Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hálózsákban télen a szobában...

Hálózsákban télen a szobában mennyire lehet kibírni?

Figyelt kérdés
Nem tervezek fűteni

2022. aug. 12. 21:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
ha körbe fűtenek a szomszéd lakások akkor nem vészes. Ha ez nincs meg akkor is túl lehet élni, de sokkal necesebb.
2022. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
12%
Kamúú 🤣
2022. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Londonban laktam egy újépítésű hiperszuper modern lakásban, ahol a főbérlőm nem fűtött.

A 12. emeleten volt a szobám a ház sarkában, 3 oldalból fal helyett üveggel. Szuper volt a panoráma, és reggelre befagyott a mobilom kijelzője.


Kint volt 8 fok, szeles London, a szobában volt 10-12 fok. Napi 2-3 órát tudtam aludni és forró vizet ittam forró vízzel.

2022. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Csak alattam laknak.
2022. aug. 12. 22:09
 15/28 anonim ***** válasza:
95%
Nézd meg a hálózsák limit hőmérsékletét. 100 ezer felett már elég komolyakat kapsz amivel a hó hátán is lehet aludni.
2022. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
94%

Én 4 telet húztam, le eddig a mostani lakásomban(középső lépcsőház,4.emelet), és eddig még nem volt bekapcsolva a távfűtésem.

Van klímám, azt néha bekapcsolom éjszakára, de az is max 5-6 alkalom volt tavaly télen.

2022. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

Létezik 0 fokos hálózsák, nem vészes az ára, nézz utána. Arra van kitalálva, hogy 0 fokon is melegen tartson. Hegymászóknak, vadállat kempingezőknek teljesen jó, neked a lakásban is meg fog felelni.


De igazából nem az éjszaka lesz a vészes. Ha megoldod, hogy a hálózsákban ne fázz, akkor jól fogsz aludni. Egyébként hűvösben még jobbat is lehet.

A szar az napközben lesz amikor nem tudsz csakúgy begubózodni.

Persze néha vehetsz forró zuhanyt, de attól függ mi csinálja a melegvizet. Mert ha villanybojler vagy gáz, akkor ugye fogyasztod a rezsit. Ha panelben közös vízmelegítő van, akkor az fasza.


De egyébként nem kell teljesen meghülyülni. Nyilván lakásfüggő a dolog, de ha túl nagy a gázfogyasztásod akkor részben átállhatsz elektormos fűtésre is. Lehet kapni elég menő infra hőpaneleket, nem fogyasztanak vészesen sokat és közvetlenül a tárgyat melegítik, nem a levegőt.


Meg kell nézni, hogy áramból és gázból mennyit fogyasztasz és szépen a hatósági limitig nyomod mindkettőt. ha túl kell lépni, akkor meg az árammal lépj túl, mert az még mindig olcsóbb mint a gáz.

2022. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni elektromos ágymelegítőt ami óránként 100 W-ot fogyaszt, illetve én az IKEÁ-ban lehet kapni vastag paplant. Ha éjszakára sapkát húzol és mackónadrágban és egy vékonyabb pulóverben alszol, megfagyni nem fogsz. Az már más kérdés h a légutaknak szerintem nem tesz jót a hosszú ideig (értsd hónapokig) ilyen körülmények között alvás, én legalábbis télen mindig meg vagyok fázva.
2022. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ egyéb körülményektől.

Ha napközben eljársz egy fűtött irodába dolgozni, az rengeteget számít. Pláne, ha folyton túlórázol. :-)))

Azt írtad, csak alattad laknak. Eszerint akkor 4 oldalról külvilág vesz körül? Az úgy durva lesz. A lakásod simán lehűlhet 5 fokra vagy még kevesebbre.

De ha napközben szépen elvagy a fűtött irodában, és szinte csak aludni jársz haza, akkor ezt is el lehet viselni. Valóban, ahogyan írták, vannak hálózsákok ilyen, meg még hidegebb időkre is. Szerezz be egy ilyet, érdeklődj arról is, milyen öltözetben célszerű aludni benne.

2022. aug. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Igazából napközben egyetemen vagyok.


Villanybojlerem van.

2022. aug. 12. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!