Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is egyre lepusztul...

Szerintetek is egyre lepusztultabbá, igénytelenebbé vált Magyarország az elmúlt években, évtizedekben?

Figyelt kérdés

Elég csak streetview-vel körbenézni Budapesten és az ország nagyvárosaiban.

A főutak borzalmas állapotban vannak, lassan terepjárókkal lehet csak azokon közlekedni. Az M3-as autópálya állapota katasztrófa. A házak többsége foltozgatva vannak, sok helyen be sincsenek fejezve. A fővárosi bérházak iszonyúan ramaty állapotban vannak, a 6. és a 8. kerület bérházainak többsége a háborús övezet Mariupolhoz hasonlítható romhalmaz, a 2. világháború óta nem volt felújítva. Látszik, hogy nagy ebben az országban a szegénység.


Én úgy veszem észre, hogy az ország egyre mélyebb szintre süllyed, a környező országokkal ellentétben itt nincs igazán fejlődés, a látszat, a külső itt-ott szép, arra néhol adnak, de belülről már rohadt az egész.



2022. júl. 27. 21:22
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is így látom:(
2022. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
70%

"Azért aki nem veszi észre az irgalmatlan fejlödést az valószínüleg ahhiz a réteghez tartozik, aki nem is akaraja!"


Ha átmegyek Ausztriába, észreveszem.

2022. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
40! Miért te ironizáltál? Mert azt elhiszem!
2022. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Nem ironizáltam.
2022. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Tudjátok az a furcsa, hogy aki mint én kb. így 33 éves és leélt három évtizedet, pont annak NEM KÉNE észre vennie a változásokat, erre kiderül, hogy olyanok, akik 85-ben!!! voltak katonák -ergo vagy húsz évvel öregebb nálam- meg állítja, hogy hát-hát alig jobb!


Most lehet velem van a "baj", de mikor 2003-ban elkezdtem gimibe járni még bizony nagyon sok minden elmaradottabb meg lepusztultabb volt a mai állapotokhoz képest! Rengeteg minden! Sorolhatnám az épületeket, az utakat, a járdákat, a buszokat ez mind-mind vagy megújult vagy kicserélődött. Pedig nem valami elit környék ez csak egy szegedi városrész.

Ha már Szegednél tartunk mikor gyerek voltam napi négy gyorsvonat meg négy intercity ment Budapestre! Ma óránként járnak a vegyes IC (gyors és Ic kocsik egyben) vonatok. Tehát a korábbi nyolc pesti vonat helyett ma van tizenhét, és még sorolhatnám. De itt elhangzott, hogy ritkán járnak a buszok helyiben, ez igaz, itt is, de miért?

Mert a gyerekkoromhoz képest kétszer annyi autó van, és a bicikliúthálózat is sokkal jobb - pedig én a 90-es években voltam gyerek nem a 60-asban.


Végülis mindegy, hihetjük itt, hogy minden szar, sőt ha elég idiótával találkoztok lehet üvölteni, hogy minden SZARABB mint mondjuk 1950-ben! Csak mocskos mód nem lesz igazatok.

2022. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
71%

#45: "húsz évvel öregebb nálam"

Harminccal. És annyival több élettapasztalattal, talán azért látom másként.


"gyors és Ic kocsik egyben"

Itt a baj. Miskolcról 20 éve is óránként ment IC Budapestre, de nem vegyes kocsikkal (értsd 1-2 modernebb IC vagon, a többi lepusztult, régi kocsi, amiben ilyen melegben meg lehet dögleni, ha nem nyitják ki az összes ablakot), szóval ez számomra visszafejlődés.


"gyerekkoromhoz képest kétszer annyi autó van, és a bicikliúthálózat is sokkal jobb"

Kurvára nem érdekli azt, hogy hány autó van, aki busszal jár dolgozni, és az elmúlt 1-2 évben drasztikusan csökkentették a járatszámot. Nem mondhatom a feleségemnek, hogy menjen biciklivel dolgozni, és mindennap kerekezzen fel az Avasra, ahol lakunk, ami egy kisebb hegy. Ez nem Szeged, ahol a "nagy magyar rónán" kerekeznénk.

