Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy tanár 400 ezret keres,...

Egy tanár 400 ezret keres, miért kell azt hazudni hogy keveset keresnek?

Figyelt kérdés

Egy régi ismerősöm egy magán iskolában tanár, 470 ezret kap kézhez minden hónapban.


Direkt megkérdeztem, nem ismer olyan embert az intézményben aki 400 ezer alatt keresne.


A legalja talán valami 370 körül.


Aki jó tanár, jó szakember, az jól tud keresni, ez hazugság hogy alig élnek meg.



2022. aug. 7. 14:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt mert ez kevés, másrészt mert az állami iskolákban még ennél is kevesebbet keresnek.
2022. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Manapság mikor az árak óránként mennek feljebb a 400 ezer nem számít jó keresetnek, csak mondom, sajnos én sem keresek annyit.
2022. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

#19 Azért Budapesten netto 200 ból megélni elég necces, különösen ha nincs párod.

Csak egy egyszerű kis albérlet 100 felett van + 20-30 ezres rezsi +40 körüli kaja és akkor semmi mást nem vettél.

De megyeszékhelyeken se sokkal jobb a helyzet, ott se kapsz 80 alatt lakást.


465 ezres fizu az amivel pont kb ki tudsz jönni a pénzből úgy hogy oké életminőséget tudsz tartani, de azt is kb csak nyugdíj előtt kapod meg, egy 20 éve dolgozó bejáratott tanár még kat II szerint is csak 370 et kap bruttoban.


Ezzel szemben egy kezdő HR-es megkap 350 körüli összeget kezdőként, de ugyanez igaz egy Lidl ös árufeltöltőre vagy gyári munkásra is.


Ugyan én programozó vagyok, de nekem a gyakornoki bérem magasabb volt mint a 20 éve dolgozó tanárnak, a teljes állású junior bérem pedig a "kutatótanár" maximum szintjénél is 15-20 % al magasabb.

Nem gondolom hogy egy tanárnak ennyit kéne keresnie mint nekem, szimplán a munka komplexitása miatt is egy teljesen másik dolog, de azért amikor gyakornokként többet keresel mint a tanárok nagyrésze akkor el kéne gondolkodni hogy hogy állunk a dolgokhoz hozzá.

2022. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%

#23 na és mi volt az utolsó mondatom?

Hogy erre nem lehet azt mondani hogy helyes ha egy tanár ennyit keres.

2022. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

#24 főleg a nem halnak éhenre írtam a választ. Nettó 200 max akkor elég ha van egy párod akivel meg tudod osztani a bérleti díjat, vagy otthon laksz, vagy valami faluban élsz.

Technikailag igaz, gyakorlatilag meg nem marad pénzük se ruhára, se eszközökre, se nagyobb kiadásra, a szórakozásról nem beszélve.


A többi része a válaszomnak csak kiegészítés, azoknak akik azt mondják, hogy de mennyit keresnek.

Ennél már csak az a vicces mikor közlik, emberek hogy a tanárok 3 hónap szabadságot kapnak, mikor a valóság az, hogy nyáron is be kell járni. És a munkaidő nem ér véget azzal hogy leadta a tanár az óráit

2022. aug. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mennek el akkor mást dolgozni a tanárok, papíron egyszerű szalag meleltti munkásként többet kapnának, de mégsem látni hogy tömegévbel mennének el máshova melózni.
2022. aug. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%

Talán, mert amikor 18 évesen hivatást választott, egy 18 éves természetes naivitásával nem hitte el, hogy ennyire méltatlanul bánnak majd vele. Aztán beletett 5-6 évet, talán már gyerekkora óta tanárost játszott, és imádja a gyerekek kérdéseit...innen kissé nehéz átállni a hús csomagolásra.

De ebbe a kretén országba ez a politikusok és a társadalom szerint is a megoldás, minden ápoló, tanár, mentős, szociális munkás menjen szépen sorra dolgozni.

Menni is kéne, MINDNEK, kíváncsi lennék mi lenne itt.

2022. aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
"Miért nem mennek el akkor mást dolgozni a tanárok," - Menjenek, aztán meglátjuk, mit csinálnak a szülők, ha nem lesz tanár. A fiatalok többsége diploma után el sem kezd tanítani, az idős tanárok meg mennek nyugdíjba.
2022. aug. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!