Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi magyarok fizetik...

Az erdélyi magyarok fizetik meg Orbán Viktor felelőtlenségének a politikai árát?

Figyelt kérdés

A tusványosi beszéd hatalmas port kavart a romániai politikában és közbeszédben, jelenleg már az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) vizsgálja az ügyet.


Az RMDSZ látnivalóan nehéz helyzetbe került: a román politikai erők és médiumok jelentős része felszólította, hogy ítéljék el a rasszista beszédként értékelt nyilatkozatot. Ezt nyilvánvalóan nem tehetik meg, az anyaországi támogatások miatt, amelyeket bosszúból megvonhatna a fidesz a határon túli magyarságtól.


Ezért többnyire hímeznek-hámoznak, azt mondják, hogy a beszédet rosszul értették, kontextusból kiragadták, a fajok keveredése magyarul nem is fajok keveredését jelenti, stb.


A feszültség miatt a kormánykoalíció is recseg, de egyelőre országos szinten a helyzetet sikerült kezelni. Helyi szinten viszont már az egyik legfontosabb magyarlakta megyében felbontotta a koalíciót a vezető kormánypárt az RMDSZ-szel, az okok között említve a tusnádfürdői beszédet is és azt, hogy az RMDSZ Orbán kottájából játszik a romániai politikában.


Politikai szövetségesek nélkül maradva a 6%-os RMDSZ elveszítené azt a helyzeti előnyét, amit éppen azáltal szerzett meg, hogy sok esetben a mérleg nyelve tudott lenni az országos politikában, de helyi vagy megyei szinteken is. Vagy, az egyfordulós választás miatt, nyerni tudott relatív többséggel a politikailag megosztott román erőkkel szemben (és koalíciós partnerségeket kialakítani).


Ha a román pártok elfordulnak tőle, az RMDSZ egy 6%-os kis ellenzéki párt marad, kétfordulós választási rendszer esetén összesen két megyét lesz képes megtartani a 4-5 megyéből, amelyben a jelenlegi választási rendszer esélyessé teszi...


Elképzelhető, hogy a romániai magyarságon csattan az orbánnak szánt ostor és az RMDSZ fizeti meg a politikai árát a Tusványoson elhangzott, évről évre elvetemültebb beszédek felelőtlenségének?


A fidesz és orbán viktor megosztó politikája mára elérte, hogy Szlovákiában egyetlenegy magyar politikai erő sem jut be a Nemzetgyűlésbe (ahol régen 20 magyar képviselő is ült, mára NULLA - helyettük 17 szélsőjobboldali szlovák képviselő van bent).


Orbán sikerrel hergeli az ukránokat is a kárpátaljai magyarság maradéka ellen az oroszbarát külpolitikával. Most Erdély következik?


Szerintetek mekkora esélye van, hogy orbán miatt a romániai magyarság is elveszíti politikai erejét, súlyát, akár kormánypárti szerepét is, a határon túli magyarság legnépesebb közössége pedig védtelenebbé válik?



2022. aug. 18. 13:29
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

#9 Nem a határon túliak szavazták meg négyszer a kétharmadot, hanem az anyaországi magyarok - ez ténykérdés.


Akiket te "tetveknek" nevezel, azok tisztességes, jogkövető, adófizető romániai állampolgárok, és a 85%-uk soha nem szavazott magyarországi választásokon. Ez egész egyszerűen TÉNY.


Azokra haragudj, akik 2010-től kezdődően (amikor a határon túli magyarok még egyetlen szavazatot sem adhattak le) mind a mai napig, immár negyedszerre, kétharmaddal megszavazták a magyarországi rezsimet!


Egész egyszereűen matematikai tény, hogy a határon túlról beérkezett levélszavazatok legfennebb egyetlenegy mandátum sorsát tudhatták eldönteni (és messze nem egy mandátumon múlt most sem a Fidesz kétharmada). Az erdélyiek szavazatai tehát legfennebb egy fél listás mandátum sorsára lehetnének hatással.