"lehet üvölteni, hogy minden SZARABB mint mondjuk 1950-ben! "

Senki nem üvöltözik, ne szívd mellre. A neked nem tetsző válaszok szerintem nem 1950-hez viszonyítanak (én pl. még nem is éltem akkor), hanem a kérdező azt vetette fel, hogy Magyarország a környező országokkal (!) ellentétben sokkal lasabban fejlődik.

2022. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

46! "Harminccal. És annyival több élettapasztalattal, talán azért látom másként."


Remek, akkor látod, hogy sokkal jobban él mindenki, ugye?


"Itt a baj."


Nem, ez egy szolgáltatás a MÁV részéről, hogy segítek: SZÁNDÉKOSAN ÍGY VAN, HOGY JÓ LEGYEN MINDENKINEK! így ugyanis, akinek kell a helybiztosítás az az IC részbe vesz jegyet, akinek nem az kap olcsóbbat a gyorsvonatiba. Ugyanez megy például Békéscsaba felé is, sajnos Miskolc felé még nem!

Régebben az IC ún. BKo kocsikból állt, amik fülkés, légkondi nélküli kocsik voltak, akkor most ezeket sírod vissza?


"Kurvára nem érdekli azt, hogy hány autó van, aki busszal jár dolgozni, és az elmúlt 1-2 évben drasztikusan csökkentették a járatszámot."


Akkor járj te is autóval!


"Senki nem üvöltözik, ne szívd mellre."


A hazugságot utálom, de oké egyezzünk meg, attól, hogy te azok közé tartozol, aki most is úgy nyomorog mint 50 éve, attól még a túlnyomó többség hatalmas fejlődést élt át.

2022. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

#47: "Remek, akkor látod, hogy sokkal jobban él mindenki, ugye?"

Azt jól látom, hogy egyesek sokkal, de sokkal jobban élnek, de hogy mindenki, az erős túlzás.


"SZÁNDÉKOSAN ÍGY VAN, HOGY JÓ LEGYEN MINDENKINEK! "

Ha mindenki olyan jól élne, akkor nem kellenének ilyen megoldások, akkor mindenki helyjeggyel utazhatna az IC kocsiban. Vicces lenne, ha Németországban az ICE szerelvénybe beiktatnának néhány selejtezésre megérett régi kocsit azoknak, akik nem tudják megfizetni a jobbat.


"Régebben az IC ún. BKo kocsikból állt, amik fülkés, légkondi nélküli kocsik voltak, akkor most ezeket sírod vissza?"

Valszeg vasutas lehetsz, ha ennyire véded a céget. Nem vetted még észre, hogy kollegáid sem mind ennyire elégedettek? Olvass bele a Mozdonyvezető című szakmai lapba, a múltkor valaki otthagyta a vonaton, beleolvastam, abból nem sütött az optimizmusod.


"Akkor járj te is autóval!"

Nincs autóm, amúgy is HO-ban dolgozom, és amikor munkahelyre jártam, azok sem estek messze. Egy modern, környezettudatos városban az autóval közlekedést inkább csökkenteni kéne a tömegközlekedés fejlesztésével.


"A hazugságot utálom"

Én hazudok? Mint mondtam, a kérdésre válaszolva a saját tapasztalataimat osztom meg.


"aki most is úgy nyomorog mint 50 éve"

Sosem nyomorogtam, sem 50 éve, sem ma.


"a túlnyomó többség hatalmas fejlődést élt át"

Csak még nem tudják, mint én...

2022. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

#47: "sajnos Miskolc felé még nem!"

Remélem nem is fog. Így is elég "kisebbségi" utazik a közönséges járatokon, nem hiányzik látni, hogy szoptat csecsemőt valaki nyílvánosan. (Ez itt a sötét Észak-Kelet Magyarország, nem a napfényes Szeged :-)

2022. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
2022. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!