#19 Kellemetlen. Költözöl, munkahelyet váltasz, többet fizetsz. Sosem gondolkodtál el azon mi lesz, ha véget ér a rezsikánaán? Lehetett rá számítani, hogy ez az ostoba faszsàg nem fog örökké tartani.
2022. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
81%

Bocsánat, hamar elnyomtam..szerkesztés közben.

Nekem többek közt az a gondom ezzel, hogy nem nézi azt, hogy hányan laknak egy fogyasztási helyen.

2022. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
91%

"Te barátom, ha valóban havi 50Kwh-t használsz és nem csak kamuzol"

Én ilyen háztartásban nőttem fel. Minden kihúzva állandóan, ordítás mert égve maradt a 4 wattos lámpa, ha kinyitottam a hűtőt akkor leb&szás hogy csukjam már be mert kimegy a hideg, 18 fokra állított termosztátok, a legnagyobb áramfogyasztó a TV. Az ember egy idő után beleőrül a spórolásba és amikor végre kitör onnan, szinte üldözi a komfortot.

Inkább fizetek piaci áramot és gázt, de nem fogok többet szenvedni az alulfűtött lakásban azt lesve, mi és hol fogyaszt extra 15 wattot.

2022. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
98%
Két havonta jon 238 kilowattrol az atalany. Rengeteget dolgozok, kevesett vagyok igy itthon, ha itthon vagyok akkor is alig hasznalom a szamitogepet, tv se megy sokat, playstation se. Villanysutom van. Kertes haz nem tudom hany negyzetmeter. Gazfutesem van, minimalisan tobb fogy mint a meghatarozott atlag egy ev alatt, de az atalanyom havi 143 kobmeter. Egyedul elek.
2022. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

#21: Lehet, hogy okosabb vagy, mint mások, nem kétlem. Elvileg én is, legalább is a Mensa tagságom alapján. De hiába spórol az ember, egy bizonyos fogyasztás alá nem lehet menni csak akkor, ha konkrétan nem használod az eszközeidet.

Télen, mikor nincs klíma, mi is megvagyunk 200 Kwh körül. Ha mindig mindent kikapcsolnánk (tehát pl. routert mikor elmegyünk otthonról) akkor talán még le tudnánk csípni 5-10 Kwh-t, de többet nem.

Egy árnyas helyen lévő, jól szigetelt téglaházban a klímának sem kell megszakadnia, ott nem nehéz spórolni. De próbáld meg ugyanezt egy panelházban, ahol a beton akkor is ontja a meleget, mikor éjszaka odakint már 20 fok van.

Lehet erre azt mondani, hogy költözzek el a panelből, csak az a helyzet, hogy nincs gyerekem, ennél fogva pedig a kertes ház elérhetetlen álom, mert 70 millió egy normálisabb állapotú ház, amit CSOK nélkül már lehetetlen megvenni.


És alázat alatt mégis mit értesz?


#22: Tisztában voltam vele, hogy a rezsicsökkentés nem mehet a végtelenségig. De talán nem egyik napról a másikra kellett volna rázúdítani az emberekre a piaci árat, hanem az elmúlt években fokozatosan, mert akkor az emberek tudatába és a fizetésekbe is beépült volna már.


És most pl inkább fizetnék piaci árat a benzinért, mint az áramért...

2022. júl. 14. 09:08
 27/47 anonim ***** válasza:
95%

De ugye vágod, hogy csak a különbözet után kell fizetni a magasabb árat? A portfolio csinált erről egy nagyon jó számítást, javaslom figyelmedbe.


25ös válaszoló voltam

2022. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
34%
Én egyébként néztem, de sokkal igazságosabb lenne, ha 105 kwh/év/fő lenne az..
2022. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Isti22 ***** válasza:
77%
ketten élünk 50m2-es panelban, 90-100 szokott lenni a fogyasztás, jók vagyunk :)
2022. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

#27: Igen, feltételezhetően csak a különbözet után. De mivel még semmi részletet nem tudunk, ettől a dilettáns bandától az is kitelik, hogy 211 Kwh után már a teljes fogyasztásra piaci ár lesz.


De ha csak a különbözet után kell fizetni, az is háromszor annyi, mint eddig. Plusz, hogy akarja számolni? Van aki havi átalányt fizet, aztán az évi leolvasáskor a különbözetet. Neki majd akkor fog kelleni iszonyat sokat fizetni?

2022. júl. 14. 09:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!