Az a nagy igazság, hogy a Fideszt a magyarországi magyarok szavazták meg 2010-ben is és azóta még háromszor kétharmaddal. Levezetheted a legszánalmasabb, gyűlölködő dühkitöréseidet az erdélyi magyarokon a saját magyarországi polgártársaid korlátoltsága és hülyesége miatt, de ez nem változtat a tényeken. Abszolút nem az erdélyi magyaroknak azon a 15%-án múlott a választások kimenetele, akik regisztráltak rájuk.

És a választójogukat sem ők kérték és nem is ők ítélték meg maguknak - a magyarországi magyarok által kétharmaddal négyszer is megválasztott, Fidesz nevű magyarországi párt szavazta meg nekik 2011-ben, a választási törvény egyoldalú módosításakor. Az erdélyieknek - sem a szavazástól távolmaradó 85%-nak, sem a fidesz által megítélt szavazati jogával élő 15%-nak - ebben SEMMILYEN FELELŐSSÉGE NINCSEN.


Haragudj a saját, belföldi polgártársaidra, akik megszavazták 2010-ben a fidesz kétharmadát és azóta is szavazzák lelkesen, 12 éve!

2022. aug. 18. 15:23
 12/40 anonim ***** válasza:
44%

Eddig minden évben Erdélyben töltöttünk el legalább egy hetet.

Sem az idén, sem addig amíg Orbán lesz hatalmon, nem fogjuk átlépni a román határt. Erre esküszöm.

Nekem az az egy ( de valójában több!) mandátum is sok!

2022. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
51%

Na akkor:

Összesen 4 390 962 listás szavazatot kapott a fidesz, már a győzteskompenzációs szavazatokat is beleszámítva.

251 468-at kapott levélben.


Így 48 mandátumuk lett listáról a d'Hondt mátrix alapján.


Összesen 92-öt osztottak ki a d'Hondt módszerel, mivel a nemzetiségi német nem így kapta.


Vonjuk le belőle a határon túliak szavazatait:

4 139 494


A többi párt adatait nyugodtan ki lehet keresni amúgy, meg itt egylink a d'hondt mátrix számításhoz is.


[link]


[link]



Egészen pontosan 2 mandátummal lenne a fidesznek kevesebb, ha nem szavaznak rá a határon túliak.

133 mandátummal épphogy csak meglenne a kétharmada, de ha még azt figyelembe veszem, hogy mennyi ilyen határon túli cigót jelentgettek be ide mindenféle kamu lakcímekre, hogy egyéni körzeteket is elvigyenek, akkor bizony az van, hogy jó eséllyel rajtuk múlt a kétharmad.


2018-ban, 2014-ben meg egészen biztosan.


Szóval.. menjenek a pokolba és ott szenvedjenek örökké a "határon túli magyar testvéreink", ezt kívánom nekik.

2022. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

"Eddig minden évben Erdélyben töltöttünk el legalább egy hetet.


Sem az idén, sem addig amíg Orbán lesz hatalmon, nem fogjuk átlépni a román határt. Erre esküszöm."


Én ennek erdélyiként csak örülni tudok - de annak még jobban tudnék, ha a miniszterelnöködet is otthon tartanád! Személy szerint én az erdélyi magyaroknak ahhoz a 85%-ához tartozom, aki soha nem szavazott nálatok, ezen belül is ahhoz az 50%-hoz, akik az állampolgárságotokat sem igényelték.


Ti gyűltök folyton ide, ha kell, ha nem, a miniszterelnökötökkel az élen, eszet osztani, felvásárolgatni fél Erdélyt, politikai és gazdasági hasznot húzni az itteniekből, szavazatot vásárolni és a románságot ellenünk hergelni.


Üdvözlendő hír volna, ha nemcsak te, hanem a vezetőid is szépen otthon maradnának és a rasszista kreténségeikkel azokat szórakoztatnák, akik már négyszer is kétharmaddal jutalmazták őket ezekért a dumákért!

