Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is egyre lepusztul...

Szerintetek is egyre lepusztultabbá, igénytelenebbé vált Magyarország az elmúlt években, évtizedekben?

Figyelt kérdés

Elég csak streetview-vel körbenézni Budapesten és az ország nagyvárosaiban.

A főutak borzalmas állapotban vannak, lassan terepjárókkal lehet csak azokon közlekedni. Az M3-as autópálya állapota katasztrófa. A házak többsége foltozgatva vannak, sok helyen be sincsenek fejezve. A fővárosi bérházak iszonyúan ramaty állapotban vannak, a 6. és a 8. kerület bérházainak többsége a háborús övezet Mariupolhoz hasonlítható romhalmaz, a 2. világháború óta nem volt felújítva. Látszik, hogy nagy ebben az országban a szegénység.


Én úgy veszem észre, hogy az ország egyre mélyebb szintre süllyed, a környező országokkal ellentétben itt nincs igazán fejlődés, a látszat, a külső itt-ott szép, arra néhol adnak, de belülről már rohadt az egész.



2022. júl. 27. 21:22
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
66%
30: Senkit sem akartam elborzasztani, csak a saját tapasztalataimat írtam le a kérdés kontextusában. Ha te mást tapasztalsz, örülök. Más szűrön át látjuk a világot.
2022. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%
22-es voltam, Pécsett is a Nevkó környéke fejlődött 2004-ben egy lepukkant buszmegálló volt ott, ma egy szép park autóparkolóval, buszokat áthelyezték a FEMÁ-hoz. Árkád se volt még a 2000-es évek elején.
2022. júl. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
16%

Nem!


utcakép 2022-ből: ledes lámpák alatt suhan a hibrid Toyota a jó aszfalton, karbantartott házak között.


utcakép a 90-es évekből: higanylámpák hunyorognak a burkolatlan út fölött, amin egy Wartburg kombi tántorog végig, az út mentén lepusztult házak.


ez két nagyon pontos leírása annak, amilyen egy falusi utca volt akkor és most.


A fizetések is megérnének egy misét, hogy mennyivel -sokkal- többet érnek.

2022. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
79%

#33: Ilyen falusi képet én is könnyen tudok írni:


60-as évek eleje: petróleumlámpa pislog a szobában, az utca földút, kaviccsal leszórva, kinti WC


70-es évek közepe: villany bevezetve, hűtőgép, mosogép, WC bent, utca aszfaltozva


Az nem mérvadó, hogy a 30 éve még nem volt led-lámpa és elektromos vagy hibrid autó. A Wartburg nem tántorgott, hanem rendesen ment. A házak nem voltak lepusztulva, akkor nem lehetett volna sokukon "Tiszta udvar, rendes ház" tábla.

A fizetések reálértéke nem nőtt olyan sokat.

2022. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

#15: "Én debreceni vagyok, itt azért épül-szépül a város és az agglomeráció is (mondjuk jó lenne feleennyi beton, de nincs olyan szemetes és lepukkant a város, mint gyerekkoromban)."


Én 1985-1986 között ott voltam katona, nem emlékszem, hogy szemetes vagy lepukkant lett volna. Sőt, szép és rendezett város volt, jó vendéglátó helyekkel :)

2022. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Debrecennek eleve nincs agglomerációja. Debrecen környezetében szántóföldek meg falvak találhatók. Legfeljebb pár kisváros.
2022. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
57%
#36: Ja, kimenvén pl. a Füredi-út végére, ott már a "róna" kezdődik.
2022. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
0%

Azért aki nem veszi észre az irgalmatlan fejlödést az valószínüleg ahhiz a réteghez tartozik, aki nem is akaraja!

Lásd itt "wanderowa" pajtit, akinek a brutális életszínvonal beli fejlödés nem észrevehetö...

2022. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
71%

#38: én nem látok irgalmatlan fejlődést, csak olyat, amitől szerintem többet kellene látni, ha csak a propagandát nézem.

Igaz az is, hogy brutális életszinvonal fejlődést a magam életében nem tapasztalok. Nem tudom, miben kellene megnyílvánulnia ennek. Ugyanabban az 50 nm-es társasházi lakásban lakom, amit 20 éve vettem. Hol kéne laknom? Az azóta a közelben épült 100 nm-es, 100 milliós apartmanban?

Hogy, van aki megengedheti magának, hogy ott lakjon? Annak örüljön ő.

2022. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
57%
#38: vagy csak ironizáltál?
2022. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!