Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó az az intézkedé...

Sulek Péter kérdése:

Szerintetek jó az az intézkedés, hogy 2018-tól nagyon megszigorítják vagy megszüntetik a közmunka programot?

Figyelt kérdés
Lesz valami változás ?
2017. aug. 31. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, jó. Rengeteg munkaerőre lenne szükség a rendes munkaerőpiacon, felesleges a közmunkaprogram fenntartása manapság már.
2017. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó hát. Minden jó.
2017. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Létrehozni is ostobaság volt ebben a modern rabszolgaság formában, most meg végre felébredtek, hogy több kárt okoz mindenkinek mint hasznot. Csak ez így olyan mint akkor sajnálkozni, hogy nem kellett volna ittasan vezetni, miután lenulláztad a kölcsönzött kocsit. A baj már megtörtént, előbb kellett volna gondolkozni.
2017. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás az lenne, hogy a munkaadó részéről emberileg kellene hozzáállni az alkalmazotthoz, rendes fizetést adni neki, az államnak minimalizálni a korrupciót, a kiadásokat és az adókat, a munkavállaló részéről pedig rendesen kellene dolgozni. Közmunka pedig nem kellene.


Na de ezek azok, amik Magyarországon soha nem lesznek, mert az túl egyszerű lenne.

2017. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

1-es okés értem,de ezek betudnak illeszkedni normális munkára ?

3-as milyen formában lenne jó ?

2017. aug. 31. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
A közmunkaprogram csak egy nagyon drága munkanélküli segély, ami arra jó, hogy az emberek megtanulják, hogy hogyan kell egy munkahelyen nem csinálni semmit, csak támasztani a lapátot 6 órán keresztül. Több kárt csinált, mint hasznot. Ezek az emberek soha sehova nem lesznek felvéve, pedig mindenki nagyon magabiztos volt, hogy a közmunkaprogram visszavezeti őket. Hát látjuk, hogy 7 év után hova vezette vissza őket. Esetleg kell még nekik 70 év hozzá?
2017. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, mert az üres munkahelyeket fel lehet tölteni a közmunkán dolgozó emberekkel. Én is dolgoztam a programba, ki lehet kerülni normális munkahelyre most is, többünknek sikerült is. Viszont valóban vannak olyanok, akikben semmi ambíció nincs az előre lépésre, a "jóvan nekem itte" hozzállás jellemző.
2017. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"okés értem,de ezek betudnak illeszkedni normális munkára ?"


Miért ne tudnánk? Sokunk kényszerből vállalta el, mivel felénk alig van álláshirdetés, meg egy 50 év feletti vagy egy kisgyerekes anyuka amúgy sem túl kapós, a cégek pedig előszeretettel kihasználják a közmunka lehetőségét és így alkalmaznak embereket, mert jó nekik, a fizetésünket a munkaügyi adja, nekik pénzbe nem kerülünk, sőt amit kapnak utánunk eszközre, munkaruhára, útiköltségre azt szétosztják jutalom gyanánt a rendes dolgozóknak. Mi pl. ugyanazt csináljuk ugyanazzal a felelőséggel, mint a rendes dolgozók, sőt némelyikünknek odaillőbb végzettsége van, mint pár protekciós közalkalmazottnak.

2017. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sikerült találni rendes munkát kb 3 évig csináltam kb ezt. Sokan ledolgozzák rendesen nem csak a lapátot támasztják.

Jobban fizető Tesco, vagy takarítói, udvaros munkát lehet találni nem kell szégyellni. Kitartás munkaerő hiányt ki kell használni. :) Csak az emberek nem épp ilyen munkákra vágynak. Egynek ezek is jók.

2017. szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!