2022. aug. 18. 16:32
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

Az ukrán és a romániai "magyaroknak" "köszönhetjük" Orbán 2/3-át!

Ezt én nem tudom másként "meghálálni", mint hogy a lábam sem teszem be azokra a területekre.

(tudom, hogy az általánosítás az ostobák fegyvere, de nincs más eszközünk hogy tiltakozzunk!!!)

2022. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

15-ös, az általánosítás is az ostobák fegyvere, de 15% alapján általánosítani 100%-ra, az a gyengeelméjű és rosszindulatú ostobák fegyvere.


Őszintén mondom, olyan visszataszító a viselkedésed, hogy az embernek szinte kedve volna kettős állampolgárságot igényelni, regisztrálni és orbán viktorra szavazni - ha nem volna egy fokkal még nálad is ellenszevesebb, ostobább és destruktívabb. No és persze általánosítóbb (bónuszban még rasszista alapon!).


Sajnos annyira egy akolból valók vagytok, kormánypártiak és ellenzékiek, hogy még a "lázadásaitok" is orbánista reflexeket tükröznek. Tökéletesen egyformák vagytok: az egyik migráncsozik, a másik határontúlizik, de ugyanaz a tűz és gyűlölet.


Ez végtelenül szomorú. Mert számomra a magyarság NEM TI VAGYTOK, nem is a csonka országotok és beteg vezetőtök. A magyarság számomra az irodalmunk, a néprajzi kincseink, a népköltészetünk, az épített örökségünk.


Magas Déva vára, Mátyás király, Bethlen Gábor, Ady Endre, Szép Ernő, Kölcsey Ferenc és az ő Himnusza - csupa "erdélyi", a mai Románia területén született magyar. És Kós Károly kérlelhetetlen erdélyisége, és báró Kemény, és Bánffy Miklós és a két Wesselényi (a zsibói bölény is meg a dunai hajós is). Kányádi és Dsida, János Zsigmond és Báthory.


Erdélynek az volt a legszebb aranykora, amikor a lábatokat sem tettétek be ide, és nem Budapestről gyarmatosítottatok - hanem ültetek szépen a török és a Habsburg uralom alatt a saját "országotokban".


Erdély aranykora Erdély függetlensége volt, és ha van egyetlen dolog, amire tiszta szívből vágyom, az életemet is adnám érte - akkor az EZ LENNE: a közös, független Erdély, románok, magyarok, svábok, szászok, cipszerek, zsidók, örmények, cigányok, ruszinok, szlovákok és krasovánok KÖZÖS, SZABAD otthona.


Baromira nem hiányzik a látogatásod, még kevésbé a miniszterelnöködé. Ezt őszintén mondom. Bárcsak ő is azzal tiltakozna végre, hogy otthon marad az öreganyja s..e lyukában. Ide nem hiányzik, és te sem!


Azt viszont meg kell értened, hogy nekem testvérem az az erdélyi magyar is, akit a hülye vezéretek átvert és undorító propagandával elhitegetett. Az is, aki szavazott, az a 15% is.


Ti téphetitek egymást - nekünk itt az összetartás az egyetlen esélyünk. És bár nem értek egyet azokkal, akik szavaznak nálatok és szívből gyűlölöm a gyarmatosítóitokat, különösen az undorító politikusaitokat, akik ide járnak, de ez nem jelenti azt, hogy bármely ellenzéki magyarországi és egy erdélyi közül ne az erdélyit választanám!


Te azt nem fogod fel, sajnos, hogy mindazok, akiket a mocskos politikusaitok átvernek és KIHASZNÁLNAK, akiknek a szavazatait bezsebelik, akiket ócska propagandával szédítenek, azok nem elkövetők - hanem ÁLDOZATOK!


Az elkövetők TI VAGYTOK (és itt most én is megengedem magamnak az általánosítást).


