Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan jött ki ezeknek a...

Honnan jött ki ezeknek a dilettánsoknak havi 210Kwh áramfogyasztás átlagban? Ti mennyit fogyasztotok havonta nyáron?

Figyelt kérdés

Talán jobb lett volna mediánt nézni vagy legalább is kihagyni az átlag számításából a nyaralóházakat és az egyedül élőket.

210 Kwh az iszonyatosan kevés. A magyar lakosság 70%-a ettől többet fogyaszt, pláne nyáron, mikor a melegben mennek a klímák.



#FIDESZ #villanyszámla #rezsinemcsökkentés #orbán a punk
2022. júl. 14. 07:47
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
77%

Az utóbbi időben visszaszorult az óra manipulálás. A 90-es évek végén, a 2000-es évek elején, ez virágzó "iparág" volt. Azóta talán nőttek annyit a fizetések, hogy az embereknek nem érte meg csalni, kiköhögték a számlákat.

Na, ezek az idők múltak most el😃

2022. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Még erre reagálnék:

"az autónk sem fogyaszt többet 4 liternél"

Az akkor nyilván egy plug-in hibrid, amire sajnos nincs mindenkinek pénze. Nekem egy kis Corsa van, az igazán nem mondható benzinfalónak, de még takarékos vezetéssel is 5l körül van a fogyasztása. Sajnos nincs pénzem 10 milliós hibridre vagy 15 milliós elektromosra, pedig szeretnék.

2022. júl. 14. 09:35
 33/47 anonim ***** válasza:

32-es, a fák nem nőnek az égig.

Mostanában, mi, átlagemberek elértünk egy életszínvonalat. Akinek van szakmája, tanult valamit, szerzett munkát és dolgozott, az az utóbbi időben kezdett kicsit jobban élni. Itt, ahol élek, csak végig kell nézni a parkolón, milyen autók állnak. Szerintem most elértünk egy csúcsot, amit a nagyátlag elérhet és innen megyünk most lefelé. Talán nem olyan mélyre, ahonnan indultunk, de lefelé.

Több fórumon is elmondták, hogy sok pénz van a lakosságnál és hát mindenki azt szereti, ha a pénz inkább nála van. Ezt a lovettát most kicsalogatják a zsebekből.

2022. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
#33: Én nem érzem, hogy olyan sok lenne a zsebemben. Jobban élek, mint 8 éve, de ezért tettem is: pl. diplomát és felsőfokú nyelvvizsgát szereztem. Bőven a magyar átlag fölött keresek, de mégsem tudtam több milliós megtakarítést képezni. Sosem voltam nagyravágyó és nem hiszem, hogy egy panellakás és egy Opel Corsa hatalmas luxusnak számít.
2022. júl. 14. 09:50
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
Szánalom ami itt megy.
2022. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

"#6: Kösz, nem azért szereltettem be a klímát, hogy megdögöljek a 32 fokos panellakásban. Dolgozni sem lehet úgy."


Most vagy kifizeted a 60-80-100 ezres villanyszámlát, vagy próbáljátok mellőzni a klímát, meg un block mimdenféle elektromos eszközt (nyilván pl. a hűtőt nem, max. csak lejjeb veszitel benne a hűtést).

De hozzáteszem, ugyanez ránk is, meg úgy még pár millió emberre is vonatkozik.

Mi is, vagy nem kapcsoljuk be a klímát, vagy kifizetjük a 100 ezres villanyszámlát. De szerintem maradunk az előbbinél, amennyire csak tudunk.

Nem csak nekünk rossz, hidd el.

2022. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
*nektek rossz
2022. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:

Fizetes 135 ooo, viilanyszamla aug, 1- tol 153.000 ft. Egy fo, no, budapest.

Eddig 30000 volt villanyszamlam.tisztasagmanias vagyok, sok meleg vizet fogyasztok,sokat jar avillanybojler…

2022. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim válasza:
Elozo vagyok. 135. Ooo volt afizetes, amikor még dolgoztam, jelenleg allaskereso vagyok,nincs jovedelmem, a megtakaritasombol elek.
2022. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
68%

Átalány: 329 kWh + 276 kWh a vezérelt, amiről a 120 literes bojler megy.


4 tagú család, klíma nincs. 2 hűtő van, 1 sima, meg 1 fagyasztó. Van még keringető szivattyú, ami a fatüzelésű kazánhoz kell. Egyébként semmi extra.

2022. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!