Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan jött ki ezeknek a...

Honnan jött ki ezeknek a dilettánsoknak havi 210Kwh áramfogyasztás átlagban? Ti mennyit fogyasztotok havonta nyáron?

Figyelt kérdés

Talán jobb lett volna mediánt nézni vagy legalább is kihagyni az átlag számításából a nyaralóházakat és az egyedül élőket.

210 Kwh az iszonyatosan kevés. A magyar lakosság 70%-a ettől többet fogyaszt, pláne nyáron, mikor a melegben mennek a klímák.



#FIDESZ #villanyszámla #rezsinemcsökkentés #orbán a punk
2022. júl. 14. 07:47
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Mi éppen beleférnénk az átlagba, hisz mindenünk max 2 éves, energiatakarékos. Viszont van egy 120 literes villanybojlerünk, ami ugyanannyit fogyaszt kW-ban.. Van megoldás. Többet nem fürdünk.

A gázzal viszont besz.ptuk. Full szigeteletlen, 100 m²-es Kádár kockánk van, régi nyílászárókkal. 3000 m³ az évi fogyasztás, ez csak fűtésre megy el. Még nem volt pénzünk korszerűsíteni, de úgy néz ki így már nem is lesz. Mi még felnőttek bírnánk a hidegebbet, de egy 2 évest inkább nem fázítok meg folyton. Ígyis csak 21, 21.5 fokon ment télen a kazán. Csak panelba kellett volna költöznünk...vagy külföldre.

2022. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 qborka ***** válasza:

Mi ketten dolgozó felnőttek vagyunk.

gázcirkó,mosógép,gáztűzhely, 20 éves hűtőgép, 1 fő homeoffice(laptop), led tv.

Az általány áram 189 kwh kettő hónapra.

A gázt diktálom. Idén januárban 114m3 fogyott.

Myáron a gáz 15-18m3,ha nem feledem el a cirkót lekapcsolni,akkor kevesebb. Igaz,nyáron nem sütök illetve nagyon keveset főzök.

2022. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:

Mi 4-en vagyunk, amíg egy 63m2-es panelban laktunk, 80-90kw volt a havi fogyasztásunk. Nem volt klíma, se mosogatógép, se elektromos főzőlap, a melegvíz központi volt. LED-es izzó volt mindenhol, takarékos tv, viszont 16 éves hűtő. Mosógép naponta 1x ment átlagosan. Nyilván volt mikró, vasaló stb...


Most, egy 5 éves, jól szigetelt családi házba költöztünk. Most már van új mosogatógép, új hűtő, 1 klíma (bár kb. 5-6 alkalommal ment néhány órát mert jól szigetelt a ház), elektromos főzőlap is. Ami még számít, az 1.3Kw-os kerti szivattyú kb. 20-30p-et megy naponta, valamint kb. napi 7-8 órát a 16w-os medence vízforgató.


Én full home office-ban vagyok, laptop+monitor napi 9 órát megy, a feleségem heti 3 nap van HO-ban egy laptoppal.


A vízmelegítés és a fűtés gázról megy.


Most a korábbiakhoz képest duplázódott a fogyasztás, most 180-190 Kw, téli tapasztalatom még nincs. Van napelem, az átlagosan 250kw-ot termel havonta. (most 4-500-at, télen 90-130 között az előző tulaj adatai alapján). De ez most mindegy, attól a fogyasztás az fogyasztás.


Kicsit csodálkozva nézek azokra a kommentekre (nem csak itt, más fórumokon is), ahol bojler nélkül 3-400 kw-ot fogyasztanak havonta. El sem tudom képzelni, hogy...

2022. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

#43: Egy jól szigetelt házban persze, hogy alacsony a fogyasztás.

Nekünk a panelben nyáron, mikor van, hogy napokig szinte folyamatosan mennie kell a klímának, mert a falak éjjel is ontják a meleget, simán megvan a 300 Kwh. Pedig nálunk is minden lámpa ledes.

Meg nyilván az 50 éves aluminium vezetékek sem tesznek jót.

2022. aug. 11. 21:17
 45/47 anonim válasza:

#44 Persze, ez igaz, de kb. szeptembertől következő év júniusig nem klímázol és ha jól tudom nem havonta, hanem éves szinten nézik a fogyasztást majd.


Sok helyen olvasom, hogy 1 személynek egy garzonba elég esetleg a 210 kwh, sokan 3-4-5, de olyat is olvastam, hogy 600kwh-t fogyasztanak el bojler nélkül, pedig nincs semmi extra...Én azt gondolom az a mérhetetlen pazarlás, amikor mindenhol ég a villany, soha nincs kikapcsolva a PC, meg állandóan a Tv, minden mindegy....

2022. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Igen, téli hónapokban van, amikor 180 kwh fogy csak. Mondjuk a gépek mindig mennek, mert homeoffice dolgozunk mindketten.
2022. aug. 12. 10:10
 47/47 anonim válasza:
#46 Így oké, lehet ,hogy nagy átlagban kijön Nektek is a 210/hó, talán picivel több úgy, hogy gyakorlatilag egész nyáron klímázol.
2022. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!