Mindaz, ami most van, KIZÁRÓLAG MIATTATOK VAN. Ha nem 23 millió románoztatok volna, ha nincs az az átkozott emlékű december 5-i népszavazás, ha nem szavazzátok meg KÉTHARMADDAL NÉGYSZER orbán viktort, ha nem ugattok és avatkoztok folyton, HARMINC ÉVE bele az erdélyi politikába - AKKOR MA NEM EZ LENNE!


Az külön visszataszító, hogy úgy tesztek, mintha az erdélyi magyarok szavazati jogával kezdődött volna minden, mintha semminek semmi előzménye nem lett volna, mintha az a százezer erdélyi magyar, akit egyáltalán még lázba tudtok hozni, véletlenül szavazna 95%-ban ezekre a kétségtelenül hazug, álszent, opportunista, álnemzeti korrupt senkikre, akik a ti vezetőitek!


Hát nem barátom, ezt TI HOZTÁTOK ÖSSZE (a szavazati joggal együtt, négy kétharmaddal együtt!), az erdélyi magyarok pedig, még a hiszékeny hülyék is, pedig ÁLDOZATAI a mocskos politikátoknak - nem elkövetői!!!


És akármikor melléjük állnék, mert nem tehetnek róla, hogy a Duna TV meg az M1 hazug álvalóságából ismerik Magyarországot. ARRÓL TI TEHETTEK!


És arról sem tehetnek, hogy a baloldalt és a liberálisokat ellenségnek érzik, MERT ARRÓL IS TI TEHETTEK. Nem azok a szerencsétlenek kiáltották ki ellenségnek Gyurcsányt és bandáját - hanem Gyurcsány és bandája kiáltotta ki közellenségnek a határon túli magyarokat, egy ugyanolyan mocskos, undorító és hazug gyűlöletkampányban, amilyet most a fidesz folytatott, migráncsozással, háborús menekültek ellen.


Nem kell elnézést kérj az általánosításért - mert a ti politikai közbeszédeteknek ez LEGTERMÉSZETESEBB RÉSZE. Ilyenné tették a bal- és jobboldali vezetőitek!


De ebbe a logikába sem engem, sem az erdélyiek többségét nem fogtok tudni belekényszeríteni. Nekem a fideszes erdélyi is ezerszer inkább testvérem, gyűlöljem akármennyire, tiszta szívből is orbán viktort, mint bárki odaátról.


Ugyanúgy nem hat meg, amikor szanaszéjjel nyaljátok a hátsó felünket, könnyes szemmel bepálinkázva Tusványoson - mint amikor habzó szájjal gyűlölködtök és románoztok. NEM ÉRDEKEL EGYIK SEM.


Mert csak egy dolgot nem próbáltatok meg 30 év alatt egyszer sem: EGYENLŐ PARTNERNEK TEKINTENI.


A legnagyobb fideszes "erdélyimádó" is egy perc alatt lerománoz, ha kritikus vagy a szent vezírével szemben, pedig basszus, az is egy EMBER, ugyanott sz..rik, ahol te vagy én, ha orbán viktornak hívják is.


A legnagyobb esélyegyenlőségpárti toleranciabajnok ellenzéki ultralibsi is, aki hétszáznegyven nemet is tisztelettel meg tud különböztetni érzékenyen, lerománoz és gátlástalanul általánosít (mert pechedre erdélyinek születtél, nem leszbikus fekete nőnek!), csak mert 100 ezer erdélyi élt azzal a joggal, amit SOSEM KÖVETELT és AJÁNDÉKBA KAPOTT, és leszavazott a hülye miniszterelnökötökre, akit utáltok...


Az eredmény úgyis ugyanaz. Ha már te megengedted magadnak, én is megengedem az általánosítást: EZEK VAGYTOK TI. Ahogy egy erdélyi költő mondta: "cigány egy nép", utáljátok egymást, utáljátok önmagatokat, a saját határon túli nemzettársaitokat, de a határon belülieket is éppen ugyanúgy, ha az ellentáborba tartoznak.


