Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vonják be az 5...

Miért nem vonják be az 5 forintos érmét?

Figyelt kérdés
Infláció, ertekvesztes stb emiatt nem éri meg gyártani.

2022. júl. 21. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak.
2022. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyártják még egyáltalán? Vagy csak a régen legyártottak maradtak forgalomban?
2022. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vonnak be egy érmét, ha aztán a hülye állat boltokban az 1 és 2 forintos árvégződések is ott vannak. Nekem gyakran elő is kerül a szatyor aljáról egy adag 1 és 2 forintos, hát majdnem kiraktam nekik a pultra, hogy akkor azzal fizetek... Igen én is beszüntetném már az 5 forintost, de azt is, hogy ilyenre végződjenek az árak. (Sőt, az is egy katasztrófa, hogy a MÁV-nál tele vannak ilyen 1020 meg 20020 Ft-os jegy, bérletárakkal, és akkor se a kalauz, se a pénztáros nem képes megoldani a helyzetet, se az automatájuk nem képes kezelni az aprópénzeket, megáll a tudomány, de azt elvárják, hogy vegyél jegyet.) Szóval ezzel azt is akarom mondani, hogy ezek a nevetséges aprók nem csak gazdaságilag értelmetlenek, hanem feleslegesen hergelik velük az embert, és csak csinálják mindenkinek a plusz problémákat vele.

Ha bevonnának érméket, az a durva infláció politikai bevallása lenne, és ez nem illeszkedik ebbe a színházba, amit élünk.

2022. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utána meg a 10, 20, 50 meg 100 forintost is? Olyan infláciokövetöen?
2022. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még nem jött ki az 54 és a 108 ezres, - azért!
2022. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!