Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki összefogás...

Az ellenzéki összefogás szavazói, miért olyan arrogánsak a többségi társadalommal?

Figyelt kérdés
Ez a "felsöbbrendűség" ,és az ellenkező véleményüek pejoratív szavakkal való említése nem kontraproduktív már jó ideje?

2022. júl. 30. 07:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
72%

"Ti jöttök mindig a jogállammal, nos gondolom szerinted jogállam van az UK, USA, Kanadában, ahol csak körzeteket néznek és azok alapján a Fidesznek nem kétharmada, hanem négyötöde lenne."


Jó, de ha azokhoz hasonló jogállam lenne itt, eleve át sem írhatták volna a választási törvényt a kedvükre, ahogyan az alkotmányt sem minden átkozott félévben.


Összességében nem mondanám, hogy az ellenzékre jellemzőbb az arrogancia, inkább az a kérdés, hogy miután 4-szer is vesztettek, bármiféle arrogancia mire fel mutatkozik meg? De erre meg az a válasz, hogy megosztott a társadalom és az ellenzéki szavazók sem veszik jó néven, hogy amikor tényszerűen igazuk van/volt, akkor is csak lenézést és támadást kaptak.


Itt van például most a rezsiár növelés. MZP elleni kampány egésze arra épült, amit most a kormány saját maga tesz. Ez már önmagában felháborító, de ha visszanézünk itt a GyK-n néhány hasonló topikot, találni olyan fideszes hozzászólókat, akik egyenesen azt mondják "Orbánék nem is ígérték, hogy nem lesznek megszorítások"...

De ilyen az oroszokkal való kapcsolat is, amiből végsősoron semmi hasznos dolog nem sült ki az elmúlt 12 évben, nem is vesszük ötödáron a gázt, nem is hoztak ide semmilyen nagyobb beruházást, de legalább ezzel is töréspontot tettünk az EU és Magyarország közé.

De ha már EU...nem jönne-e most jól az a rengeteg EU-s pénz?


Összességében véve, ha a fidesz csak fele mértékben megfogadta volna az ellenzék tanácsait és vészjelzéseit, sokkal, de sokkal jobb helyzetben lenne az ország. De semmi kompromisszumra nem voltak képesek... Akkor most ki az arrogáns?

2022. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
38%

Itt a baj mér nem kicsi...


"Olyan nagy ívben sz@rom le, hogy mit gondolsz az én matektudásomról, hogy elképzelni nem tudod."


Én pedig leszarom, hogy leszarod, és itt a kör be is zárult. De a te helyedben nem hakniznék a nem létező matektudásommal, mert hamar lebuknék, hogy nincs is olyanom. Megpróbáltál beijeszteni egy olyan dologgal, amiről azt gondoltad, hogy nem is tudok semmit, hát ez nem jött be.


"Te kezded osztani itt az embereket, hogy hanyasok voltak matekból, utána meg pattogsz ha valaki felhozza, hogy lehet több matematika ismerete van mint neked, aki a 444-s cikkek alapján megmondja, hoyg a Fidesz nincs többségben."


Meg fogsz lepődni, de nem a 444-ből tájékozódom. Egyébként meg ti a konkrét megafonos brigád alapján gondoljátok, hogy ti vagytok a nemzet, aki meg nem fideszes, az hazaáruló, innentől szerintem felesleges is boncolgatni, hogy ki honnan veszi a tájékozottságát.


"Egybként gyönyörűen igazolod a kérdező által feltett kérdést, csak úgy dől belőled az arrogancia."


Csak azzal vagyok arrogáns, aki megérdemli. Aki azt mondja elvakultan, hogy 2+3=6, és nem ért a szép szóból, az megérdemli, hogy arrogáns legyen vele az ember.


"A sok baromságra amit írtál nem is érdemes reagálni, beleveszed a választásba a 3 millió embert, aki még csak nem is szavazóképes, és akkor kijön a libsi fejedben, hogy csak 1/3-a van a Fidesznek."


Érdekes módon te arról papolsz, hogy mi az, hogy a másik arrogáns, ehhez képest te lelipsiztél az első adandó alkalommal. Mivel nem értek a fideszesekkel egyet, máris lipsi vagyok. Nagytudású matematikusszerű képződményként két dimenzióban tudsz csak gondolkodni, de azért csak verd magad arra, hogy mekkora király vagy differenciálegyenletek terén...


