Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki összefogás...

Az ellenzéki összefogás szavazói, miért olyan arrogánsak a többségi társadalommal?

Figyelt kérdés
Ez a "felsöbbrendűség" ,és az ellenkező véleményüek pejoratív szavakkal való említése nem kontraproduktív már jó ideje?

2022. júl. 30. 07:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%

#9, egyrészt 2/3, nem 2/3-ad.

Másrészt neked is felteszem ugyanazt a kérdést; hányas voltál matekból? Ha sikerül megválaszolni ezt az egyszerű kérdést, akkor utána beszélgethetünk minden másról.

2022. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%
Hölgyeim és uraim, a #10-ben tökéletesen látható, hogyan is működik a fideszes matematika, ami a valósággal köszönőviszonyban sincs.
2022. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Dzsonszi ***** válasza:
36%

Ennyire durván megviselte az ellenzekieket a negyedik vereség? :D

Már a számokat is elkezditek tagadni? Aztán te jössz a marekkal? :DD Én másodrendű lineáris állandó együtthatós inbomogen differencialegyenleteket oldottam meg az egyetem, amiről te még csak nem is hallottál, mert nyilvánvaló hogy neked a különbség képzés se megy.


De most már kíváncsivá tettél, milyen kontextusban lesz a mostanra nyilvánvalóan szetesett ellenzéknek többsége?

2022. júl. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Drakula ***** válasza:
37%

Ja hogy te ugy érted hogy a népesség nagyrésze nem szavaz.

Én azt hittem hogy ugy érted hogy a többség ellenzék párti.

2022. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%

#13, te maximum álmodban oldottál meg differenciálegyenleteket... Neked a matektudásod addig terjed, hogy két számot ki tudsz vonni egymásból, azt' csókolom, de még akkor sem tudod a megfelelő következtetést levonni... Ezért is működött az a parasztvakítás, amivel egy időben haknizott a fidesz, hogy a 7%-os növekedéssel elsők vagyunk az EU-ban, csak épp az a nem mindegy, hogy minek vesszük a százalékát...


De rendben, a te kedvedért vegyük végig, hogy hol a hiba a gondolatkísérletedben. Elsőnek kezdjük egy általános iskolás osztással:

1940000 / 3060000 =~ 0,6340, ez százalékban 63,40%-ot jelent.

2/3 =~ 0,6667, ez pedig 66,67%-ot ér.

Szóval -csak ezek alapján- a szavazatok 63,40%-a 66,67%-ot ér (valójában többet, mert nem 2/3-uk van, hanem egy kicsivel több). Ha te olyan nagy differenciálegyenlet-tudor vagy, fel tudnád nekem oldani ezt az ellentmondást, kérlek?


De persze nem csak erre a két csoportosulásra lehetett szavazni. Ott van például a Mi Hazánk is, ami azért 5%-ot elért a választáson, következésképp az előbb számolt százalékok némiképp csökkennek, de a fidesznek még mindig több, mint 2/3-a van.


Rajtuk kívül voltak még kisebb pártok, ők is össze tudtak azért 4-5%-ot szedni összesen, emlékeim szerint, nyilván ezek az emberek sem a fideszre szavaztak.


És akkor még azokról nem esett szó, akik el sem mentek szavazni. Nyilván a te olvasatodban ők a fidesszel szimpatizálnak, nagy erőkkel...


Szóval most nézzük azokat az adatokat, amik annak eldöntéséhez szükségesek, hogy az ország többsége fideszes-e vagy sem;


Választásra jogosultak száma: 8 215 304 [link]

Fideszre szavazók száma: 3 060 000, itt a te számodat használom.


Egy újabb egyszerű osztással megtudhatjuk, hogy a szavazásra jogosultak mekkora része szavazott a fideszre: 3060000/8215304 =~ 0,3725, vagyis 37,25%, ami kicsivel több, mint 1/3.


Szóval elmondhatjuk, hogy az ország (szavazók) kvázi 1/3-a adott a jelenlegi kormánynak 2/3-os többséget. És az 1/3 igencsak távol áll a többségtől...

2022. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%

Bevallom, egy számítást az elején elrontottam. Ezt most korrigálom.


Az első két adatból rosszul számoltam ki a százalékot. Helyesen:


Összes szavazat: 1940000 + 3060000 = 5000000

Fideszes szavazat: 3060000

Fideszes szavazatok aránya: 3060000 / 5000000 = 0,612, ami 61,2%. Azért ez sem 66,67% ...

