Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkát nem kellene...

A közmunkát nem kellene megszüntetni?

Figyelt kérdés

A közmunka ha jól tudom 10 éve működik.


Ennyi idő alatt aki akart az már rég eltudott helyezkedni, felesleges utca seprésért embereket fizetni.



2022. aug. 7. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem,teljesen jó.
2022. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
És akinek nincs végzettsége, az mit dolgozzon?
2022. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Régen is adták a segélyt, most az a különbség hogy dolgozni is kell érte és szépül a város, falu.
2022. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy jó dolog a közmunka, mert kapnak munkát a képzetlenek és szebbé teszik a települést.
2022. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Valójában pont fordítva működik a dolog. Nem az utcaseprésért kapnak fizetést, hanem a segélyért (fizetésért) cserébe legalább tesznek valamit, például felsepernek az utcán.
2022. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondololom, hogy be kellene szüntetni, de nyilván át kellene kicsit alakítani.


Közmunkán általában nem GyMS megyében vannak az emberek, hanem Borsodban, Hajdú-Biharban, ahonnan a tanult emberek is elköltöznek a normális munka hiánya miatt, mit csinálnának az ilyen kis faluban élő putris valakik? Az olyanokat még gyárba 3 műszakba sem veszik fel, ez az igazság. Illetve, sok helyen tényleg semmi, de semmi munka nincs.

2022. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A közmunkát nem kellene megszüntetni?"

Nem. Jó hogy van.

"A közmunka ha jól tudom 10 éve működik."

Nem jól tudod. Több évtizede van közmunka, csak 2010 előtt kicsit más formában működött.

"2011 előtt a közfoglalkoztatás alapvetően három formában (közhasznú munka, közmunkaprogram és közcélú munka) létezett Magyarországon, amelyek tartalmilag (az elvégzett munka jellegében) kevésbé különböztek egymástól, finanszírozásban és az irányító, felügyelő intézmény tekintetében viszont igen.

2011. január 1-től megszűnt a korábbi három közfoglalkoztatási forma, és azt az „egységes közfoglalkoztatás rendszere” váltotta fel"

[link]

"Ennyi idő alatt aki akart az már rég eltudott helyezkedni, felesleges utca seprésért embereket fizetni."

Ez nem igaz. Vannak térségek ahol nagyon nehéz elhelyezkedni és vannak élethelyzetek ahol szintén nincsen más megoldás.

2022. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem. A közmunka nagyon fontos. Rengeteg embert tart életben. Sokan már annyira rozogák, betegesek vagy szellemileg depressziósak, hogy nem képesek normális munkahelyen ellátni a feladataikat. Mint én pl. Így megvan a piára való és hasonlók között ki tudom beszélni a gondjaim. A közmunka több mint a segély. Iszogatásra elég és spanok közut vagyunk úgy hogy nem kell dolgozni csak ímmel ámmal
2022. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
+ néha ha okádok vagy bekakkantok piásan az ágyásba abból is jó humusz lesz
2022. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Jelenleg éppen folyik a közmunka kivezetése.

Több településen már nem is működhet.

2022. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!