Ha egy kicsit jobban megnézted volna, akkor láthattad volna, hogy nem "beleszámoltam" 3 millió nem szavazóképes embert (bármit is jelentsen nálad ez), hanem gyengébbek kedvéért a Nemzeti Választási Iroda oldalán néztem meg a számokat (amit be is linkeltem, de ezek szerint derogált megnyitnod), és ott a HIVATALOS számadat található, vagyis hogy hányan voltak a választásra jogosultak, és az bizony 8215304 fő volt, bármennyire is hihetetlen számodra.


"Ezzel a logikával az ellenzéknek, akik még most is azt harsogják, hogy "mi vagyunk a többség" 1/5-e lenne."


Hogy az ellenzék mit harsog, teljesen irreleváns. Az állítás az volt, hogy mivel a fidesznek 2/3-a van, ezért az ország többsége a fideszt akarta. Én ezt cáfoltam meg, bármennyire is ellenkezel ellene.


"Akik meg nem mentek el szavazni azzal nem tud mit kezdeni a rendszer, ha tanultál volna egy kis statiszikai felmérést, akkor tudhatnád, hogy nem lehet mindig mindenkit egyesével végigkérdezni, hanem a megkérdezettek alapján rávetíteni az egész társadalomra a felmérés eredményét."


Csak azt az icike-picike dolgot felejted ki a képletből, hogy a szavazáskor hivatalos adatok képződtek, nem pedig mintavételezés történt, amiből az elemző cégek próbálnak valami értelmezhetőt megjósolni. Így pedig TÉNYSZERŰEN kevesebben szavaztak a fideszre, mint nem.


"De kétsége ne legyen senkinek, ha csak 1%-kal előzte volna meg az ellenzék a Fideszt, itt vergődnél, hogy az emberek többsége nem a Fideszre szavazott."


Nem vergődnék, hanem tényszerűen állítanám. Mert akkor igaz is lenne. Vagy szerinted ha 1%-kal nyer az ellenzék, akkor is a fideszre szavaztak többen? ...


"Ezzel teljesen egyet tudok érteni, sokan azért szavaznak mégis a Fideszre, mert ez az arrogáns, fideszbirkázó, hülyéző stílus erre az oldalra löki az embereket. Eredmény: félmillióval kevesebb szavazójuk van, mint 4 éve, pedig most már tutira összefogtak."


Érdekes... Ha az ellenzékiek fideszbirkáznak, akkor vérig vagytok sértődve, de ti a legnagyobb lelki nyugalommal lipsizhetitek, meg hazaárulózhatjátok a másik oldalt. Kicsit sem kettős mérce...


"Egyszerű az ellentmondás, annyi az egész, hogy 12 év alatt nem sikerült megértened a magyar választási rendszert, és most se sikerül felfogni, hogy az vegyes, tehát figyelembe veszi a listás és a körzetekre adott szavazatokat is."


Szintén irreleváns. A szavazatok száma annyi, amennyi. 3 millió szavazat akkor is 3 millió marad, hogyha akárhova tesszük. Szerintem élhetek azzal a feltételezéssel, hogy a szavazók nem jelentős hányada szavazott két irányba, tehát ha velük nem számolunk, akkor a szavazatok ugyanannyit érnek.


"Ti jöttök mindig a jogállammal, nos gondolom szerinted jogállam van az UK, USA, Kanadában, ahol csak körzeteket néznek és azok alapján a Fidesznek nem kétharmada, hanem négyötöde lenne."


Én nem szoktam azzal jönni. Az amerikai választási rendszert pedig nem ismerem, így hogy hány hányada lenne a fidesznek, nem tudom megítélni. Azt viszont igen, hogy a választókörzetek nagy része szándékosan lett szabálytalanul felszabdalva, hogy a fidesz felé billentse a szavazatokat, ilyet pedig jogállamban nem sűrűn szoktak csinálni, az biztos.


"De ha csak a listát néznénk, a szavazatukat leadott emberek között még mindig többségben lenne a Fidesz."


Igen, többségben lenne, de ez még mindig nem azt jelenti, hogy a szavazóképes lakosság nagyobbik része szavazott volna rá, tehát még mindig nem lenne igaz, hogy a fideszszavazók AZ ORSZÁG EGÉSZÉRE NÉZVE többen lennének.


"Vagy akkor milyen választási rendszert szeretnél? Osszuk el kettővel a Fideszes szavazatokat? Bár ha így haladtok lassan azzal se tudnátok nyerni."


Szánalmas vagy és szándékosan terelsz. Azért egy "matematikustól" többet várnék...

2022. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
7.7-ből 3.1 mióta többségi?
2022. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%
A közel timlillos lakosságnál kettő és fél millió szavazott a fideszre az ország határain belül. Ezt nevezés többségnek?
2022. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!