Na ez az, amit tőlünk hiába vártok el. Undorodom a fidesztől, orbán viktortól, mindentől, amit a magyar állam ma képvisel, az EU-ban, a NATO-ban, az egész világon (az egész világ szégyeneként).


DE: nem undorodom egyetlen erdélyi magyartól sem, testvérem mindenik, az is, amelyik felült a hazug politikusaitok néphülyítésének. Nekem őket hiába bántjátok, mert az ENYÉIM. Az orbánjuk nem - az a TIETEK. Még jogilag is. De ők, az a százezer átszavazó is, igenis az én erdélyi testvéreim, és bárhol, bárki ellenében, ezerszer is ŐKET választanám, mint bárkit, bármelyik politikai oldalról közületek.


Szóval ez a nagy helyzet. Legalább kimondtam. :-)

2022. aug. 19. 01:02
 17/40 anonim ***** válasza:
40%

16 - Aztarézfánfütyölőjét, te aztán megmondtad a valódit...

Még csak azt sem állítom, hogy nincs igazad!

A te szemszögedből.


Én leírtam a mi bánatunkat: igen, a ti szavazataitokkal lett 2/3-a az orbán hordának!


Megjegyezném: te ugyanúgy általánosítasz, mint tettem azt én is... Magad felmented, engem elítélsz.


Minap odajött hozzám egy ember. Hiányzik neki még ezer Ft. hogy haza tudjon menni Marosvásárhelyre, adjak neki. Hát, jóhoz jött...

Ő erdélyi - és mutatja a magyar igazolványát. OK, Isten hozott.

És voltál-e szavazni? - Hát persze, minden magyar elmegy szavazni!

- És kire szavaztál? - Hát a székelyek barátjára, a Viktorra!

- No, akkor menj hozzá pénzért! - és otthagytam.


Ha statisztikát vonnék ebből, akkor ez azt jelenti, hogy 100% az Orbán szavazó a székelyek körében. De nem, mert a nejem is székely leányzó, és ő nem Orbánra szavazott, tehát már csak 50%...


Én teljesen egyetértek az állampolgárság megadásával, de a szavazati jog megadásával nem. Iszonyú feszültségeket kelt, és szokás szerint egymásnak ugrasztja a magyarokat! Orbán legfőbb bűne az, hogy képtelen nemzeti egységet teremteni - és nincs is már szándékában!


Én biztos nem szavaznék más nyakába egy diktátort!

És a 2/3-ot nem tudom másképp "meghálálni" mint hogy nem megyünk arrafelé!

(a nejemnek sajnos már mindenkije kihalt vagy elment Erdélyből).

Ti is kibírjátok nélkülem, és mi meg szétnézünk más irányba.


Azért azt megjegyezném, hogy ezt a fenti litániádat elsüthetted volna a választások előtt!

Több haszna lett volna!

Élj boldogul!

2022. aug. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

17-es, az általánosítást belőlem is az indulat hozta ki, akárcsak belőled. Megértem az elkeseredésed különben, de nem tudok rajta segíteni.


Viszont pár dologra reagálnék, amit leírtál:


1. "Én leírtam a mi bánatunkat: igen, a ti szavazataitokkal lett 2/3-a az orbán hordának!"


Ez egyrészt matematikailag sem igaz, a 2/3-a meglett volna anélkül az 1, más számítások szerint 2 darab mandátum nélkül is. Vond ki, és számolj egyet, beláthatod: anélkül is kijön a kétharmad. Plusz azt is tudod, gondolom, hogy a német nemzetiségi képviselő is egy fideszes tulajdonképpen, legalábbis velük szavaz. Vele együtt aztán bőven kijön, levélszavazatok nélkül is.


De nem ez a lényeg - hanem, hogy a levélszavazást mint olyat a Fidesz vezette be, 2011-ben, anélkül, hogy ezt a szavazati jogot bárki kérte volna határon innen! Kettős állampolgárságra sokan vágytak (én pont nem, és azóta sem kértem), de soha nem hallottam, hogy bárki a szavazati jogra áhítozott volna nálunk.

