Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztényként mi a helyes...

Keresztényként mi a helyes álláspont a mai magyar politikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán követtem szorosan a politikai jellegű híreket. 19 éves vagyok, idén áprilisban a fideszre szavaztam, mert hívő keresztényként nem értek egyet a baloldali LMBTQ-pártolással, illetve a muszlim migránsok beengedésével sem.


De újabban a kormánypárti média olyan hangnemet üt meg, amivel már nem tudok tiszta lelkiismerettel vállalni.


Ma pl. a vadhatjások facebook-oldala így írt egy nőről: "Mocskos k*rva de jó, hogy eltakarodsz a"

A cikk címében pedig szardarabnak nevezik őt...


Értem én, hogy nem kell mindenben egyetérteni a másikkal, de nekem ez akkor sem fér bele. Az én Istenem az, aki ilyeneket mondott:


"Szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót gyűlölőitekkel. Azokra, akik átkoznak benneteket, mondjatok áldást, és imádkozzatok rágalmazóitokért. (...) Úgy bánjatok az emberekkel, ahogy akarjátok, hogy veletek is bánjanak. Mert ha csak azokat szeretitek, akik benneteket is szeretnek, milyen hálát várhattok érte? Hisz a bűnösök is szeretik azokat, akik őket szeretik. Mert ha azokkal tesztek jót, akik veletek is jót tesznek, milyen hálára számíthattok? Hisz így a bűnösök is tesznek jót. Ha csak a visszafizetés reményében adtok kölcsönt, milyen hálát várhattok érte? Szeressétek inkább ellenségeiteket: tegyetek jót, adjatok kölcsön, és semmi viszonzást ne várjatok. (...) Legyetek hát irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas."


Szóval nekem ez már nem fér össze azzal a mocskolódással, ami itt megy. De igazságról igazából egyik politikai oldallal sem tudok azonosulni már. Mi lenne a helyes ebben az esetben?



2022. júl. 27. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"De újabban a kormánypárti média olyan hangnemet üt meg, amivel már nem tudok tiszta lelkiismerettel vállalni."

Ezt csak azert erzed most igy, mert most kedtel foglalkozni a magyar politikaval. Ha 10 evvel ezelott kezdtel volna foglalkozni vele, akkor is pont ugyanigy ereztel volna.

2022. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
88%
Márki Zay Péter IGAZI keresztény jobboldali politikus, nem annak hazudja magát mint a fidesz. Sajnálom, hogy nem rá szavaztál, de tudom nagyon megoróbálták lejáratni, és ő is kifáradt a kampányban. De sosem késő utánanézned ki is ő, kérlek ne dőlj be a fidesz gyűlöletkeltésének. A fidesz 12 éve kelti a gyűlöletet hazánkban.
2022. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%
#12 Nagyon egyetértek veled, még úgy is, hogy én ballib vagyok.
2022. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!