2022. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

Az Összefogásosok választás előtt még teleüvöltötték az internetet azzal, hogy aki nem rájuk szavaz, az a Fideszre szavaz. Ez azt jelentené, hogy azon az 1,9 millió emberen kívül mindenki Fideszes. Na ettől megijedtek, ezért most már máshogy magyarázzák.

Amúgy én sem a Fideszre szavaztam, de az ellenzéknek ez az agresszív retorikája meggyőzött, hogy ők sem különbek.

2022. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
45%

Látom, itt sok embernek nem megy a matek, nem véletlen, hogy nem értetek a politikából semmit, csak annyit, hogy sorosmigránsbrüsszelelmúttnyócév...


Csak azt nem értem, hogy ha fideszesként annyira különbnek tartjátok magatokat, akkor miért nem kezdtek el vitázni? Ja, hogy a másik érvek nélküli leszólása, meg a tények tagadása egyszerűbb? ...

2022. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Dzsonszi ***** válasza:
54%

"te maximum álmodban oldottál meg differenciálegyenleteket..."

Olyan nagy ívben sz@rom le, hogy mit gondolsz az én matektudásomról, hogy elképzelni nem tudod. Te kezded osztani itt az embereket, hogy hanyasok voltak matekból, utána meg pattogsz ha valaki felhozza, hogy lehet több matematika ismerete van mint neked, aki a 444-s cikkek alapján megmondja, hoyg a Fidesz nincs többségben.

Egybként gyönyörűen igazolod a kérdező által feltett kérdést, csak úgy dől belőled az arrogancia. A sok baromságra amit írtál nem is érdemes reagálni, beleveszed a választásba a 3 millió embert, aki még csak nem is szavazóképes, és akkor kijön a libsi fejedben, hogy csak 1/3-a van a Fidesznek. Ezzel a logikával az ellenzéknek, akik még most is azt harsogják, hogy "mi vagyunk a többség" 1/5-e lenne. Akik meg nem mentek el szavazni azzal nem tud mit kezdeni a rendszer, ha tanultál volna egy kis statiszikai felmérést, akkor tudhatnád, hogy nem lehet mindig mindenkit egyesével végigkérdezni, hanem a megkérdezettek alapján rávetíteni az egész társadalomra a felmérés eredményét. A választáson meg 70% volt a részvétel, ami egész soknak mondható.

De kétsége ne legyen senkinek, ha csak 1%-kal előzte volna meg az ellenzék a Fideszt, itt vergődnél, hogy az emberek többsége nem a Fideszre szavazott.

"Amúgy én sem a Fideszre szavaztam, de az ellenzéknek ez az agresszív retorikája meggyőzött, hogy ők sem különbek."

Ezzel teljesen egyet tudok érteni, sokan azért szavaznak mégis a Fideszre, mert ez az arrogáns, fideszbirkázó, hülyéző stílus erre az oldalra löki az embereket. Eredmény: félmillióval kevesebb szavazójuk van, mint 4 éve, pedig most már tutira összefogtak.

2022. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Dzsonszi ***** válasza:
54%

"Szóval -csak ezek alapján- a szavazatok 63,40%-a 66,67%-ot ér (valójában többet, mert nem 2/3-uk van, hanem egy kicsivel több). Ha te olyan nagy differenciálegyenlet-tudor vagy, fel tudnád nekem oldani ezt az ellentmondást, kérlek?"


Egyszerű az ellentmondás, annyi az egész, hogy 12 év alatt nem sikerült megértened a magyar választási rendszert, és most se sikerül felfogni, hogy az vegyes, tehát figyelembe veszi a listás és a körzetekre adott szavazatokat is. Ti jöttök mindig a jogállammal, nos gondolom szerinted jogállam van az UK, USA, Kanadában, ahol csak körzeteket néznek és azok alapján a Fidesznek nem kétharmada, hanem négyötöde lenne. De ha csak a listát néznénk, a szavazatukat leadott emberek között még mindig többségben lenne a Fidesz.

Vagy akkor milyen választási rendszert szeretnél? Osszuk el kettővel a Fideszes szavazatokat? Bár ha így haladtok lassan azzal se tudnátok nyerni.

2022. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!