A 2010-ben kizárólag a magyarországi szavazók által (erdélyiek nélkül!) kétharmaddal megválasztott Fidesz vezette be a szavazati jogot, amivel az elsöprő többség (85%) mindmáig NEM ÉL Erdélyben!

Egyszerűen meglátták benne a politikai hasznot, és kialakították azt a retorikát, hogy ha felvetted az állampolgárságukat, kvázi "tartozol" egy szavazattal hálából.


2. "Ha statisztikát vonnék ebből, akkor ez azt jelenti, hogy 100% az Orbán szavazó a székelyek körében. De nem, mert a nejem is székely leányzó, és ő nem Orbánra szavazott, tehát már csak 50%..."


Ha ilyen alapon vonnál statisztikát, akkor máris kétharmados ellenzéki tábort ismersz - nemcsak a nejed, én is az vagyok ugyanis...

De épp az volna a lényeg, hogy ne általánosítsunk...



3. "Én biztos nem szavaznék más nyakába egy diktátort!"


Hát ÉN SEM.


És a legbosszantóbb a jelenlegi helyzetben az, hogy még nálad is működik a módszerük, akinek székely felesége van...


Nincsen rosszabb patthelyzet ennél: ha erdélyiként most felvenném az állampolgárságot és elmennék szavazni, hiába az ellenzékre ikszelnék, csak növelném azt a tábort, amelyikre hivatkozva ti egész Erdélyt megbélyegzitek.


De így is, hogy SOHA nem szavaztam nálatok, mégis meg kell hallgassam ugyanazokat a hülyeségeket, hogy "az erdélyiek 95%-a"...



Volt párommal elkeseredett vitáink voltak erről: én mindig azt mondtam, ELVBŐL nem szavazok egy másik ország területén élők sorsáról. Ő azt mondta, hogy a hozzám hasonlók miatt van 95%-a a fidesznek, mert aki nem tartozik a híveik közé, az eleve nem regisztrál és így segíti a virtuális 95% létrejöttét...


Ilyen helyzetbe hoztak minket: nincs jó megoldás. Ha szavazol, népesebbé teszed azt a tábort, amelyik Istennek hála elég szűk jelenleg, és te is beleugatsz egy szomszédos ország belügyeibe.


Ha elvből nem szavazol, akkor ahhoz járulsz hozzá, hogy az ARÁNY méginkább a fidesz felé billenjen, ezért mégjobban megbélyegezzenek és az erdélyiekre mutogassanak kollektíven.


Tökéletes patthelyzet...


Én nagyon dühös vagyok a jelenlegi helyzet miatt, csak egy különbséggel: akiket te bűnösökként, "elkövetőkként" tekintesz, azokról én tisztán látom, hogy ÁLDOZATOK.


Fogalmad sincsen, talán már a feleséged is elfelejtette, mit jelentett itt élni az elmúlt évtizedekben, és főként mit jelentett a Ceausescu-érában. Nem hiszem, hogy érted, hogyan is éltek vissza a magyarországi politikusok az itteniek érzelmeivel, kiszolgáltatottságával és önvédelemre való teljes képtelenségével.


Gyakorlatilag teljesen passzív elszenvedője az erdélyi közösség a róla kialakított magyarországi közbeszédnek - a közösség 85%-ának még annyi saját hibája sincs, hogy valaha átszavazott volna oda (mégis kapja az ívet)!


Azokra kellene haragudnod (a kormányodra, egész pontosan, és részben az ellenzéketekre!), akik ezt a helyzetet kikavarták közösen, évtizedek munkájával. Meg a polgártársaidra (határoktól függetlenül), akik 2010-ben - és azóta még háromszor! - megszavazták ezt a pártot kétharmaddal. Nem tartozom közéjük. Az erdélyi magyarok 85%-a nem tartozik közéjük!


(Azt pedig valahol szomorúnak tartom, őszintén, hogy ha egy ember segítséget kér tőled, legyen az erdélyi vagy hottentotta akár, te először megkérdezed, kire szavazott. Soha életemben eszembe nem jutott ilyesmi - hogy aszerint döntsem el, kinek segítek és kinek nem, hogy milyen politikai nézetei vannak... Azt hiszem, nálatok itt kezdődik a megosztottságnak az a szelleme, ami olyan mélyen jellemzi a társadalmat. Ezt én agybajnak tartom, ami mára odáig jutott, hogy két Magyarország van. De ez engem nem érint. Lehet két Magyarország felőlem - de Erdély csak egy!).

2022. aug. 19. 12:09
 19/40 A kérdező kommentje:

De azért én is azt kívánom neked: élj boldogul. Ha pedig változást szeretnél, akkor annyit tanácsolnék, hogy próbáld a saját, belföldi polgártársaidat meggyőzni elsősorban, nem álproblémákba beleakadni.


Erdélyiekkel vagy nélkülük, stabil fideszes kormánytöbbség, sőt, 2/3 lesz, ahogy már 4 alkalommal, mindaddig, ameddig ott, belül, Magyarországon úgy gondolkodik a szavazók többsége, ahogy! És azzal ezt nem fogod tudni megváltoztatni, hogy sértegeted őket - csak még elszántabbá teszed őket a hülyeségükben.


Hogy a Hargitáról nem látszik Orbán igazi arca, az egy dolog - de nem számít, matematikailag sem igazán. A valódi baj, hogy Szabolcsból meg a Hortobágyról sem látszik, vidékről sem látszik - és Budapesten, Szegeden meg Pécsen kívül sehonnan (nézz a választási térképekre!).


Ha ott belül, Magyarországon megváltoznak a dolgok, akkor lesz változás. Ha nem, akkor haragudhattok az erdélyiekre, kitalálhattok bűnbakokat érte, csak épp a valós problémát nem veszitek észre: 2 809 238 ember Magyarországon ezekre a megosztó, korrupt, nyugatellenes akárkikre szavazott! Ez még a régi választási rendszeretekben, a 200 ezer levélszavazatot hozzá sem adva is, fölényes kormánytöbbséget jelentett volna.


Volna mit belföldön söprögetni nektek is inkább, én azt gondolom...

2022. aug. 19. 12:20
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

Lépjünk már túl a két makacs hazugságon!


1. Orbán Viktort és sleppjét nem „az erdélyiek” vagy „a külhoniak”, hanem a magyar nép ültette a saját nyakára. Minden eddiginél nagyobb felhatalmazással. Hogy ez tetszik vagy sem, jogodban áll eldönteni (nekem speciel nem), de emiatt ne pécézd már ki a társadalom egy csoportját, amelyen aztán mint bűnbakon levezetheted a dühödet. Miben más ez, mint amikor a neonáci a zsidókat en bloc gyalázza, mert nem tetszik neki a rendszer? És azzal „bünteted” őket a Fidesz-szavazatok nagy arányáért, hogy nem mész Erdélybe? Hát akkor Magyarországon belül se menj sehova!


2. Felejtsük már el azt a hazugságot, hogy a határon túli magyar nem viseli a szavazata következményeit! Hogyne viselné! Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy épül-e, működik-e iskola, ahol a gyereke tanulhat, megújulnak-e épületek, működnek-e kulturális, társadalmi szervezetek stb. Ezekben a soviniszta román (szlovák stb.) államra nyilván nemigen lehet számítani. Persze a katatörvény nem érinti a legtöbb külhonit, éppúgy, ahogy a kaposvári nyugdíjast se. A tanárok sztrájkjoga se érinti, ahogy a nyíregyházi programozót se. A nyugdíjaskosár számításának módja se érinti, ahogy a zuglói óvónőt se. De ettől még igenis hatással van rá az, hogy Budapesten milyen kormány működik.


Üdv:

egy idén először nem szavazó állampolgár

2022. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!